Przeglądarka ligowa - A i B-klasa 14-15.04.2018

Zapraszamy na przegląd weekendowych wydarzeń.

A-klasa - grupa I

a1w

Zmiana lidera. Czarni Czerniejewo nieoczekiwanie przegrali u siebie z Piastem Łubowo 3:4 i przy pewnej wygranej Olimpii Poznań aż 6:1 z Jurandem Koziegłowy to własnie zawodnicy z Poznania wskoczyli na pierwsze miejsce. Ważne wygrane odniosły walczące o awans Polonia II Środa, która aż 5:1 wygrała w Kleszczewie i Phytopharm Klęka który 2:0 ograł Pelikana Niechanowo. Pelikan jest w coraz gorszej sytuacji i doskoczenie do pierwszej czwórki wydaje się bardzo mało prawdopodobne, tym bardziej w takiej formie.

Punkty na wyjazdach potraciły Lider Swarzędz i Pogoń Książ Wielkopolski, które zremisowały odpowiednio z Lechitą Kłecko i Stellą Luboń. Oba zespoły remisy uratowały w ostatnim kwadransie meczu. Zmiana w tabeli nastąpiła także na samym dole. Kłos II Zaniemyśl pokonał 1:0 Maratończyka Brzeźno i to zespół z Brzeźna spadł na ostatnie miejsce i jest teraz najbliżej spadku.

a1

A-klasa - grupa II

a2w

Sensacja w Objezierzu. Orkan podejmował Orła Łowyń, który na wiosnę zanotował póki co wyniki 1:12 i 1:8 i o mały włos z tym Orłem nie przegrał. Mecz zakończył się remisem 2:2, a bramkę na wagę remisu zdobył Wojciech Chudziński w 90 minucie meczu. Do Orkanu zbliżyły się Patria Buk (walkower za mecz z Wartą Wartosław) i Tarnovia II, która 2:0 wygrała w Gałowie.

Ciekawie zaczyna się robić w walce o czwarte miejsce, które spokojnie powinno dać awans do Klasy Okręgowej. W dołku są Byki Obrowo, które na wiosnę jeszcze nie zdobyły punktu. W ostatniej kolejce Byki przegrały u siebie z Rzemieślnikiem Kwilcz 1:2. Bardzo ważny mecz odbył się za plecami Byków. Nałęcz Ostroróg podejmował Orła Słopanowo i to goście wygrali 2:0 i przeskoczyli Nałęcz w tabeli i do Byków tracą tylko jeden punkt. Z tej walki nie można jeszcze skreślać Warty Obrzycko, która wygrała 2:1 w Gaj Małym i ma jeszcze mecz mniej od wyprzedzających ich rywali.

a2

A-klasa - grupa III

a3w

Po raz drugi na wiosnę punkty traci LZS Wronczyn. Lider tabeli tylko zremisował w Wąsowie 1:1. Przewaga jednak nad resztą stawki w miarę się utrzymuje i póki co ta przewaga jest bezpieczna. Ważny mecz odbył się za plecami lidera. Mosina grała u siebie z NKS Niepruszewo i przegrała aż 1:4 co daje NKS-owi na ten moment drugie miejsce.

Walki o awans nie kończą Orzeł Granowo, Canarinhos Skórzewo i Szturm Junikowo. Cała trójka wygrała swoje mecze i pozostaje w grze. Orzeł wygrał 2:0 z Interem, Canarinhos spokojnie 4:0 z NAP Nowy Tomyśl, a Szturm wręcz rozbił LSS Ptaszkowo 8:1. Z grona tych zespołów , które są w czołówce zawiódł Huragan Michorzewo, który bardzo nieoczkiwanie przegrał u siebie 1:2 z Lasem Puszczykowo.

Najwięcej emocji było w Strzyżewie. Miejscowy Wicher u siebie przegrywał do przerwy z Promieniem Opalenica 0:2, ale zdołał odwrócić losy meczu, a decydującą bramkę zdobył w 90 minucie z rzutu wolnego. Wicher teoretycznie może sie jeszcze włączyć do gry o awans, ale pamiętając ich niestabliną formę na jesień raczej ciężko to sobie wyobrazić.

a3

B-klasa - grupa I

b1w

Meblorz po wygranej 5:0 z Liderem Szczytniki Czerniejewskie pozostał na czele tabeli. Co ciekawe wszystkie bramki padły w drugiej połowie meczu. Za plecami Meblorza uplasował się Antares Zalasewo, który w hokejowym stylu pokonał Pelikana Żydowo 6:3. Gracze z Zalasewa wykorzystali pauzę Rożnovii i kryzys KS Łopuchowo. Łopuchowo wiosną jeszcze nie wygrało, a już porażka u siebie 0:2 z Uchorowem daje jasny sygnałl, że coś wiosną w tej drużynie naprawdę nie fukncjonuje i jeśli nadal klub chce awansować do A-klasy to muszą szybko się ogarnąć.

Ciągle realne wizje awansowe mają po tej kolejce GKS Gułtowy po wygranej 1:0 z LKS Lipa oraz Błękitni Owińska po wygranej 4:3 z Jadwiżańskim. Gracze z Poznania bardzo dzielnie postawili Błękitnym i do remisu zabrakło nie za wiele.

Nie odbył się mecz w Kicinie, gdyż Wełnianka na niego nie dojechała. Nie jest jednak pewne, że mecz zakończy się walkowerem, bo istnieje szansa, że kluby dogadają się na inny termin.

b1

B-klasa - grupa II

b2w

W meczu na szczycie Złoci Złotkowo przegrali u siebie z Polonią Poznań 2:3. Mecz był godzien takiej nazwy bo jak na B-klasowe standardy obejrzeliśmy bardzo dobre widowisko, a wszystko rozstrzygnęło się w 90 minucie po bramce Sławomira Stachowiaka dla Polonii. Polonia nadal pozostaje więc bez porażki. Złotych w tabeli minęli Czarni Kaźmierz, którzy spokojnie 3:0 poradzili sobie z outsiderem, czyli Spartą Brody.

Niespodziewanie punkty u siebie straciła Tarnovia III, tylko remisując u siebie 1:1 z LZS Otorowo. I to remis został uratowany w 90 minucie po trafieniu Szymona Nowackiego. Efektownie w derbach wygrał KS Kąsinowo, który rozbił LKS Baborówko aż 5:1. Mecz ten chyba już ostatecznie oddzielił pierwszą piątkę która będzie walczyła o najwyższe cele od reszty, która chce już tylko dokończyć sezon.

Niezłe meczycho za to rozegrano w Kiekrzu. Arka wygrała z Gajem Wielkim 5:4 i minęła ich w tabeli. Trzy bramki dla Arki zdobył Mariusz Koźlak, a dwie dorzucił Jakub Bocheński. Wśród gości hattrickiem popisał się Tomasz Grobelny. Goście z Gaju Wielkiego za późno wzięli się za odrabianie strat, bo jeszcze w 80 minucie przegrywali 2:5. Zabrakło trochę czasu aby wynik wyciągnąć chociaż na remis.

b2

B-klasa - grupa III

b3w

Bez większych problemów wygraną na koncie zapisał sobie lider z Poznania. Poznań FC wygrał w Buku z Samymi Kozakami Dobra 8:2. Za plecami lidera odbyły się dwa ważne pojedynki. Derby powiatu śremskiego pomiędzy Orkanem Manieczki a Zawiszą Dolsk długo zapowiadały się na bezbramkowy remis. Sytuacja jednak zmieniła się w 85 minucie po bramce Wojciecha Onsorge. Jak się okazało był to złoty gol i Orkan dzięki temu jest obecnie na drugim miejscu.

Jeszcze bardziej dramatycznie było w Śremie. UKS do 88 minuty prowadził z Pogromem Luboń 1:0 i wydawało się, że tabela spłaszczy się jeszcze mocniej. Pogrom jednak finiszował zabójczo i po trafieniach Macieja Matuszalskiego i Adama Wiśniewskiego to goście wygrali 2:1. UKS po tej porażce szasne na awans mocno sobie ograniczył.

W ostatnim meczu tej grupy Odlew Poznań pewnie pokonał Okonia Sapowice 4:0. Duży wpływ na taki wynik miało to, że Okoń na mecz przyjechał tylko w jedenastu. Odlew bramki zaczął zdobywać w 68 minucie gdy już zmęczenie gości zaczęło mocno dawać się we znaki.

b3

B-klasa - grupa IV

b4w

Bardzo pewne wygrana zanotował lider z Grodziska (4:0 ze Spartą Szamotuły) i wicelider z Sielinka (4:1 z Gromem Zębowo). W kryzysie jest wiosną TS Nowy Tomyśl. Drugi mecz i drugi raz siedem bramek w plecy. Porażka 3:7 u siebie z Huraganem Łomnica już dobitnie pokazuje, że gdzieś jesienna forma została zgubiona.

Porażkę TS-u wykorzystały trzy inne zespoły myślące o promocji. Płomień II wygrał 4:1 z Błędno Nądnia, Orlik Sepno 5:1 pokonał Dąb Bolewice, a Orzeł Rostarzewo 2:0 wygrał z Borusją Boruja Kościelna. Jeśli forma zepsołu z Nowego Tomyśla się nie podniesie to walka o trzecie miejsce może być pasjonująca.