Przeglądarka ligowa - A i B-klasa 31.3.2018

Ruszyła piłkarska wiosna na boiskach A i B-klasy.

A-klasa - grupa I

a1w

Prowadząca dwójka spokojnie wygrała swoje mecze. Czarni Czerniejewo wygrali 3:0 z rezrwami Polonii Środa Wielkopolska, a Olimpia Poznań 4:0 w Kłecku wygrała z miejscowym Lechitą.

Ważny mecz w kontekście gry o awans do Klasy Okręgowej rozegrano w Klęce. Miejscowy Phytopharm zremisował z Pogonią Książ 0:0 i chyba nikt do końca po tym meczu nie jest do końca zadowolony. Bez bramek było także w Zaniemyślu gdzie rezerwy Kłosa podzieliły się punktami z Pelikanem Niechanowo. Oba te remisy na pewno są w smak Liderowi Swarzędz, który mimo straty bramki już w 1 minucie wygrał z Martończykiem Brzeźno 3:2 i zbliżył się do miejsc awansowych.

Efektownie wiosnę rozpoczał Jurand Koziegłowy, który aż 5:1 ograł Piasta Łubowo. Ostatnie miejsce w tabeli opuściła Stella Luboń, która wygrała w Kleszczewie 4:2. Stella do przerwy przegrywała 0:2, ale bardzo dobra druga połowa pokazała, że zespołowi zależy aby uniknąć spadku do B-klasy.

Nasze relacje :

a1

A-klasa - grupa II

a2w

Grupa II przetrzebiła nam się przed wiosną bo z rozgrywek wycofały się Warta Wartosław i KS Sękowo. Oznacza to ni mniej ni więcej, że walka o utrzymanie została w tej grupie zakończona i takie ekipy jak Zieloni Gaj Mały i Orzeł Łowyń są już spokojne i mogą spokojnie dograć sezon do końca. Orzeł podszedł do pierwszej wiosennej kolejki bardzo na spokojnie bo przegrał aż 1:12 z Orłem Słopanowo. Zieloni próbowali się postawić Patrii Buk, ale jednak goście z Buku pokazali, że sa lepsi i wygrali 2:0.

Na czele tabeli wygrane piewrszej dwójki. Orkan Objezierze wygrał 3:1 z Rzemieślnikiem Kwilcz, a Tarnovia II 2:0 pokonała Byków Obrowo. Bardzo ważną wygraną w kontekście gry o awans odniósł Nałęcz Ostroróg, który 3:2 wygrał z Sucharami Suchy Las.

a2

A-klasa - grupa III

a3w

Trochę niespodziewanie punkty stracił LZS Wronczyn, który tylko 1:1 zremisował u siebie z NAP Nowy Tomyśl. Wykorzystała to grupa goniąca, bo swoje mecze wygrała następna trójka w tabeli. Mosina wygrała z Lasem Puszczykowo 2:1, NKS Niepruszewo wygrał w Wąsowie 5:2, a Huragan Michorzewo 1:0 wygrał ze Szturmem Junikowo. Ważnym meczem w kontekście gry o awans miało być starcie Canarinhos Skórzewo z Orłem Granowo, ale spotkanie zostało przełożone na połowę kwietnia.

Co ciekawe, po punkcie zdobyły dwa ostatnie zespoły z tabeli. LSS Ptaszkowo bez bramek zremisował z Wichrem Strzyżewo, a Inter Zdrój 2:2 zremisował z Promieniem Opalenica, a wygraną stracił po bramce Jakuba Krzyżanka w 89 minucie.

Nasze relacje:

a3

B-klasa - grupa I

b1w

Najciekwiej zapowiadającym się meczem były derby Gminy Swarzędz. Meblorz przegrał w nich z Antaresem Zalasewo 0:1 po bramce Bartosza Lutomskiego w 85 minucie. Była to druga porażka Meblorza w lidze, druga właśnie z Antaresem. Meblorz stracił pozycję lidera na KS Łopuchowo. Zespół z pod Murowanej Gośliny prowadził po dwóch golach Damiana Drabczyka z Pelikanem Żydowo 2:0 do 79 minuty. Goście jednak przypuścili szturm i po bramkach Macieja Nowickiego i Wojciecha Wiśniewskiego wyrówanali na 2:2. Zespołowi z Łopuchowa jednak póki co wystarczyło to na wskoczenie na samą górę tabeli.

Nie odpuszczają także dwa inne zespoły walczące o awans. Rożnovia Rożnowo wygrała 3:1 z KS Uchorowo, a GKS Gułotwy po hattricku Krzysztofa Kofela wygrał w Kiszkowie z Wełnianką 4:1.

Efektownie na swoje boisko wrócił LKS Kicin, który 7:1 wygrał z Liderem Szczytniki Czerniejewski. Aż cztery gole w tym meczu zdobył Krzysztof Schreiber. Na koniec warto podkreślić dobry mecz Jadwiżańskiego KS, który dzielnie postawił się graczom LKS Lipa i goście z Lipy wygrali tylko 3:2 po bramce Szymona Szachta w końcówce meczu.

b1

B-klasa - grupa II

b2w

Polonia Poznań rozpoczęła rundę w której wszystkie mecze zagrają na wyjeździe. Zaczęła ją od wygranej 5:2 z Tarnovią III. Na drugie miejsce wskoczyli Czarni Kaźmierz, którzy 7:3 wygrali z Arką Kiekrz. Po hattricku w Czarnych strzelili Hubert Raczak i Mariusz Mańka. Swojego meczu nie rozegrali Złoci Złotkowo, którzy czekali na Spartę Brody na boisku. Nietstey zespół Sparty zachował się mało kulturalnie bo nie dość, że na mecz nie dojechali to jeszcze nikomu wcześniej nie dali o tym znać. Czas chyba zamykać piłkę nożną w Brodach bo jeśli takie sytuacje mają się powtarzać to nie ma to sensu.

Na wyjeździe wygrał w tej kolejce Rokita Rokietnica, który 4:1 pokonał GKS Golęczewo. Bez żadnych niespodzianek odbyły się mecze we Wróblewie, w Kąsinowie i w Baborówku, gdzie swoje spotkania wygrały zespoły grające jako gospodarz, które były wyżej notowane w tabeli od swoich rywali.

b2

B-klasa - grupa III

b3w

Ta grupa zimą straciła dwa zespoły. O ile wycofanie się Skry Otusz nie jest jakimś mega newsem bo patrząc na degrengoladę tego klubu można się było tego spodziewać, to już wycofanie się KS Szczytniki to spore zaskoczenie. Solidny B-klasowy zespół ostatnich lat dał sobie na razie spokój z B-klasą i skupia się na rozgrywkach Ligi Kórnickiej, w której nadal będzie brać udział.

W meczach, które się odbyły obyło się bez wielkich zaskoczeń. Liderujący Poznań FC wygrał aż 8:0 w Sapowicach z Okoniem. Cztery gole w tym meczu zdobył Patryk Cieśla. Wygrały też dwa inne zespołe walczące o A-klasę. Przemysław Poznań pokonał Jastrzębia Rudniki 4:0, a Orkan Manieczki wygrał 2:0 derby z UKS Śrem.

Lekkim zaskoczeniem jest ewentualnie rozmiar wygranej Orłów Plewiska z Kozakami Dobra. Jeszcze w 60 minucie Orły prowadziło tylko 1:0, ale potem zaczęło się strzelanie i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:1 dla gości z Plewisk. Hattrickiem popisał się Maciej Trojanowski.

b3

B-klasa - grupa IV

b4w

W tej grupie mecze w Grodzisku i w Rostarzewie zostały przełożone, więc ze ścisłej czołówki do gry przystąpił tylko Ogrol Sielinko, który jesienią u siebie wygrał sześć na sześć meczów. Sporym więc zaskoczeniem była sobotnia klęska aż 1:5 z rezerwami Sparty Szamotuły.

Poza wygraną Sparty w Sielinku, reszta meczów zakończyła się wygranymi gospodarzy i w żadnym wypadku nie można tu mówić o żadnej niespodziance. Najwyżej ze wszystkich wygrał Piast Jabłonna, który aż 8:2 pokonał Błędno Nądnia.