Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 597

Podsumowanie weekendu w okręgu pilskim.

Po ponad trzech miesiącach futbolowych zmagań, piłkarze reprezentujący OZPN Piła zakończyli rundę jesienną.

Nie obyło się bez niespodzianek, ale czołowe miejsca w poszczególnych ligach zajmują zespoły, wymieniane były przed sezonem w gronie faworytów. W PKO na pierwszym miejscu plasuje się Orkan Śmiłowo, który w tym sezonie jasno określił swój cel – awans do IV ligi. W ostatniej serii przed przerwą Orkan rozbił Radwan Lubasz, a wynik 9:1 mógł być bardziej okazały. Zapraszamy do lektury ostatniego tegorocznego podsumowania wydarzeń z boisk zespołów pilskiego OZPN-u.

Liderujący w tabeli Farmutil Orkan Śmiłowo zakończył rundę jesienną kanonadą urządzoną Radwanowi Lubasz. Goście kolejny raz musieli sobie radzić bez swojego podstawowego bramkarza (kara za czerwoną kartkę) , którego zastąpił nominalny napastnik Dorian Jarosz. Węszący niespodziankę mogli mieć nadzieję do 7 minuty. Pierwsze dwa trafienia w meczu padły łupem Mateusza Tatery. Do przerwy lider prowadził już czteroma bramkami (przy wyniku 5:0 honorowe trafienie dla gości zaliczył Przemysław Oelke). Po zmianie stron na boisku trwała dominacja podopiecznych Tomasza Miedzińskiego, a na końcowy triumf 9:1 złożyły się bramki: Tatery (trzy), Skwarka (trzy), Popiołka, Kosińskiego i Gałeckiego. O meczu drugiej w tabeli Korony pisaliśmy tutaj: http://www.peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1506-korona-strozewo-sokol-damaslawek

Zaledwie dwa punkty traci do prowadzącej dwójki Sparta Złotów, która w weekend podejmowała lokalnego rywala – Polonię Jastrowie. Piłkarze ze Złotowa upodobali sobie spotkania derbowe, gdyż Polonii i Włókniarzowi strzeliła łącznie 13 bramek. W ostatni weekend klasą samą w sobie był niezawodny ostatnio Michał Fertikowski, który zaliczył 3trafienia (pozostałe bramki dla Sparty Golla i Madaj). Wśród gości In minus zaprezentowali się Adrian Pacyk i Damian Gnieździński. Ten pierwszy jeszcze w pierwszej połowie otrzymał czerwoną kartkę, a popularny „Gniazdo” miał okazję na strzelenie honorowej bramki, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Nie było niespodzianki w Połajewie. Po dwóch z rzędu porażkach Płomień spadł na czwarte miejsce w tabeli, ale w spotkaniu z Wenusem Jędrzejewo tylko do przerwy dawał beniaminkowi szanse na osiągnięcie korzystnego rezultatu. Po 20 minutach było już 2:0 (Anioła po centrze z rzutu rożnego i Roman Koczorowski z rzutu karnego). Goście jeszcze przed przerwą zdobyli bramkę kontaktową (Pertek), ale ponownie dał o sobie znać kapitan Płomienia i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 3:1. Po zmianie stron gospodarze dołożyli jeszcze trafienia Sołowieja i Kwiatkowskiego, dzięki czemu zostali po rundzie jesiennej najskuteczniejszą drużyną PKO.

Przed meczem w Margoninie głośniej było o zespole z Gołańczy. Po trzech kolejnych porażkach w klubie zapowiedziano duże zmiany w przerwie zimowej. Zawodnicy jeszcze raz chcieli udowodnić włodarzom klubu, że w obecnym składzie są w stanie dużo zdziałać i od pierwszych minut z impetem ruszyli na swoich rywali. Strzelanie rozpoczął Bartosz Najdul, który dobił zagraną wzdłuż bramki piłkę. Gdy po godzinie gdy Krzysztof Gryszczyński wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem, stało się jasne, że punkty w tym meczu pojadą do Gołańczy. Dodatkowo gospodarzy dobili jeszcze Mazurowski (skutecznie egzekwująca rzut karny) i Wierzbicki, dając Zamkowi zwycięstwo 4:0. Nie mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa zawodnicy Zbigniewa Krzoski. Stella na zakończenie rundy jesiennej pokonała Noteć Czarnków 4:1. Po meczu praktycznie było już do przerwy. Podopieczni „Pumy” prowadzili 3:0 (Mrozek, Rataj, Kadzban) i grali z przewagą zawodnika po czerwonej kartce Marka Koczorowskiego. Po zmianie stron trafili Wachowiak i Solarek wywołując aplauz miejscowej publiczności. Ciekawie było w Rosku. Noteć po dwóch kolejnych zwycięstwach bardzo podreperowała swoją sytuacją w tabeli. Trener Sikora nie chciał słyszeć jednak o lekceważeniu przeciwnika, który kiedyś też odpali. Pierwsze minuty wstrząsnęły kibicami, którzy przecierali oczy ze zdumienia. W 1 minucie Werda wykorzystał błąd bramkarza dając gospodarzom prowadzenie. Kolejno na listę strzelców wpisywali się Adamczak (asysta Papaj) i Papaj (asysta Brzuska) dla gospodarzu i Bednarek dla gości, a po 17 minutach było już 3:1 !!! Jednak później trafił już tylko Bednarek i Rożanie odnieśli bardzo cenne zwycięstwo. Niespodzianka w Osieku. Walczący o „górną” połówkę miejscowy Orzeł nie dał rady Polonii Chodzież. Goście wykorzystali nienajlepszą dyspozycję miejscowego bramkarza i dzięki bramkom Kępczyńskiego i Kamińskiego punkty pojechały do Chodzieży.

Orzeł Osiek – Polonia Chodzież 0:2 (Kępczyński, Kamiński)

Noteć Rosko – Włókniarz Okonek 3:2 (Werda, Adamczak, Papaj – Bednarek 2)

Stella Białośliwie – Noteć Czarnków 4:1 (Mrozek, Rataj, Kadzban, Wachowiak – Solarek)

Leśnik Margonin – Zamek Gołańcz 0:4 (Najdul, Gryszczyński, Mazurowski, Wierzbicki)

Płomień Połajewo – Wenus Jędrzejewo 5:1 (R. Koczorowski 3, Sołowiej, Anioła – Pertek )

Orkan Śmiłowo – Radwan Lubasz 9:1 (Tatera 3, Skwarek 3, Kosiński, Popiołek, Gałecki – Oelke)

Sparta Złotów – Polonia Jastrowie 5:0 (Fertikowski 3, Golla, Madaj)

Korona Stróżewo – Sokół Damasławek 4:1 (A. Urbański 2, Kryś, Konarski – Charubin)

Gr. 1

Liderująca Unia kolejny raz pewnie zainkasowała komplet punktów, chociaż ich przeciwnik z Nieżychowa dość długo stawiał opór. Do 72 minuty prowadziła skromnie 2:1 (Wiśniewki, Barkowski – Bazela), ale w końcówce bramki które strzelili Karol Seidel i ponownie „Wiśnia” dały podopiecznym Andrzeja Szostaka trzy punkty. Bardzo ciekawie zapowiada się walka o awans do PKO. Pomiędzy drugą w tabeli Iskrą Krajenka i siódmym Sokołem Mieścisko różnica wynosi zaledwie trzy punkty. To będzie bardzo ciekawa wiosna !!!

Gr. 2

Niespodzianka w Wieleniu. Fortuna miała bez problemu zgarnąć komplet punktów w starciu z drużyną Starej Łubianki, ale ostatecznie goście wygrali 2:3. Ale tak na dobrą sprawę miejscowi liczą jeszcze na komplet punktów, gdyż problem był z potwierdzeniem tożsamości jednego zawodnika. Przed nami jeszcze bardzo ciekawe spotkanie w Wyszynach, gdzie Iskra w zaległym meczu podejmie Kłos Budzyń. To również bratobójczy pojedynek snajperów – Krzysztofa i Roberta Troczyńskich.

Fortuna Wieleń – Derby St. Łubianka 2:3

Gryf Zofiowo – Kłos Budzyń 3:7

Zjednoczeni Kaczory – Unia Ujście 4:0

Huragan Młynkowo – LZS Trzcianka 1:1

Iskra Runowo – Orzeł Pęckowo 0:6

KS Leżenica – Iskra Wyszyny 0:2

Noteć Dziembowo – Sokół Gębice 4:0

1. Zjednoczeni Kaczory 13 33 49:8