Podsumowanie weekendu w okręgu pilskim

Za nami przedostatnia seria spotkań piłkarskiej jesieni. W PKO drugiej z rzędu porażki doznał Płomień Połajewo, którego w tabeli wyprzedziły zespoły ze Złotowa i Stróżewa. Sprawcą największej niespodzianki została jednak Noteć Rosko, która z Gołańczy wywiozła komplet punktów. Zapraszamy na przegląd boiskowych wydarzeń pilskiego OZPN-u.

PKO

Noteć Rosko od dłuższego czasu lubi grać swoje mecze w Gołańczy. Nie inaczej było w weekend, jednak przedmeczowe nastroje wśród gości nie napawały optymistycznie dla ich kibiców. Tuż przed przerwą do siatki trafił Dawid Werda, skutecznie egzekwując rzut karny i na przerwę zespoły schodziły przy minimalnym prowadzeniu gości. Po godzinie gry do wyrównania doprowadził Kamil Kuzio i odżyły nadzieję miejscowych na komplet punktów. Osiem minut przed końcem dośrodkowanie Werdy wykorzystał Mateusz Naplocha i drugie zwycięstwo z rzędu podopiecznych Łukasza Sikory stało się faktem. Również z dobrej strony pokazała się inna Noteć – ta z Czarnkowa. Po serii czterech kolejnych meczów bez zwycięstwa mało było optymistów, którzy liczyli na punkty w derbowym starciu z Płomieniem. Jednak w 2 minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Marek Koczorowski i Noteć objęła prowadzenie 1:0. Popularny „Koczor” tak jak zaczął pierwszą połowę, tak ją zakończył, strzelając bramkę na 2:0. Po zmianie stron na kontaktową bramkę Sołowieja szybko odpowiedział Krystian Jarosz i dość nieoczekiwanie Noteć dopisała do swojego dorobku trzy punkty. Borykający się z kłopotami kadrowymi Radwan Lubasz pojechał na mecz do Margonina w bardzo eksperymentalnym składzie. Dość powiedzieć, że w ich bramce stanął nominalny napastnik – Dorian Jarosz. A mimo to rozpoczęło się pomyślnie dla gości, którzy w 13 minucie objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Górzyńskiego. Na wyrównanie trzeba było czekać do 30 minuty. Wtedy do siatki trafił Wenikajtys, a zaledwie trzy minuty później na prowadzenie „Leśników” wyprowadził Janczewski. Gdy 10 minut przed końcem meczu Górzyński trafił już do właściwej bramki podwyższając prowadzenie, wydawało się, że wynik meczu jest już rozstrzygnięty. Po chwili trafił dla gości Kałużyński i końcowe minuty były nerwowe, ale ostatecznie punkty trafiły na konto drużyny Macieja Nowaka. Szerszą relację ze spotkania Wenus – Orkan możne przeczytać tutaj: http://www.peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1489-wenus-jedrzejewo-orkan-smilowo

Nowym wiceliderem zostali zawodnicy Sparty Złotów. W niedzielę pojechali do Damasławka na mecz z miejscowym Sokołem , a jak wiadomo odebrać punkty miejscowym jest niesłychanie trudno. W niedzielę emocjo skończyły się w 10 minucie. Najpierw w 30 sekundzie do siatki trafił Dominik Brożek, a wynik na 2:0 ustalił Paweł Madej. Taki sam rezultat z Okonka wywiozła inna czołowa drużyna- Korona Stróżewo. W pierwszej połowie sam Paweł Kurnik mógł strzelić kilka bramek, ale skończyło się na jednym trafieniu Dawida Chmielnickiego. W drugiej połowie nadal stroną dominującą byli podopieczni Marka Trzebnego, a efektem tego była bramka Filipa Konarskiego 2 minuty przed końcowym gwizdkiem sędziego. Dużo emocji w spotkaniu Polonii Jastrowie z Orłem Osiek. Chociaż goście już w 7 minucie objęli prowadzenie (Paweł Zieliński), to komplet punktów pozostał w Jastrowiu. Kolejny mecz zakończył z bramką Damian Gnieździński, a w doliczonym czasie gry sukces podopiecznym Piotra Gałeckiego zapewnił Marcin Grosicki. Wszystkie mecze zostały przebite przez wydarzenia z Chodzieży. Miejscowa Polonia w 10 sekundzie objęła prowadzenie w meczu z Białośliwiem, ale w następnej minucie czerwoną kartką został ukarany bramkarz Polonii Kacper Ruciński i do końca meczu chodzieżanie grali w osłabieniu. Dużo nie brakowało a podopieczni Sergiusza Grabowskiego dowieźliby skromne prowadzenie, ale na 5 minut przed końce do remisu doprowadził Paweł Wachowiak. Po tej akcji zrobiło się kolorowo, a gospodarze otrzymali kolejne 2 czerwone kartki. Liczebnej przewagi nie potrafili wykorzystać goście i mecze zakończył się wynikiem remisowym 1:1.

Polonia Chodzież – Stella Białośliwie 1:1 (Warnke – Wachowiak)

Sokół Damasławek – Sparta Złotów 0:2 (Brożek, Madej)

Polonia Jastrowie – Orzeł Osiek 2:1 (Gnieździński, Grosicki – Zieliński)

Włókniarz Okonek – Korona Stróżewo 0:2 (Chmielnicki, Konarski)

Noteć Czarnków – Płomień Połajewo 3:1 (M. Koczorowski 2, K. Jarosz – Sołowiej)

Zamek Gołańcz – Noteć Rosko 1:2 (Kuzio – Werda, M. Naplocha)

Leśnik Margonin – Radwan Lubasz 3:2 (Wenikajtys, Janczewski, Górzyński – samobójcza, Kałużyński)

Wenus Jędrzejewo – Orkan Śmiłowo 0:3 (Mrozek, Skwarek, Urbański)

16.          Włókniarz Okonek 14 6 14:42

W grupie pierwszej najważniejszą informację poznaliśmy dużo wcześniej. Zgodnie z przewidywaniami mistrzem jesieni została Unia Wapno, którzy tylko raz zaznali goryczy porażki (Z Iskrą Bądecz). Ci ostatni sprawili dużą niespodziankę w ostatniej kolejce, pokonując w Tarnówce miejscową Tarnovię aż 3:0. Katem teamu popularnego Gazara okazał się Przemysław Jagiełka autor klasycznego hattricka. Wyniki z ostatniej serii sprawiły, że sytuacja w tabeli zrobiła się arcyciekawa, a walka o awans zapowiada fascynującą rundę wiosenną.

Bardziej skomplikowana sytuacja w grupie 2, gdzie o awans może powalczyć nawet sześć czołowych zespołów. W niedzielę doszło do derbowego meczu w Pęckowie, gdzie miejscowy Orzeł podejmował Fortunę Wieleń (o tym meczu szerzej pisaliśmy tutaj: http://www.peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1494-orzel-peckowo-fortuna-wielen . Liderem przed ostatnią kolejką pozostają popularne „Kaczki” i zrobią wszystko, żeby przed pierwszym wiosennym meczem być również na szczycie. Kolejny raz skutecznością zaimponował Krzysztof Troczyński. Popularny „Fryga” zaliczył hattrick i w dużym stopniu przyczynił się do wysokiego zwycięstwa Iskry z Gryfem Zofiowo.