Przeglądarka ligowa - A i B-klasa 4-5.11.2017

Zapraszamy na przegląd wydarzeń.

A-klasa - grupa I

a1w

Mocno musieli się napocić Czarni Czerniejewo aby wygrać w Kleszczewie. Gdy wydawało się już, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem to w doliczonym czasie gry Patryk Buczkowski zdobył gola dla Czarnych na wagę trzech punktów. Cały czas cztery punkty za Czarnymi jest Olimpia Poznań, która 2-0 ograła Maratończyka Brzeźno.

Na trzecim miejscu po pewnej wygranej 5-0 nad Jurandem Koziegowy trzyma się Polonia II Środa. Ważny mecz w kontekście walki o czołowe miejsce wygrał Lider Swarzędz, który 2-1 pokonał na wyjeździe Pelikana Niechanowo. Lider na koniec rundy złapał dobrą formę, a mocnym jej testem będzie starcie z Olimpią Poznań w ostatniej jesiennej kolejce.

Ważny derbowy mecz z Piastem Łubowo wygrał po dwóch golach w drugiej połowie Lechita Kłecko. Relacja z derbów dostępna tutaj - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1488-piast-lubowo-lechita-klecko

Trzecie zwycięstwo z rzędu odnoosła za to Pogoń Książ Wielkopolski, która 2-1 pokonała czerwoną latarnię ligi z Zaniemyśla.

a1

A-klasa - grupa II

a2w

W absolutnym hicie tej kolejki Tarnovia II przegrała u siebie z Orkanem Objezierze 2-3. Tarnovia prowadziła do przerwy 2-1, a w 31 minucie Błażej Jastrząbek z Orkana został ukarany czerwoną kartką. Wydawało się, że gospodarze utrzymają prowadzenie, a może nawet je podwyższą. Jak sie okazało nic z tego. Orkan mimo gry w 10-tkę po golach Huberta Matczaka i Norberta Jabłońskiego wygrał 3-2 i zasiadł na fotelu lidera. Obie ekipy pokazały w tym meczu naprawdę dobry futbol i to, że zasłużenie są na czele tej grupy. Szeroka relacja z tego meczu dostępna tutaj - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1477-tarnovia-ii-tarnowo-podgorne-orkan-objezierze

Czyhające tuż za nimi Patria Buk i Byki Obrowo wykorzystały szanse aby zbliżyć się do Tarnovii. Patria wygrała 3-1 z Kłosem Gałowo, a Byki 6-2 z Wartą Wartosław. Cztery gole dla Byków zdobył Kamil Bzdziel. Jednego gola mniej zdobył Jarosław Jopp, który zapewnił sam wygraną Orła Słopanowo 3-0 w Kwilczu. W meczu dwóch zespołów, które ciagle po cichu jeszcze myślą o awansie do okręgówki Warta Obrzycko pokonała po golu Adama Tonaka Nałęcz Ostroróg 1-0.

Po kiepskim starcie odbudowują się Suchary Suchy Las. Wygrana z Orłem Łowyń 5-2 była trzecim meczem bez porażki z kolei. Bardzo ważną wygraną odnieśli Zieloni Gaj Mały. Zieloni wygrali 2-1 z KS Sękowo, a decydującego gola zdobył Jarosław Sieracki w 83 minucie. Zieloni odskoczyli z dołu tabeli i nad ostatnią Wartą Wartosław mają siedem punktów przewagi.

a2

A-klasa - grupa III

a3w

Zmiana lidera. LZS Wronczyn przegrał w Granowie z Orłem 1-2 i oddał szczyt tabeli zespołowi NKS Niepruszewo, który pewnie  wygrał u siebie 5-2 z NAP Nowy Tomyśl. W ostatniej jesiennej kolejce we Wronczynie dojdzie do meczu na szczycie pomiędz LZS-em a NKS-em i ten mecz już dziś zapowiada sie naprawdę hitowo.

Szansę wyjść na pozycje lidera miał zespół z Mosiny, ale nie wykorzystali swojej szansy, gdyż przegrali dość łatwo 0-3 ze Szturmem Junikowo. Fatalną passę czterech porażek przerwał Wicher Strzyżewo, który 2-1 pokonał Inter Zdrój. Wicher w tabeli minał po tej wygranej zespoł Canarinhos Skórzewo, który po serii sześciu meczów bez porażki przegrał w Opalenicy 0-2. Jak widać każda passa ma swój koniec.

Ostatni w tabeli LSS Ptaszkowo w 31 minucie objął prowadzenie w meczu z Huraganem Michorzewo. Huragan jednak podrażniony tym golem zaczął grać i ostatecznie wbił tego dnia sześć bramek i LSS ciągle jest bez wygranej. Najwięcej emocji w tej kolejce było w Puszczykowie. Las przegrywał z LZS Wąsowo już 0-2, ale ostatcznie to gospodarze wyszli zwycięsko z tego meczu. W 94 minucie w zamieszaniu w polu karnym Karol Zieliński znalazł drogę do bramki gości i Las wygrał przeskakując w tabeli Inter Zdrój. Relacja z tego meczu dostępna tutaj - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1478-las-puszczykowo-lzs-wasowo

a3

B-klasa - grupa I

b1w

KS Łopuchowo coraz pewniej czuje sie na pozycji lidera. Co prawa wygrana z LKS Lipa nie przyszła łatwo bo do 85 minuty wynik brzmiał 3-3, ale wtedy złotą bramkę na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobył Krzysztof Ignasiak. Trzeci kolejny mecz zremisował Meblorz Swarzędz. Tym razem w Uchorowie 3-3. Meblorz ponownie ratował remis w ostatniej chwili. W doliczonym czasie gry bramke zdobył Wojciech Niklaus i Meblorz zdobył punkt. W nastepnej kolejce Meblorz zmierzy sie właśnie z Łopuchowem w meczu na szczycie.

Punkty na własnych boiskach potraciły także Rożnovia (2-2 z Błękitnymi Owińska) i Antares Zalasewo (1-1 z GKS Gułtowy). Wykorzystał to Pelikan Żydowo, który 5-2 pokonał Wełniankę Kiszkowo i doszlusował do szeroko pojętej czołówki.

W meczu na dnie Jadwiżański prowadził z Liderem Szczytniki 1-0 praktycznie do samego konca. Wtedy to Patryk Cichowicz zdobył gola wyrównującego i zawodnicy z Poznania pozostali na ostatnim miejscu.

b1

B-klasa - grupa II

b2w

Nie zatrzymuje się Polonia Poznań. Tym razem spokojnie ograła u siebie LZS Otorowo 4-0 (relacja i skrót meczu - http://peryferiafutbolu.pl/groundhopping/item/1491-polonia-otorowo) i zwiększyli przewagę nad Złotymi Złotkowo, gdyż ci nieoczekiwanie zremisowali u siebie 2-2 z Czarnymi II Wróblewo. Złoci przegrywali już nawet 0-2, a gola dającego remis zdobył Łukasz Mizerny w 90 minucie. Szansę aby do nich doskoczyć wykorzystali Czarni Kaźmierz, ktorzy 7-1 wygrali w Golęczewie i Tarnovia III, która 6-2 wygrała z KS Gaj Wielki.

W ostatnich dwóch meczach tej grupy LKS Baborówko wygrał z Rokitą Rokietnica 4-2, a Płomień Chrzypsko Wielkie 3-1 z Arką Kiekrz. Dla Płomienia to już czwarta wygrana w ostatnich pięciu meczach i widać, że zespół zdecydowanie nabrał ogrania w B-klasie.

Trzy darmowe punkty zgarnie KS Kąsinowo, gdyż Sparta Brody nie dojechała na mecz. Nie chcemy za dużo rokować, ale do tej pory mimo ciągłych porażek Sparta jakos sie trzymała i grała każde spotkanie. Nie przyjazd na mecz może zwiastować koniec cierpliwości niektórych osób. Mamy nadzieję, że tak się jednak nie stanie i Sparta zagra normalnie cały sezon do końca.

b2

B-klasa - grupa III

b3w

Zespoły z czołówki tym razem nie mierzyły się ze sobą i wszystkie zakończyły tą kolejkę bez strat. Prowadzący Poznań FC odprawił Orły Plewiska 5-0 i pozostał na czele. Cały czas po dwa punkty straty mają Przemysław Poznań (5-1 w Sapowicach), Zawisza Dolsk (9-0 z Kozakami Dobra) i Orkan Manieczki. Orkan na mecz pojechał do Otusza i spodziewano się kolejnego rezultatu w okolicach 20 bramek. Tymczasem mecz skończył się wynikiem "tylko" 12-0. Niemniej warto podkreślić, że odbyła się tylko jedna połowa meczu, bo na drugą Skra nie wyszła. Naprawdę nie lubimy, gdy zespoły upadają, ale w tym momencie warto zastanowić się czy ciągnięcie tego w taki sposób ma jakikolwiek sens.

Wygrał też Pogrom Luboń. Nie było im łatwo w starciu z Odlewem Poznań bo wygrali 5-3, ale jednak na boisku widać było różnicę klas tych zespołów i to już nie to samo "El Classico" co na początku rywalizacji tych zespołów. Szersza relacja i skrót tego meczu dostępne tutaj - http://peryferiafutbolu.pl/groundhopping/item/1473-odlew-poznan-pogrom-lubon

b3

B-klasa - grupa IV

b4w

Dyskobolia Grodzisk wygrała 3-0 w Boruji Kościelnej z Borusją i utrzymała się na czele. Relacja z tego meczu dostępna tutaj - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1490-borusja-boruja-koscielna-dyskobolia-grodzisk-wlkp

Dyskobolia odskoczyła w tabeli na dwa punkty od Ogrola Sielinko, gdyż ci zgubili punkty w Sepnie remisując 1-1. Gorszym bilansem bramek Ogrol spadł na trzecie gdyż został wyprzedzony przez TS Nowy Tomyśl. Zespół z Nowego Tomyśla wygrał dziewiąte kolejne spotkanie, tym razem nokautując niespodziewanie łatwo Orła Rostarzewo aż 6-1.

Wszystkie jednak wyniki w tej grupie zostały przyćmione przez to co wydarzyło się w Jabłonnej. Piast podejmował Grom Zębowo i doszło do niesamowitej strzelaniny. Pierwsza połowa nie zwiastowała aż takich emocji, gdyż do przerwy Grom prowadził 2-1. W drugiej połowie padło jednak aż 12! bramek. W 64 minucie po hattricku Jakuba Waśkowiaka i bramce Dominika Kramskiego zrobiło się 5-2 dla gospodarzy i wydawało się, że to oni wygrają ten mecz. Nic jednak bardziej mylnego. W 76 minucie mieliśmy już remis 5-5. W końcowym kwadransie oba zespoły naprzemiennie zdobyły po dwa gole i było 7-7. Złotą bramkę dla Gromu w doliczonym czasie  gry zdobył Wojciech Lisek i to goście po najbardziej nieprawdopodobnym meczu w tym sezonie wygrali 8-7!