Podsumowanie weekendu w okręgu pilskim

Zapraszamy na cotygodniowy przegląd wydarzeń z boisk pilskiego OZPN-u.

Oczy wszystkich kibiców pilskiego okręgu zwrócone były na stadion w Śmiłowie, gdzie zmierzyły się najlepsze drużyny PKO. Miejscowy Orkan tylko do przerwy dawał nadzieję gościom na osiągnięcie korzystnego rezultatu, ale po przerwie na boisku dominowała już drużyna Tomasza Miedzińskiego. Do końcowego gwizdka sędziego drżeli w Rosku, ale ostatecznie Noteć pokonała w derbowym meczu Radwan dzięki czemu opuściła ostatnie miejsce w tabeli.

PKO

Szlagier w Śmiłowie mógł zadowolić najbardziej wybrednych sympatyków piłki nożnej. Szeroka relacja z tego meczu tutaj: http://www.peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1470-orkan-smilowo-plomien-polajewo . Dużo emocji dostarczył mecz w Margoninie. Gdy w 3 minucie miejscowi objęli prowadzenie po bramce Mieszko Piechockiego, kibice zastanawiali się czy Leśnicy pobiją rekord strzelonych bramek. Sytuację nieco skomplikowała się w 15 minucie. Po zderzeniu z kolegą z zespołu groźnej kontuzji nabawił się Patryk Krumrey i został przewieziony do szpitala w Pile. W 28 minucie bramkę zdobył Bartłomiej Janas i podopieczni Macieja Nowaka schodzili do szatni z wynikiem 2:0. W przerwie goście przeprowadzili męską rozmowę, trener Dolny dokonał kilku zmian i gra gości z każdą kolejną minutą zapowiadała problemy gospodarzy. I stało się. W 72 minucie potężną bombą popisał się Gauza, a osiem minut później drogę do bramki znalazł Marcinkowski i Wenus doprowadził do remisu. Jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy po bramkach Kamińskiego i drugiej Janasa (przy współudziale bramkarza gości) ostatecznie zwyciężyli 4:2. Niecodzienny przebieg miał mecz w Chodzieży. Tam po 26 minutach było już 2:0 dla gości (Koczorowski i Solarek). Na domiar złego Mateusz Mach nie wykorzystał rzutu karnego i kibice Polonii tracili nadzieję na zdobycz punktową. Tuż przed końcem pierwszej części gospodarze w imponującym stylu zdobyli trzy bramki (Bentkowski, Dreger i Kępczyński), a że w 2 połowie nie padła bramka, Polonia mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Derbowe mecze pomiędzy Notecią Rosko i Radwanem Lubasz od dawna są gwarantem wielu emocji. Chociaż teraz zespoły okupują miejsca spadkowe, to w sobotnie popołudnie kibice oglądali dobre piłkarskie widowisko. Do przerwy Rożanie prowadzili już 2:0 (J. Naplocha i Brzuska), ale tuż po zmianie stron rzut karny wykorzystał Maciej Budaj i zapowiadały się nie lada emocje. W samej końcówce kolejny rzut karny tym razem dla miejscowych wykorzystał Werda i stało się jasne, że punkty zostaną w Rosku. Przy tym zdarzeniu nerwy puściły bramkarzowi gości, który za niesportowe zachowanie otrzymał czerwoną kartkę. Niespodzianka w Białośliwiu. Do tej pory Stella kojarzona była z pozytywnych opinii w tym sezonie. W ostatniej kolejce swoje „pazurki” pokazali zawodnicy z Jastrowia. Asem w talii Piotra Gałeckiego okazał się Damian Gnieździński, który po powrocie do drużyny w dwóch meczach zdobył trzy bramki. Kanonadę swoim przeciwnikom urządziły zespoły Sparty i Korony. W Stróżewie goście objęli prowadzenie po strzale najskuteczniejszego Tomasza Krysińskiego. Do przerwy był jednak remis, a trafienie na swoje konto zapisał Radosław Jopp. Po zmianie stron trwał koncert podopiecznych Marka Trzebnego. Swój dorobek strzelecki poprawili Adam Urbański, Dawid Chmielnicki, Rafał Skiba i Michał Andrzejczak. Jeszcze wyżej wygrała Sparta Złotów. W derbowym spotkaniu byli bezlitośni dla Włókniarza Okonek bijąc ich 8:1. Strzelanie rozpoczął już w 7 minucie Oskar Czapliński, problem w tym, że pokonał swojego kolegę z zespołu i Sparta objęła prowadzenie. Kolejne bramki zdobywali już zawodnicy ze Złotowa, a konkretnie Michał Fertikowski (dwie), Łukasz Golla, Paweł Madej i Stanisław Leszczyński. Ten ostatni na placu gry pojawił się w 80 minucie i potrzebował zaledwie 5 minut, żeby zanotować klasyczny hattrick. Honorowe trafienie dla teamu Zbigniewa Kotwicy zaliczył Radosław Bęben. W Osieku w rywalizacji z piłkarzami wyszła pogoda, dlatego spotkanie Orła z Sokołem Damasławek zostało przełożone.

Sparta Złotów – Włókniarz Okonek 8:1 (Leszczyński 3, Fertikowski 2, Golla, Madej, samobójcza – Bęben)

Korona Stróżewo – Zamek Gołańcz 5:1 (Jopp, Chmielnicki, Skiba, Urbański, Andrzejczak – Krysiński)

Orkan Śmiłowo – Płomień Połajewo 4:1 (Wiśniewski 2, Tatera, Ginda-Kopeć – Lachowicz )

Leśnik Margonin – Wenus Jędrzejewo 4:2 (Janas 2, Piechocki, Kamiński – Gauza, Marcinkowski)

Polonia Chodzież – Noteć Czarnków 3:2 (Bentkowski, Dreger, Kępczyński – Solarek, Koczorowski)

Noteć Rosko – Radwan Lubasz 3:1 (J. Naplocha, Brzuska, Werda – Maciej Budaj)

Stella Białośliwie – Polonia Jastrowie 0:2 (Grosicki, Gnieździński)

11 bramek – Krysiński (Zamek)

9 bramek – Konarski (Korona), Kaczmarek (Sokół), Fertikowski (Sparta), Pertek (Wenus), Górzyński (Leśnik)

8 bramek – Chmielnicki (Korona), Magdziarz (Płomień), Ginda-Kopeć (Orkan)

7 bramekKrólak (Orzeł), Golla (Sparta), Wenikajtys (Leśnik)

6 bramek – Urbański (Korona), Kępczyński (Polonia J.), Walczak (Leśnik), Gryszczyński (Zamek), Mazurowski (Zamek), Kosiński (Orkan), Wiśniewski (Orkan), Tatera (Orkan)

W grupie 1 najciekawsze spotkanie odbyło się w Wapnie. Miejscowa Unia potrzebowała zaledwie punktu by zapewnić sobie pierwsze miejsce po rundzie jesiennej. Do przerwy miejscowi prowadzili już 3:0 (Jeliński, Wiśniewski i bramka samobójcza) i wydawało się, że losy meczu zostały rozstrzygnięte. Ambitnie grający goście nie zamierzali tanio skóry sprzedawać i po bramkach Dobrochowskiego i Nawrockiego doszli przeciwnika na jedną bramkę. Mimo, że w ostatnich sekundach kotłowało się w polu karnym Unii, trzy punkty zostały w Wapnie, a Unia zagwarantowała sobie pozycję lidera po rundzie jesiennej. Po ubiegłotygodniowym laniu od Unii, zawodnicy Tarnovii mogli w pełni się zrehabilitować, gdyż ich przeciwnikiem była jedna z najsłabszych drużyn. Zgodnie z oczekiwaniami goście wygrali aż 7:0 po bramkach Jakuba Stawiszyńskiego (3 gole), Patryka Stawiszyńskiego, Mateusza Ambryszewskiego i Dominika Wrzeszcza.

W grupie drugiej najciekawiej było w Wieleniu. Zajmująca drugie miejsce w tabeli Fortuna podejmowała Kłos Budzyń. Prowadzenie dla drużyny z Budzynia uzyskał Robert Troczyński i dość długo zapowiadało się na to, że goście wywiozą komplet punktów. Ale sześć minut przed końcem wyrównał „człowiek od zadań specjalnych” Dawid Heyer i w zgodnej opinii wynik ten jest prawdziwym odbiciem tego co działo się na boisku. Niespodzianką zapachniało w Pęckowie. Mimo, że gospodarze objęli prowadzenie (Robert Błoch) to goście wyszli na prowadzenie 3:1 (dwie bramki Lenartowicz i Dratwa). Sygnał do ataku jeszcze do przerwy dał Filip Bździel i zespoły schodziły przy wyniku 2:3. W ostatnim kwadransie swoją dobrą grę udokumentował dwoma bramkami Szymon Matuszczak i goście musieli obejść się smakiem. Zjednoczeni utrzymali prowadzenie w tabeli po zwycięstwie w Zofiowie 4:0 (2 bramki Paczyńskiego, po jednej Krawca i Kędziory). Kanonadę urządzili sobie piłkarze Iskry Wyszyny, którzy rozgromili swoją imienniczkę z Runowa. Prawdziwym królem polowania był Krzysztof Troczyński. Popularny „Fryga” zdobył aż 6 bramek i goście wygrali 8:2.

14. Iskra Runowo 11 1 12:33

W grupie pierwszej nie zawiedli się kibice, którzy wybrali się na boisko w Zawadzie. Rozstrzygnięcie zapadło w ostatnim kwadransie. Prowadzenie dla gości zdobył Zupnik, ale już po czterech minutach skutecznie odpowiedział Dominik Fąs. W grupie drugiej Pauzowała Golnica, a jej przerwę wykorzystała Victoria Miały, która nie bez problemów uporała się z Błękitnymi Kuźnica Czarnkowska. O końcowym wyniku zadecydowało 5 minut tuż po wznowieniu gry. Najpierw do siatki trafił Marcin Gogołek, a wynik ustalił Maciej Soloch.