Zapraszamy na podsumowanie weekendu.

A-klasa - grupa I

a1w

a1

W meczu na szczycie Czarni Czerniejewo wygrali w Klęce 5-1. Wszystkie bramki dla lidera zdobył Maciej Lisiecki. Dla Phytopharmu jest to pierwsza ligowa porażka. Cały czas cztery punkty za Czarnymi jest Olimpia Poznań, która  też wygrała swój mecz pewnie bo aż 5-0 z Clescevią Kleszczewo. Porażkę Phytopharmu wykorzystała Polonia II Środa Wielkopolska, która po wygraniu 4-0 w Zaniemyślu wskoczyła na trzecie miejsce.

Najefektowniej w tej kolejce wygrał Lider Swarzędz, który aż 9-1 pokonał Piasta Łubowo. Po trzy bramki dla Lidera zdobyli Adrian Małek i Mateusz Szymkowiak. Lider w tym sezonie jest bardzo chimeryczny i bardzo dobre mecze przeplata słabymi. Aby liczyć się w grze o awans forma musi być zdecydowanie bardziej stablina.

Ostatnim meczem jaki udało się rozegrać było starcie Juranda Koziegłowy ze Stellą Luboń. Mecz zakończył się remisem 1-1, i dla Juranda był to już siódmy remis w sezonie. Mecze w Brzeźnie i w Kłecku zostały odwołane ze względu na warunki atmosferyczne.

A-klasa - grupa II

a2

Wyniki w tej grupie nie są w ten weekend zaskoczeniem. Liderujaca Tarnovia II wygrywając 4-1 w Łowyniu wygrała dziesiąty kolejny mecz i nadal jest liderem. Nadal dwa punkty straty ma Orkan Objezierze, który 4-0 pokonał Wartę Obrzycko, a wszystkie bramki zdobył Dawid Golon.

Za plecami tej dwójki swoje mecze wygrały trzy zespoły także myślące o awansie. Byki Obrowo wygrały 4-0 z Zielonymi Gaj Mały, Patria Buk wygrała 4-1 w Kwilczu, a Nałęcz Ostroróg pokonała 4-3 Wartę Wartosław.Ten mecz miał ciekawy przebieg, najpierw Nałęcz prowadził 2-0 w 14 minucie, by juz w 31 przegrywać 2-3. W 57 minucie Wiesław Rzeszowski strzelił na 3-3, a decydująca bramkę Warciarze wbili sobie sami w 88 minucie.

Dwa pozostałe mecze zakończyły się remisami. Orzeł Słopanowo zremisował z Sucharami Suchy Las 1-1, a Kłos Gałowo 2-2 z KS Sękowo.

a2tab

A-klasa - grupa III

a3w

LZS Wronczyn wygrał spokojnie 4-0 z Lasem Puszczykowo i pozostał na czele tabeli. Nadal ma punkt przewagi nad Mosiną, która 6-1 wygrała z Wichrem Strzyżewo (relacja - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1464-ks-1920-mosina-wicher-strzyzewo), a dwa nad NKS Niepruszewo, który 6-0 pokonał LSS Ptaszkowo.(hat-trick Piotra Palacza).

Słabą formę podtrzymał Orzeł Granowo. Orzeł, który wydawało sie, że pewnie idzie po awans właśnie przegrał drugi kolejny mecz, a nie wygrał trzeciego z rzędu. Porażka 1-3 z NAP Nowy Tomyśl to już naprawdę pokazuje, że problem jest spory i chyba w Granowie chcieliby aby ta runda dobiegła już końca.

Tabela poza pierwszą trójką bardzo się spłaszczyła. Bo czwarty obecnie Canarinhos Skórzewo (2-2 ze Szturmem Junikowo) ma nad dziewiątym NAP Nowy Tomyśl tylko dwa punkty przewagi. Serię czterech meczów bez wygranej przerwał Promień Opalenica, który aż 5-1 wygrał w Wąsowie.

a3

B-klasa - grupa I

b1w

KS Łopuchowo wygrał z LKS Kicin 5-2 i pozostał na czele tabeli. Bardzo wysokie swoje mecze wygrały Wełnianka Kiszkowo (10-1 z Jadwiżańskim) i Antares Zalasewo (8-0 z Liderem Szczytniki).

Kolejną porażkę na koncie ma KS Uchorowo. 0-3 z LKS Lipa i to już chyba naprawdę koniec marzeń tej drużyny o zwojowaniu czegoś w tym sezonie. Drużyna z Uchorowa gra ostatnio bardzo słabo i zupełnie nie przypomina zespołu z poprzednich dwóch sezonów.

Rozkręcają się Błękitni Owińska. Wygrana 2-0 z Pelikanem Żydowo jest szóstym kolejnym meczem bez porażki i po kiepskim starcie zespół z Owińsk dobił do czołówki grupy. Hitowy mecz Meblorza z Rożnovią przełożony został na końcówkę listopada.

b1

B-klasa - grupa II

b2w

Dziesiąty mecz i dziesiąta wygrana Polonii Poznań. Tym razem bez szans na obiekcie przy ul.Harcerskiej był Płomień Chrzypsko Wielkie, który przegrał 1-7. Wygrali też Złoci Złotkowo, którzy 3-1 pokonali Arkę Kiekrz i dało im to powrót na drugie miejsce, gdyż trochę nieoczekiwanie przegrali Czarni Kaźmierz. Czarni przegrali w Tarnowie Podgórnym z Tarnovią III 0-1, a złotego gola zdobył Kamil Krzyżan.

Najwięcej emocji było w Rokietnicy, gdzie miejscowy Rokita 4-3 pokonał LZS Otorowo. Niespodziewanie łatwo bo 4-0 Czarni II Wróblewo wygrali z GKS Golęczewo, a do kompletu należy odnotować dziesiątą porażkę Sparty Brody, która u siebie uległa 0-3 z LKS Baborówko.

b2

B-klasa - grupa III

b3w

W tej grupie odbyły się tylko cztery spotkania. Najważniejsze było derbowe starcie w Poznaniu. Obie ekipy podtrzymały status niepokonanych, gdyż mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Relacja z tego meczu i skrót dostępne tutaj - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1469-mks-przemyslaw-poznan-poznan-fc

Skromnie bo tylko 1-0 wygrał u siebie Zawisza Dolsk z Odlewem Poznań. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 88 minucie Dawid Koralewski. Od czołówki nie odstaje także Pogrom Luboń, który 5-2 pokonał Okonia Sapowice, a kolejną kompromitację ma na koncie Skra Otusz która przyjęła 11 bramek od Orłów Plewiska.

b3

B-klasa - grupa IV

b4w

Nie zabrakło emocji w hitowym starciu tej grupy. Ogrol Sielinko jeszcze do 89 minuty przegrywał z Orłem Rostarzewo 0-1, ale dzięki bramkom Pawła Adamka i Dmitro Molchanova wygrał 2-1 i cały czas tylko gorszym bilansem bramek ustępuje Dyskobolii, która bez problemu rozbiła Orlika Sepno 6-0. Orzeł Rostarzewo po tej porażce spadł na czwarte miejsce, gdyż wyprzedzich jeszcze TS Nowy Tomyśl po wygranej 4-2 z Płomieniem II.

W ogóle to była kolejka obfitująca w bramki. Średnia na siedem spotkań to aż 5,42 bramki na mecz, więc zespoły wynagrodziły kibicom obserwowanie meczów przy silnym wietrze. Warto w tym wszystkim odnotować pierwsze trzy punkty dla Piasta Jabłonna. Piast wygrał w Łomnicy 5-3. Nic już nie zostało z dobrego startu w sezon Pieczarki Wielichowo. Czwarta kolejna przegrana, tym razem 1-3 z rezerwami Sparty Szamotuły robi z nich już tylko ligowego średniaka.