Podsumowanie weekendu w okręgu pilskim

Deszczowa aura nie była sprzymierzeńcem kibiców, ale kilka spotkań potrafiło rozgrzać do czerwoności. Liderem PKO pozostał Płomień, który przed własną publicznością zwyciężył Leśnika Margonin 6:2. Rekordowym wynikiem zakończył się mecz w Kaczorach. Podopieczni Błażeja Kieruja zaaplikowali Iskrze Runowo aż 14 bramek. Jak co tydzień zapraszamy na podsumowanie ligowych wydarzeń pilskiego OZPN.

PKO

Bardzo zadowoleni opuszczali stadion w Połajewie sympatycy miejscowego Płomienia, który po ciekawym meczu pokonał Leśnika Margonin 6:2, umacniając się na pozycji lidera. Już w 1 minucie strzelanie rozpoczął najlepszy w klasyfikacji strzelców Robert Sołowiej. Po pół godzinie było jednak 1:1 za sprawą Bartłomieja Janasa. Jednak do przerwy bramki Kamila Kwiatkowskiego i Sołowieja dały Płomieniowi dwubramkową zaliczkę. W 68 minucie doskonałej okazji do strzelenia kontaktowej bramki nie wykorzystał Wenikajtys (niecelny strzał z rzutu karnego), ale po chwili zrehabilitował się i Leśnik tracił tylko jedno trafienie. Nie minęły dwie minuty a kapitalnym trafieniem popisał się Roman Koczorowski, który trafił w samo okienko bramki strzeżonej przez Łukasza Słodowego. W końcówce gości dobił rozgrywający prawdziwy koncert popularny „Słowik” zdobywając swojego trzeciego i czwartego gola w tym spotkaniu.

Ciężką przeprawę w Czarnkowie miał drugi w tabeli Orkan. W pierwszej połowie to skazywani na pożarcie gospodarze byli stroną przeważającą, ale wystarczyła chwila nieuwagi i Piotr Ginda-Kopeć dał gościom prowadzenie. Gdy w 63 minucie Kamil Kosiński strzałem z 12 metrów podwyższył prowadzenie, mogło się wydawać, że nic złego gościom w tym meczu nie może się stać. Ambitni czarnkowianie kwadrans przed końcem zdobyli bramkę kontaktową (Damian Kamiński w zamieszaniu podbramkowym) i zapowiadały się nie lada emocje. Noteć odkryła się, dążąc do wyrównania, co skrzętnie wykorzystali podopieczni Tomasza Miedzińskiego, a bramki które zdobyli Ginda –Kopeć i Mateusz Tatera, ustaliły wynik tego ciekawego meczu. Dwie czołowe drużyny zmierzyły się w Gołańczy. O ile zwycięstwo gości można kwalifikować do niespodzianki, ale jego rozmiary to już sensacja. Zamek ostatni raz przegrał w 2 kolejce, ale w sobotnie popołudnie już po 25 minutach było praktycznie po meczu. Strzelanie rozpoczął już w 12 minucie Michał Fertikowski, pewnie egzekwując rzut karny. Kolejne bramki autorstwa Dominika Brożka i Łukasza Golli sprawiły, że z miejscowych całkowicie zeszło powietrze. Po zmianie stron drugie trafienie dopisał Golla, a wynik w końcówce ustalił rezerwowy Paweł Madaj.

Szerszą relację z derbowego meczu Wenus Jędrzejewo – Noteć Rosko można przeczytać tutaj:

Od wysokiego C rozpoczęli mecz ze Stellą zawodnicy Sokoła Damasławek. Już w 2 minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Stróżewski i zapowiedzi o zwycięstwie gospodarzy nabrały realnych kształtów. Jednak po 7 minutach do bramki trafił … Bartłomiej Wójciński (kolega z zespołu Stróżewskiego), ale było to trafienie samobójcze i rozwiązał się worek z bramkami. Łupem bramkowym podzielili się Kadzban, Kania i Nijak (wszyscy zaliczyli dublety), a dla miejscowych na otarcie łez ponownie trafił Stróżewski. Bohaterem meczu został jednak Krzysztof „Pele” Mrozek, który w rubryce ASYSTY mógł sobie wpisać cyfrę 5. W starciu dwóch Polonii lepsza okazała się ta z Jastrowia, pokonując chodzieżan. Do przerwy był remis 0:0, ale trener Gałecki do boju posłał Damiana Gnieździńskiego, który już w 52 minucie dał jastrowianom prowadzenie. Goście ambitnie walczyli o jak najlepszy rezultat, ale w ostatnim kwadransie znowu dał o sobie znać popularny „Gniazdo”. Najpierw podwyższył prowadzenie, a siedem minut przed końcem asystował przy bramce Macieja Konerta. Cenne trzy punkty wywiózł Orzeł Osiek z Okonka. Katem Włókniarza okazał się Patryk Królak, który swoje bramki strzelał w 5, 75 i 85 minucie meczu. Nie odbył się zaplanowany na niedzielę mecz w Lubaszu. Kolejny raz o sobie dała znać aura, uniemożliwiając zawodnikom rozegranie tego spotkania.

Wenus Jędrzejewo – Noteć Rosko 3:1 (Pertek, Urban, Maciej Rzysko – Mateusz Naplocha)
Noteć Czarnków – Orkan Śmiłowo 1:4 (Kamiński – Ginda-Kopeć 2, Kosiński,Tatera)
Polonia Jastrowie – Polonia Chodzież 3:0 (Gnieździński 2, Konert)
Zamek Gołańcz – Sparta Złotów 0:5 (Golla 2, Brożek, Fertikowski, Madaj)
Włókniarz Okonek – Orzeł Osiek 0:3 (Królak 3)
Płomień Połajewo – Leśnik Margonin 6:2 (Sołowiej 4, R. Koczorowski, Kwiatkowski – Wenikajtys, Janas)
Sokół Damasławek – Stella Białośliwie 2:7 (Stróżewski 2 – Kania 2, Kadzban 2, Nijak 2, samobójcza)

10 bramek – Krysiński (Zamek)
9 bramek –Konarski (Korona), Kaczmarek (Sokół), Pertek (Wenus), Górzyński (Leśnik)
8 bramek – Magdziarz (Płomień)
7 bramek – Chmielnicki (Korona), Królak (Orzeł), Fertikowski (Sparta), Wenikajtys (Leśnik), Ginda-Kopeć (Orkan)
6 bramek – Golla (Sparta), Walczak (Leśnik), Gryszczyński (Zamek), Mazurowski (Zamek), Kosiński (Orkan)
5 bramek – Urbański (Korona),Kępczyński (Polonia Ch.), Konert (Polonia J.), Łukaszewicz (Sokół), Marach (Orzeł), Tatera (Orkan)

A-klasa gr. 1

To miał być mecz rundy jesiennej. W Tarnówce zmierzyły się dwie najlepsze drużyny tegorocznych rozgrywek. Jednak już po pierwszej połowie było wiadomo kto w tym spotkaniu może zainkasować komplet punktów. Pierwszą odsłonę podopieczni Andrzeja Szostaka wygrali aż 5:0 czym potwierdzili, że spadek do A-klasy był tylko jednorocznym epizodem. Bramki w tym meczu zdobywali: Ambryszewski, Filip i Łój dla miejscowych oraz Wiśniewski (2), Barkowski (2), Jeliński (2), Karol Seidel oraz Chojnacki dla gości z Wapna. Punktami z Tarnovią zrównała się Iskra Krajenka. Podopieczni Grzegorza Apryasa zwyciężyli Zryw Sypniewo 3:0, a bramki zdobywali Sebastian Polak (dwie) i Mateusz Massel.

A-klasa gr. 2

Prawdziwą rzeź niewiniątek urządzili sobie piłkarze liderujących „Kaczek” w starciu z czerwoną latarnią z Runowa. Podopieczni Błażeja Kieruja zwyciężyli aż 14:0, a prawdziwym królem polowania był Bartłomiej Prange – zdobywca 5 bramek. Pozostałe gole strzelili Kędziora (3), Kluk (3)Samulak, Brylański i Krawiec. Ciekawe widowisko obejrzeli kibice w Budzyniu. Goście z Pęckowa objęli prowadzenie po strzale Andrzeja Matuszaka, ale gospodarze odpowiedzieli z nawiązką, a dwa gole dla miejscowych zdobył Robert „Mały” Troczyńśki (druga tuż przed końcem meczu). Równie duży ciężar gatunkowy miało spotkanie w Wyszynach. Iskra rozpoczęła z rozmachem i już w 5 minucie Szymon Opara dał miejscowym prowadzenie. Goście szybko przejęli inicjatywę, a bramki Tobiasza Krystka i Dawida Heyera sprawiły, że punkty pojechały do Wielenia. „Szkoda, że mecz rozgrywany był na tak fatalnym boisku. A zachowanie kibiców gospodarzy pozostawiało wiele do życzenia” skomentował sobotnie starcie strzelec drugiego gola dla Fortuny – Dawid Heyer.

B-klasa gr. 1

Rezerwy Iskry Szydłowo pokonały co prawda drużynę z Bronisławek (bramki Zupnik, Bęben i Olecki), ale ubiegłotygodniowe zwycięstwo w Zelgniewie zostało zweryfikowane jako walkower dla ich przeciwników. Wysokie zwycięstwo Leśnych 4:0 pozwoliło im zasiąść wygodnie w fotelu lidera z trzema punktami przewagi nad najgroźniejszym przeciwnikiem. Po dwa trafienia zaliczyli Martin Kotecki i Dominik Fąs.

B-klasa gr. 2

Najciekawszym meczem był derbowy pojedynek w Krzyżu. Goście objęli prowadzenie już w 2 minucie, a strzelcem bramki był Kamil Żurek. Do przerwy zespoły zdobyły po 2 bramki (Kledzik i Soloch dla gości oraz Kozłowski i Piątek dla Drawy. Gdy w 56 minucie wynik podwyższył Kamil Nawrot tylko niepoprawni optymiści liczyli na cud i odwrócenie losów tego pojedynku. Ambitnie grający gospodarze strzelili co prawda kontaktowego gola (Różański) ale na doprowadzenie do remisu zabrakło im czasu. Liderująca w tabeli Golnica udała się na mecz do ostatniej w tabeli drugiej drużyny Noteci Rosko. Goście nie mieli problemów z wywalczeniem kompletu punktów, a zwycięstwo 7:0 to najniższy wymiar kary, który mógł spotkać miejscowych. Łupem bramkowym podzielili się: Mariusz Fryc (hattrick), Cieciura, Walkowiak, Musialek, Dusterhoft.

Drawa Krzyż – Victoria Miały 3:4
Noteć II Czarnków – Orzeł II Pęckowo 3:2
Błękitni Kuźnica Czarnkowska – Orzeł Gulcz 0:5
Noteć II Rosko – Golnica Ryczywół 0:7

1. Golnica Ryczywół 8 21 24:10
2. Victoria Miały 7 18 16:9
3. Błękitni Kuźnica Czarnkowska 7 12 19:14
4. Orzeł Gulcz 7 11 15:7