Przeglądarka ligowa - A i B-klasa 17-18.06.2017

Przeglądarka ligowa - A i B-klasa 17-18.06.2017

Ostatnia w tym sezonie przeglądarka ligowa.

 

A-klasa - grupa I

a1w

Avia Kamionki w okręgówce. Avia po wygranej Czarnych Czerniejewo dwa dni wcześniej w Śremie 9-0 wiedziała, że aby awansować musi wygrać ostatni mecz z Phytopharmem Klęka. Nie było z tym większych problemów i po wygranej 3-0 można było rozpocząć swiętowanie. 

Ciekawie było też na dole. Co prawda przed tą kolejką niby jasne było kto z ligi spadnie, ale w związku z pojawiającymi się spekulacjami, że z tej ligi wycofać się może jeden a nawet dwa zespoły warto było walczyć o jak najwyższą pozycję. I co ciekawe cała trójka, która oficjalnie z ligi spadła wygrała swoje mecze. Maratończyk Brzeźno wygrał 2-0 z Pogonią Książ Wlkp, Polonia Poznań aż 4-0 w Zaniemyślu, a Zawisza Dolsk 5-2 z Clescevią Kleszczewo. Z tego co wiemy na tą chwilę, wynika nam, że Maratończyk może być wręcz prawie pewny utrzymania w związku z wycofaniem się z ligi na nowy sezon Warty II Śrem, a blisko tego będzie też Polonia Poznań, ale o tym zapewne innym razem, w innym miejscu.

a1

A-klasa - grupa II

a2w

Ta grupa grała już czysto towarzysko. Zwycięzca grupy, tym razem wygrał skromnie bo tylko 1-0 z Rzemieślnikiem Kwilcz. Niemniej 16 punktów przewagi nad resztą stawki robi wrażenie. Pewna drugiego miejsca Warta Obrzycko przegrała u siebie 2-4 z Nałęczem Ostrotróg, a na trzecim miejscu ligę skończyły Suchary Suchy Las, które na koniec wygrały 4-1 ze Szturmem Junikowo.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że 12 miejsce Złotych Złotkowo może im dać utrzymanie kuchennymi drzwiami. Wszystko dlatego, że bardzo niepewna jest przyszłość Warty Wartosław i jeśli sprawdzą się pogłoski, że ta drużyna nie przystąpi do nowego sezonu to wtedy Złoci utrzymają się w A-klasie.

a2

A-klasa - grupa III

a3w

Grupa, w któej wszystko było już jasne. Zwycięzca grupy, czyli Obra Zbąszyń wygrała 4-2 w Opalenicy z Promieniem, a wicemistrz Orzeł Granowo przy sporym dopingu swoich kibiców wygrał 2-0 z Mosiną. 

Wygraną na wyjeździe zanotowali Canarinhos Skórzewo. 3-0 w Ptaszkowie pokazuje, że drużyna grać nadal potrafi i mamy nadzieję, że w nowym sezonie pozbierają się do kupy i przystąpią jako mocny zespół. Czwarte miejsce ostatecznie jednak zajmie LZS Wronczyn, któremu należy do tabeli dopisać jeszcze trzy punkty, gdyż zgodnie z oczekiwaniami Skra Otusz nie dojechała na mecz.

a3

B-klasa - grupa I

b1w

Olimpia Poznań zakończyła sezon bez porażki. Na sam koniec wygrała w derbach z Poznań FC 6-1 i z tylko jednym remisem i 168 bramkami na koncie kończy sezon zdecydowanie na pierwszym miejscu. Jesteśmy bardzo ciekawi jak będzie wyglądała gra Olimpii w A-klasie.

Do końca trwała walka o trzecie miejsce. Ostatecznie zajął je Lechita Kłecko, który w osttaniej kolejce wygrał 4-0 z Lotnikiem Poznań. Nic jednak poza prestiżem bycia na podium to nie da. Jeśli potrzeba będzie dooktoptować dziewiąty zespół z B-klasy to będzie to trzeci w grupie IV Dąb Bolewice.

Największą niespodzianką na minus jest w tym sezonie na pewno postawa Meblorza Swarzędz. Po porażce 0-3 w Łubowie mają na koncie aż 14 porażek i zamiast zapowiadanej walki o awans mamy miesjce w dolnej połówce tabeli.

b1

B-klasa - grupa II

b2W

Byki Obrowo wygrywając z Rokitą Rokietnica 5-1 wygrały swoją grupę o punkt przed Tarnovią II, która wygrała aż 8-1 z Antaresem Zalasewo. Co ciekawe obie ekipy skończyły sezon z równą liczbą bramek - 111. Relacja z meczu Tarnovii z Antaresem dostępna jest tutaj - http://peryferiafutbolu.pl/groundhopping/item/1124-tarnovia-ii-tarnowo-podgorne-antares-zalasewo

Na trzecim miejscu ligę skończy Rożnovia Rożnowo. W tabeli należy im dopisać trzy punkty, gdyż Arka Kiekrz nie dojechała na mecz, a bezpośrednio wyglądają lepiej od LKS Baborówko. Szansy na trzecie miejsce nie wykorzystał KS Uchorowo, który po twardym boju przegrał w Lipie 4-5.

Fatalnie sezon kończy Odlew Poznań. Po dobrej jesieni, przyszła katastrofalna wiosna, a porażka 0-5 z GKS Golęczewo tylko potwierdza, że raczej w klubie cieszą się, że to już koniec sezonu.

b2

B-klasa - grupa III

b3w

Korespondencyjny bój o awans do A-klasy toczyły Pogrom Luboń i NKS Niepruszewo. Wszystko w swoich rękach, a właściwie nogach miał Pogrom, który grał z Huraganem Michorzewo. I Pogrom tą sytuację zmarnował. Przegrał 1-3, co przy wygranej NKS Nierpuszewo w Plewiskach z Orłami 5-2 dało właśnie drużynie z Niepruszewa skok na drugie miejsce i awans do A-klasy. Pogrom na koniec wylądował nawet poza podium, bo wypadł jeszcze za Las Puszczykowo, który wygrał 7-0 z Piastem Jabłonna. Relacja z meczu Pogrom - Huragan dostępna jest tutaj - http://peryferiafutbolu.pl/groundhopping/item/1123-pogrom-lubon-huragan-michorzewo

Dobrą formę z ostatnich kolejek potwierdził Orkan Manieczki, który wygrał w Rostarzewie 4-2. Do tej pory nie udało się to nikomu w tym sezonie, więc wynik tym bardziej godny uwagi.

b3

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

baner orlico

 

 

 

 

 

 

 

 

Instagram

gk

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

21369548 355921334837862 1647406147787434642 n

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com