Meblorz Swarzędz z awansem do Klasy Okręgowej!

Meblorz Swarzędz z awansem do Klasy Okręgowej!

Przez pięć lat Meblorz Swarzędz próbował awansować do A-klasy. Za każdym razem brakowało bardzo niewiele, w jednym sezonie był to zaledwie 1 punkt.

 

Tym bardziej wielkim wydarzeniem w środowisku piłkarskim był awans swarzędzan do A-klasy. Popularna Serie A była w tamtym momencie spełnieniem celu jaki postawił sobie nowy zarząd klubu. Kto jednak zna Meblorzy wie, że stawiają sobie oni poprzeczkę bardzo wysoko i z pełną determinacją pokonują kolejne przeszkody w drodze do celu. Zatrudnienie na stanowisku trenera Damiana Ludwiczaka, głośne transfery z wyższych lig, zwiększona praca na każdym stanowisku organizacyjnym - to były jasne sygnały, że Meblorz będzie szedł po drugi awans z rzędu.Ciężka praca na treningach, połączenie doświadczenia z młodością, chęć walki i głód zwycięstw stworzyły maszynkę do zdobywania punktów. Swarzędzanie w każdym meczu grali na 100%, po kolei pokonując rywali. Dopiero w 12 kolejce Meblorz podzielił się punktami z Lechitą Kłecko. Rundę jesienną skończyli na fotelu lidera z 37 punktami!


W przerwie zimowej trener Ludwiczak dostał propozycję pracy jako asystent trenera Ostrowskiego w Mieszku Gniezno. Zarząd błyskawicznie zareagował sprowadzając do klubu Tomasza Nawrota, który wcześniej prowadził IV-ligową Kotwicę Kórnik. Zawodnicy pod wodzą nowego trenera kontynuowali swoją niesamowitą passę, pewnie krocząc w stronę klasy okręgowej. Każda passa ma jednak kiedyś swój koniec. Swarzędzanie przegrali w meczu z Pelikanem Niechanowo, kolejnym kandydatem do awansu. Ten wypadek przy pracy nie zagroził w żaden sposób pierwszemu miejscu. Do klasy okręgowej brakowały tylko 4 punkty. Meblorze pewnie wygrali w derbach gminy z Antaresem Zalasewo, a trzy dni później podjęli na Stadionie Miejskim w Swarzędzu ekipę Pogoni Książ Wielkopolski. Jeden punkt dawał podopiecznym Tomasza Nawrota awans, zwycięstwo oznaczało mistrzostwo. Swarzędzanie nie pozostawili złudzeń, wygrali 4:0 i udowodnili kto w tym sezonie był najlepszy.


Meblorze zapisali kolejną kartę w swojej krótkiej, choć bardzo bogatej historii. Dwa awanse w dwa lata to rzecz, która nie zdarza się często. Teraz przed zarządem, działaczami, piłkarzami i sztabem szkoleniowym szereg kolejnych wyzwań oraz mnóstwo pracy.
Do zobaczenia w przyszłym sezonie w okręgówce!

O autorze

Skomentuj

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com