"Z każdego meczu można zdobyć wiedzę" - trener Piotr Kucharski po wygranym meczu sparingowym.

"Z każdego meczu można zdobyć wiedzę" - trener Piotr Kucharski po wygranym meczu sparingowym.

W weekend Orkan Objezierze wygrał sparingowy mecz z Błękitnymi Owińska 9:0. Po tym spotkaniu poprosiliśmy o kilka zdań trenera zespołu Piotra Kucharskiego.

Sobotni sparing z Błękitnymi Owińska był świadomie zaplanowany z drużyną, przynajmniej teoretycznie, słabszą. Mecz pokazał, że Owińska nie były wstanie zagrozić naszej bramce, co nie ukrywam, nie było tym czego oczekiwałem. Pewnie, z każdego meczu można zdobyć wiedzę, umiejętności, które będą przydatne w lidze. Tutaj zdecydowanie dominowała faza atakowania w wykonaniu mojej drużyny, atak pozycyjny to największa bolączka, zresztą nie tylko Orkanu i mieliśmy tu okazję doskonalić te umiejętności.  Tak czy inaczej dziękuję drużynie przeciwnej, tym bardziej zawodnikom ze statusem jeszcze trampkarza, za przybycie do nas i podjęcie walki. Zawody pozwoliły mi zrealizować pewne schematy, to była próba niektórych zawodników na poszczególnych pozycjach.

Kolejny mecz kontrolny to całkowicie inny przeciwnik. Zmierzymy się z Liderem Swarzędz. Lider to ekipa, która prezentuje wysoki poziom sportowy, dlatego ten mecz będzie pewnym wyznacznikiem naszej dyspozycji na trzy tygodnie przed ligą. Okres przygotowawczy to przede wszystkim praca z zawodnikami, którzy w Orkanie są od dawna. Nie jesteśmy zwolennikami zaciągu zewnętrznego. Nasze kadry to zawodnicy z gminy Oborniki, głównie wychowankowie Orkanu. Dlatego miejsce w tabeli, punkt straty do lidera i realne szanse na awans są dla nas nobilitujące i wiosną będziemy się bić w każdym meczu o pełną pulę.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

miedzychod.jpg

 

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com