Jakub Apolinarski przechodzi z Polonii Środa Wielkopolska do Rakowa Częstochowa

Jakub Apolinarski przechodzi z Polonii Środa Wielkopolska do Rakowa Częstochowa

Jakub Apolinarski pomyślnie przeszedł testy w występującym w pierwszej lidze Rakowie Częstochowa i w dniu 17 grudnia podpisał z tym klubem półtoraroczną umowę tym samym opuszczając Polonię Środa Wielkopolska.

Jakub Apolinarski urodził się 4 maja 1999 roku. Do Polonii Środa zawodnik ten dołączył latem 2018 roku. Przed transferem do Polonii Jakub występował w młodzieżowych zespołach Warty Poznań w Centralnej Lidze Juniorów. Jego przyjście do Polonii latem tak komentował trener Polonii Krzysztof Kapuściński: "Bardzo się cieszę, że do naszego zespołu dołączył młody perspektywiczny zawodnik. Czas pokaże, czy wykorzysta swoją szansę. Liczę jednak na to że będzie on wzmocnieniem naszego zespołu."

Słowa te okazały się prorocze, a Jakub swoją szansę wykorzystał w stu procentach, gdyż od pierwszego meczu stał się bardzo ważnym graczem pierwszego zespołu Polonii. W sumie wystąpił on w 17 meczach ligowych, w których zdobył 6 bramek, a także w dwóch meczach Pucharu Polski w których zdobył jedną bramkę.

Dyrektor sportowy Rakowa Częstochowa Łukasz Piworowicz tak skomentował pozyskanie Jakuba Apolinarskiego: "Kontynuujemy naszą politykę transferową polegającą na pozyskiwaniu młodych zawodników z niższych lig. Kubę najpierw obserwowaliśmy w rozgrywkach 3 ligi, a później przebywał u nas na testach i w końcu w wygranym meczu z Podhalem zdobył bramkę. Swoją postawą na treningach i sparingu przekonał nas by dać mu szansę dalszego rozwoju w Rakowie. Kontrakt podpisaliśmy na półtora roku z możliwością przedłużenia o kolejne trzy lata."

Kubie gratulujemy transferu i życzymy powodzenia w nowym klubie.

źródło informacji - www.polonia-sroda.pl

zdjęcie - Raków Częstochowa

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

miedzychod.jpg

 

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com