Terminarz halowego turnieju w Stęszewie

W sobotę 1 grudnia w Stęszewie odbędzie sie halowy truniej piłkarski. Będą to nieoficjalne Mistrzostwa strefy poznańskiej w piłce halowej w kategorii Oldboys +35. Poniżej prezentujemy terminarz turnieju i regulamin rozgrywek.

Regulamin turnieju : MISTRZOSTWO STREFY POZNANSKIEJ  OLDBOYS +35 STĘSZEW 2018

1. Podstawą regulaminu stanowią ogólne przepisy gry w piłkę nożną.
2. Organizatorem turnieju jest LIPNO STĘSZEW , mecze rozgrywane są na hali widowisko-sportowej w STĘSZEWIE.
3. Uczestnictwo w turnieju odbywa się na własną odpowiedzialność.
4. W dniu zawodów drużyny przedstawiają imienną listę zawodników min 5 max 10 osób która po oddaniu do stolika sędziowskiego nie podlega korekcie, (czyli nie można dopisać zawodników podczas trwania turnieju). Tylko zawodnicy wpisani na listę startową mają prawo do udziału w rozgrywkach. Zawodnicy mogą być reprezentantami tylko jednej drużyny i musze mieć ukończone 35 lat decyduje data urodzenia dzień miesiąc rok

5. Udział w danym meczu zawodnika wcześniej niezgłoszonego powoduje dyskwalifikację drużyny, w której zawodnik wystąpił. W takim przypadku wszystkie mecze zostają anulowane.
6. Uczestnicy przebywający na terenie obiektu zobowiązani są do przestrzegania jego regulaminu. Wszelkie szkody spowodowane w obiektach, w których odbywają się zawody pokrywają bezpośredni sprawcy.
7. Po wykluczeniu lub rezygnacji zespołu z turnieju, anulowane zostają wyniki spotkań z udziałem tej drużyny, wpisowe przepada na rzecz organizatora.
8. Mecz prowadzony jest przez dwóch sędziów.
9. System rozgrywek:
A- punktacja meczowa:
- zwycięstwo 3pkt,
- remis 1pkt,
- porażka 0pkt.
Awans do ćwierćfinałów maja zwycięzcy 1- 2 miejsce w wszystkich grupach oraz 3 miejsce w grupie A I B pozostale druzyny zajmuja miejsca od 9 do 14
B- o kolejności w grupach decyduje największa liczba zdobytych punktów, jeżeli dwie drużyny mają tyle samo punktów o kolejności decyduje wynik bezpośredniego meczu między tymi drużynami a w dalszej kolejności lepsza różnica bramek, większa liczba strzelonych bramek, rzuty karne lub rzut monetą
C- w przypadku, gdy więcej drużyn w grupie ma tą samą liczbę zdobytych punktów o kolejności decyduje tzw. mała tabela z meczów między zainteresowanymi zespołami.
11. Przepisy:
A- czas gry 1x 10 minut w rozgrywkach grupowych ćwierćfinałach półfinałach, meczu o 3 miejsce  - FINAŁ - 1x10 minut
B- czas podczas gry jest zatrzymany na żądanie sędziego i w ostatniej minucie meczu przy remisie lub przewadze jednobramkowej w ćwierćfinałach, półfinałach, meczu o 3 miejsce i finale a także podczas rzutu karnego,
C- na boisku przebywa jednocześnie 5 zawodników (4+ bramkarz), minimalna liczba zawodników niezbędna do rozpoczęcia meczu: 3 (2+1). W przypadku, gdy na boisku pozostanie mniej niż 1 osoby (kary sędziowskie) jednej drużyny, mecz zostaje przerwany i przyznany zostaje walkower dla drużyny przeciwnej, zmiany hokejowe tylko w strefie zmian bezpośrednio przed ławką rezerwową danej drużyny,
D- wznowienie gry po opuszczeniu boiska przez piłkę zawodnik wykonuje nogą, w przypadku odbicia się piłki od sufitu gra zostaje wznowiona przez drużynę przeciwną z linii bocznej boiska,
E- bramkarz wprowadza piłkę w sposób dowolny podanie musi być skierowane do innego zawodnika drużyny, piłka musi przekroczyć całym obwodem linię pola karnego, inaczej podyktowany zostaje rzut wolny z tejże linii,
F- niedozwolona gra wślizgiem przy odbiorze piłki – rzut wolny,
G- bramka zdobyta bezpośrednio z autu nie jest bramką prawidłową,
G.1 – bramka zdobyta bezpośrednio z autu bramkowego nie jest bramką prawidłową,
H- wszystkie rzuty wolne wykonywane są w sposób bezpośredni,
I- mecz kończy gwizdek sędziego lub syrena
J- rzut karny wykonywany jest z linii 7 metrów (czas zostaje zatrzymywany podczas wykonywania rzutu karnego).
12. Kary:
A- żółta kartka – kara 1 minuty (czas kary mierzony od momentu opuszczenia placu gry przez ukaranego zawodnik):
B- czerwona kartka:
Czerwona kartka wyklucza zawodnika do końca meczu. Inny zawodnik może zająć miejsce wykluczonego zawodnika po upływie 2 minut lub po utracie bramki przez drużynę. Utrata bramki niweluje karę czasową. Czerwona kartka wyklucza zawodnika z gry w następnym meczu.
C- w przypadku przeprowadzenia złej zmiany zawodników w czasie meczu (poza strefą zmian) czas zostaje zatrzymany a wchodzący zawodnik ukarany zostaje jednominutową karą (żółta kartka) (drużyna występuje przez minutę w mniejszej liczbie zawodników na boisku).
13. Postanowienia inne:
- uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie, organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki podczas zawodów,
- obowiązek ubezpieczenia się od następstw nieszczęśliwych wypadków spoczywa na uczestnikach. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy zagubione.
- uczestnicy turnieju w razie wypadku podczas turnieju nie będą żądać jakiegokolwiek odszkodowania od organizatorów.
- wszyscy uczestnicy biorący udział w turnieju wyrażają zgodę na umieszczanie swoich wizerunków na zdjęciach i przetwarzanie swoich danych osobowych w prasie, Internecie, itp..
14. Najlepsze drużyny turnieju zostaną nagrodzone.
A-Dwie najlepsze drużyny turnieju wywalcza awans do turnieju POWSTAŃCZEGO organizowanego przez Wielkopolski ZPN który odbędzie się w grudniu
15. Wszystkie kwestie sporne rozstrzyga organizator.
16. Kapitan drużyny podpisuje się na liście, że zapoznał się z regulaminem i że w imieniu swoim a także całej drużyny go akceptuje i zobowiązuje się do postępowania wg jego zasad.

Każda drużyna ma też zagwarantowany ciepły posiłek w trakcie turnieju.