Piłkarski Projekt X

Piłkarski Projekt X

Od jakiegoś czasu Peryferia Futbolu poza zwykłą obserwacją i relacją meczów to także swojego rodzaju scouting. Wszystko dlatego, że nawiązaliśmy współpracę z Piłkarskim Projektem X. Zapraszamy do zapoznania się o co chodzi w tym właśnie projekcie. 

 

Piłkarski Projekt X jest profesjonalną agencją konsultingowo-menedżerską, która porozumiała się z klubem CityZen w Poznaniu. Współpracujemy na czytelnych zasadach Win & Win. Dbamy o najważniejsze etapy profesjonalnej kariery. Wymagamy zarówno od siebie, jak i od samego zawodnika.


PPX współpracuje z mecenasem z licencją FIFA i licencją scoutingową Premier Leauge. Prawnik, Górnoślązak, absolwent dwóch pięcioletnich kierunków magisterskich: prawa i filologii angielskiej. W 2016 r. ukończył program studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego na Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego, na rok 2017-2018 planuje otwarcie przewodu doktorskiego / habilitacji. Ukończył również szkołę Prawa Amerykańskiego, której partnerami były trzy amerykańskie Uniwersytety: Loyola University New Orleans College of Law, The University of Toledo College of Law oraz The University of Arkansas at Little Rock. Odbył studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku Prawo Dowodowe, które ukończył z wyróżnieniem. W Warszawie ukończył prestiżowe studia zarządzania w sporcie oraz prawa sportowego FIFA CIES International University Network, którego partnerami były spółki PGE Narodowy, Orlen oraz Ekstraklasa. W przedmiocie piłki nożnej ukończył kurs scoutingowy przeprowadzony przez International Professional Scouting Organisation zaprojektowany przez doświadczonych scoutów oraz menadżerów na co dzień pracujących w klubach Premier League – Scout number: 1212. 

Koordynatorem projektu jest Bartłomiej Maik (4 lata przy pierwszym zespole Lecha Poznań). Trener, który analizuje cały proces pod kątem treningu wyczynowego. Bierzemy odpowiedzialność za całoroczny plan zajęć dopasowany pod rozgrywki w klubie, biorąc pod uwagę zajęcia indywidualne, grupowe. Klub CityZen ma 17 letnie doświadczenie. Współpracował z wieloma zawodnikami Ekstraklasy, 1, 2 Ligi. Wychodzimy z założenia, że najważniejsza jest wiara, praca i wsparcie. Mamy wszystko w jednym miejscu. Basen, hale, siłownie, orlik, salkę do rolowania. Trenerzy CityZen mogą się podjąć pracy i poprowadzić zajęcia przed startem rozgrywek, i w trakcie sezonu. Trener Głuszkowski pomagał m.in. przy Reprezentacji Polski trenera Michała Globisza, przygotowującego Nas do Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Pracował również przy kadrze Leo Beenhakkera. Jest to i tak kropla możliwości jakie mógł zaprezentować trener w Wielkopolsce i Polsce.  Współpracujemy z trenerami klubu CityZen w Poznaniu, którego założycielem jest Bogumił Głuszkowski. Dlaczego akurat CityZen? 

Współpracujemy też z dietetykiem, który pomaga nam w analizowaniu składu masy ciała. Przygotowuje indywidualne programy dla naszych adeptów. Temat suplementacji powierzyliśmy firmie, której głównym partnerem jest np. cały związek narciarski, drużyny Ekstraklasy czy 1 Ligi.  Odżywki te stosują zawodnicy różnych dyscyplin:

- polscy i zagraniczni olimpijczycy,

- reprezentacja Niemiec w hokeju na lodzie,

- kerowcy Formuły 1 i wielu innych.  

Odżywki składają się z naturalnych pierwiastków niezbędnych dla zawodników wyczynowych, które ciężko uzupełnić tylko z posiłków. Pierwiastki docierają w kilka minut bezpośrednio do komórek.  Każda próbka produktu ma swój nr antydopingowy. Jeżeli okaże się, że to odżywki spowodowały dyskwalifikację, odebranie medalu olimpijskiego to zostanie wypłacone kilkumilionowe odszkodowanie. Firma gwarantuje w ciągu 3 miesięcy poprawienie wydolności o 15%.

Zajmujemy się również tematami ubezpieczeń indywidualnych jak i grupowych. Dokładnie analizując zakres prawa sportowego, ogólne warunki ubezpieczenia. Prowadzimy sprawy niewypłaconych świadczeń w momencie urazu. Mamy na myśli np. zerwane więzadła.  Pamiętajmy,że ubezpieczalnia zrobi wszystko, żeby nie wypłacić pieniędzy natomiast ubezpieczenie jest potrzebne. Jeżeli sprawa będzie do wygrania jesteśmy wstanie sfinalizować początkowe opłaty z tym związane i rozliczyć się po zakończeniu.  Jeżeli chodzi o rehabilitację to, powierzyliśmy zawodników firmie CoreClinic (specjaliści z zakresu osteopatii, rehabilitacji, aquaterapia, naturoretapiam, CISO). 

Współpracujemy także z firmą Red Box, która przygotowała dla nas specjalną ofertę na sprzęt sportowy dla klubów i zawodników. 

Naszym najnowszym partnerem jest właśnie Peryferia Futbolu, czyli największy serwis o wielkopolskich rozgrywkach ligowych. Współpracujemy razem na terenie wielkopolski w temacie monitorowania formy zawodników i tworzeniu materiałów wideo. Mamy nadzieję razem wynaleźć jak najwięcej perełek biegających po lokalnych boiskach, którym należy dać szansę najpierw na profesjonalny trening, a potem byc może na grę w większym klubie. Materiał wideo to dziś jedna z najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o promocję zawodników. Tworzyć więc będziemy 3-4 minutowe filmy z meczów. Poniżej filmy dwóch zawodników, którzy już są należą do PPX.

Organizujemy także obozy dla zawodników w różnym wieku oraz szkolenia dla trenerów przygotowania fizycznego.  Jesteśmy zainteresowani również zawodnikami, którzy Państwa zdaniem powinni otrzymać wsparcie PPX. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami:

- Rafał Napierała (wychowanek Warty Poznań, z przeszłością w 1 Lidze oraz reprezentacjach Polski U18, U19 i U20 u trenera Michała Globisza  - 722 155 556 
- Jan Grzegorzewski - 792 747 221

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com