Co w weekend na boiskach #8

Co w weekend na boiskach #8

Przed nami kolejny weekend z naprawdę ciekawymi spotkaniami. Zapraszamy na zapowiedź pięciu z nich.

Płomień Przyprostynia - Pogoń Lwówek
Klasa Okręgowa - grupa zachodnia
27.05 - 15:00

Mecz zespołów z miejsc 2 i 3. Mecz zespołów, które mają na koncie po dwie zaskakujące porażki z rzędu. Należy sobie jednak zadać pytanie czy aby na pewno zaskakujące. Płomień praktycznie zapewnił sobie już awans do Ligi Międzyokręgowej przez co nastąpiło spore rozluźnienie w zespole co zaowocowało porażkami z TSG Kamieniec 2:4 i Spójnią Strykowo 0:3. Dzięki temu mamy sporą jasność w kwestii walki o utrzymanie bo zarówno Kamieniec jak i Spójnia zdobyły arcyważne punkty. Warto zauważyć, że do tego czasu Płomień wiosną odniósł sześć wygranych i miał jeden remis. Taki sam bilans w pierwszych siedmiu meczach wiosny miała Pogoń Lwówek, a zwieńczeniem była wygrana 4:1 z Sokołem Pniewy i wydawało się, autostrada do awansu IV ligi. Tego jednak co wydarzyło się w ostatnich dwóch meczach racjonalnie wyjaśnić się nie da. Porażki obie po 1:5 z Orkanem Konarzewo i Spartą Szamotuły. Wygląda to jak wypisanie się na własne żądanie z walki o IV ligę. Smutne to, ale wychodzi na to, że ktoś w Lwówku doszedł do wniosku, że nie będą w stanie udźwignąć tego finansowo i należy odpuścić. Chciałbym się mylić, ale tylko sama Pogoń może dać powód aby znów uwierzyć w to, że podchodzą do tej walki poważnie. Jesienią starcie tych drużyn zakończyło się wygraną Pogoni 2:1.

NKS Niepruszewo - Orzeł Granowo
A-klasa - grupa III
26.05 - 15:30

Mecz na szczycie grupy III. NKS Niepruszewo to od początku sezonu chyba najrówniej grający zespół co na ten moment przekłada się na pozycję lidera tabeli. NKS w tej wyrównanej grupie jest najbliżej awansu i wygrana z Orłem przy sprzyjających innych wynikach ten awans może już dać. Mecz jednak łatwy nie będzie, a NKS ma wiosną problem z wygrywaniem z bezpośrednimi rywalami w walce o awans bo przegrali już z Canarinhos Skórzewo 1:3 i Szturmem Junikowo 1:4. Pozostałe mecze jednak wygrywają, nie gubią głupich punktów i to właśnie daje im pole position na ten moment. Orzeł traci do Niepruszewa pięć punktów i dla nich jest to chyba jeszcze ważniejszy mecz, bo grupa pościgowa cały czas jest tylko krok za Orłem. Dla Orła mógł to być nawet mecz o fotel lidera, ale w środę w zaległym meczu niespodziewanie stracili punkty w Opalenicy remisując 2:2. Co ciekawe Orzeł ma mniej porażek niż NKS, ale za to aż sześć remisów i to jest największe przekleństwo graczy z Granowa w tym sezonie. Jesienią w Granowie wygrali goście z Niepruszewa aż 1:4, więc Orzeł na pewno ma wielką chęć na rewanż. Ten mecz zapowiada się także gorąco na trybunach, kto był jesienią w Niepruszewie wie, że obie grupy za sobą zbytnio nie przepadają. Dla przypomnienia nasza relacja właśnie z rundy jesiennej - http://peryferiafutbolu.pl/relacje-galerie-meczowe/item/1453-orzel-granowo-nks-niepruszewo
 

Rożnovia Rożnowo - Meblorz Swarzędz
B-klasa - grupa I
27.05 - 16:00

Mecz niemalże na szczycie grupy. Mecz ważny dla obu drużyn, bo obie mogą bardzo zbliżyć się do A-klasy, a Meblorz wręcz przy sprzyjających wynikach może sobie ten awans zapewnić. Rożnovia na powrót do A-klasy czeka czwarty sezon i w końcu może się to udać. Imponują formą szczególnie na własnym boisku, na którym jeszcze nie przegrali meczu. Wiosną Rożnovia przegrała tylko raz - z GKS Gułtowy. Różnice między miejscami 2-5 są naprawdę minimalne, więc nie wolno już gubić punktów jeśli chce się zagrać wyżej. Ewentualna wygrana z Meblorzem da im już naprawdę świetną pozycję przed końcówką sezonu. Meblorz za to jest jeszcze w lepszej sytuacji bo zakładając, że pierwsza trójka awans ma pewny to w przypadku wygranej i straty punktów przez Błękitnych Owińska nic już nie zabierze im upragnionego od pięciu lat awansu do A-klasy.Meblorz w tym sezonie przegrał tylko trzy razy. Dwa w derbach z Antaresem Zalasewo i raz dwie kolejki temu z wspomnianymi Błękitnymi Owińska. Najważniejsze jednak, że w tym sezonie w odróżnieniu od poprzednich rozgrywek nie zwykli gubić dziwnych punktów z niżej notowanymi ekipami. Meblorz razem ze swoimi wiernymi kibicami na ten awans naprawdę zasłużył przez te lata i nie trudno im nie kibicować w tej walce. Jesienią Meblorz wygrał z Rożnovią dość gładko 3:0

Czarni Kaźmierz - Tarnovia III Tarnowo Podgórne
B-klasa - grupa II
26.05  - 14:00

Po tym meczu, który odbędzie się na boisku w Bytyniu możemy poznać już właściwie drugi zespół, który obok Polonii Poznań awansuje do A-klasy, albo sytuacja jeszcze bardziej się zagmatwa. Oczywiście tym zespołem mogą być w przypadku wygranej Czarni Kaźmierz. Czarni wiosną idą póki co jak taran, a wywalili się tylko raz, oczywiście z Polonią Poznań. Poza tym wygrali wszystkie siedem spotkań i równym krokiem idą w kierunku szybkiego powrotu do A-klasy. Podobnym krokiem dość niespodziewanie idzie trzeci zespół Tarnovii. Zespół, który de facto jest zespołem rezerw czwartoligowej Tarnovii radzi sobie naprawdę bardzo dobrze i na ten moment jest na trzecim miejscu. Co prawda ostatnio niespodziewanie przegrali we Wróblewie, ale na ich szczęście potknęli się też Złoci Złotkowo. Tarnovia jest przede wszystkim bardzo skuteczna w ataku bo zdobyła już 84 bramki. Przekonali się o tym chociażby wspomniani Złoci, którzy dwie kolejki temu przyjęli w Tarnowie Podgórnym sześć sztuk do własnej bramki. W tym meczu raczej faworytem nie będą, ale ich wygrana mimo wszystko nie będzie jakimś wielkim zaskoczeniem. Mecz zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie. Jesienią Tarnovia wygrała u siebie z Czarnymi 1:0.

Orzeł Rostarzewo - Ogrol Sielinko
B-klasa - grupa IV
27.05 - 14:00

Jeśli założymy, że Dyskobolia Grodzisk gra w innej lidze, a trochę tak jest, to starcia Orła z Ogrolem to mecz na szczycie grupy IV.  Sytuacja w tej grupie jest mocno stykowa i pomiędzy miejscami 2-5 są raptem cztery punkty różnicy. Jasne jest więc, że mecze między zainteresowanymi drużynami będą tu bardzo istotne. Orzeł cały czas w tej czołówce się kręci, ale dobra wiosna daje im w tym momencie trzecie miejsce i perspektywy na miejsce drugie. Wiosną poza porażkami z Dyskobolią i Pieczarką Wielichowo nie przegrywają, a są świeżo po efektownej wygranej w Sepnie 5:1. Ogrol za to trzyma się na drugim miejscu, ale sporo pomaga im w tym jeszcze bardzo dobra runda jesienna. Wiosną Ogrol trochę wyhamował z formą i przegrał już trzy razy, a już domowe porażki ze Spartą II Szamotuły czy Piastem Jabłonna to jasny dowód, że coś jest nie tak. Ogrol do końca sezonu nie ma łatwego terminarza, więc ewentualna przegrana w Rostarzewie mocno skomplikuje im walkę o awans do A-klasy. Jesienią w Sielinku było 2:1 dla Ogrola. Teraz wynik przewidzieć jest ciężko, mecz może naprawdę toczyć się na noże, więc zapraszamy w niedzielę do Rostarzewa.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com