Co w weekend na boiskach #7

Co w weekend na boiskach #7

Przed nami kolejny weekend,w  którym nie zabraknie ważych i ciekawych meczów. Zapraszamy na zapowiedź pięciu z nich.

Avia Kamionki - TPS Winogrady
Klasa Okręgowa - grupa wschodnia
19.5 - 16:00

Bardzo ważne spotkanie w kwestii gry o awans do Ligi Międzyokręgowej. Avia miała całkiem udaną jesień, którą zakończyła na 6 miejscu. Wiosną jest póki co zdecydowanie gorzej, ale ostatnio przyszło przełamanie w dość istotnym momencie w ważnym meczu. Avia wygrała 2:1 w Kobylnicy i wróciła do tej walki. Rywalem w sobotę będzie TPS Winogrady. TPS jest już bardzo blisko tego awansu, chociaż po wygraniu u siebie z Lechią Kostrzyn notuje serię trzech meczów bez wygranej, w tym chociażby porażka z Wartą Śrem. Warto więc byłoby wrócić na zwycięską ścieżkę. Obie ekipy mają więc o co grać, mecz zapowiada się naprawdę dobrze. Jesienią TPS wygrał z Avią 5:0, także gracze z Kamionek na pewno pałają żądzą rewanżu.

TSG Kamieniec - Obra Zbąszyń
Klasa Okręgowa - grupa zachodnia
19.5 - 16:00

Ważne są mecze nie tylko o awans, ale także o utrzymanie. Dlatego też bardzo ważne spotkanie w sobotę odbędzie się w Kamieńcu. TSG Kamieniec i Obra Zbąszyń są bardzo zaangażowane w walkę o pozostanie w Klasie Okręgowej. Gospodarze tego meczu są zdecydowanie tego bliżej, chociaż grać dobrze zaczęli od dwóch kolejek. Pierwsze pięć wiosennych meczów zespół z Kamieńca przegrał i znalazł się na dnie. Ostatnie dwa mecze to jednak niespodziewane zwycięstwa z Spartą Szamotuły 5:2 i Płomieniem Przyprostynia 4:2. Oznacza to, że TSG wynurzył się na 12 miejsce i ma pięć punktów przewagi nad ostatnią, właśnie Obrą Zbąszyń. Obra to beniaminek i wydawało się po jesieni, że mimo pałętania się w dolnych rejonach powinni się raczej utrzymać. Wiosna to jednak dramatyczna gra Obry. Obra wiosną zdobyła tylko jeden punkt, remisując ze Spartą Szamotuły 1:1. Obra jest na samym dnie, ich strata do przedostatniej Spójni Strykowo to cztery punkty. Gdyby Obra w Kamieńcu nie wygrała to ich sytuacja stanie się naprawdę nie do pozazdroszczenia i spadek stanie się bardzo realny. Wygrana Obry otworzy jednak tą walkę na nowo. Jesienią w tym meczu Obra wygrała 3:2. Tym razem też wynik może być na styku.

Warta Obrzycko - Orzeł Słopanowo
A-klasa - grupa II
20.5 - 13:00

Derby Obrzycko-Słopanowo mają bogatą historię, a ciekawostką jest to, że gdyby kibice chcieli to spokojnie na mecz mogą przejść z tzw. “buta”, bo obiekty są od siebie oddalone dosłownie o trzy kilometry. Także niezależnie od sytuacji w tabeli mecze zawsze są naładowane emocjami i bardzo ciekawe. Tym razem mecz jest zdecydowanie ważniejszy dla gości ze Słopanowa. Orzeł walczy o czwarte miejsce w tabeli, które da awans do Klasy Okręgowej. Jest na dobrej drodze do tego, gdyż obecnie Orzeł ma pięć punktów przewagi nad Nałęczem Ostroróg, a wiosną na siedem meczów wygrał sześć, a przegrał tylko raz, u siebie 2:3 z Orkanem Objezierze. Gdyby więc udało się wygrać z Wartą sytuacja stanie się już bardzo dobra. Warta jednak mimo tego, że nie gra już o nic bo zajmuje dopiero 10 miejsce, a wiosną w siedmiu meczach zdobyła tylko osiem punktów na pewno nie odpuści. Derby to derby i gdyby udało się utrzeć nosa rywalowi zza miedzy to na pewno płakać w Obrzycku nikt nie będzie. Co ciekawe jesienią Warta wygrała w Słopanowie 4:2, więc na pewno tym razem także nie stoją na straconej pozycji.

Szturm Junikowo - LZS Wronczyn
A-klasa - grupa III
20.5 - 11:00

W tej grupie już do końca będziemy mieli mecze, które będą decydujące o awansie. Trwa tu walka na noże pomiędzy siedmioma ekipami, które tasują się co chwilę na czołowych miejscach. Wydawało się, że jednak nie do ruszenia na czele jest LZS Wronczyn. Słowo wydawało jest tu jednak kluczowe. Gracze z Wronczyna wiosną przegrali już trzy razy, a ostatnia porażka domowa z Wichrem Strzyżewo w końcu zepchnęła ich z fotela lidera. Przez to, że sytuacja w tabeli jest strasznie płaska klub z Wronczyna nadal nie jest pewny awansu. O kolejne punkty będzie jednak ciężko bo w niedzielny poranek w Plewiskach zmierzą się ze Szturmem Junikowo. Szturm, który sezon zaczął kiepsko, to jak już się rozpędził to dojechał nawet na podium. Po ostatniej kolejce jednak wypadł z niego po niespodziewanej porażce w Nowym Tomyślu. Szturm to wiosną ekipa bezkompromisowa. Pięć wygranych, trzy remisy, bez remisu. W ogóle w całym sezonie zremisowali tylko raz. W klubie głośno mówi się o awansie od paru sezonów i w końcu jest na to realna szansa, której nie zamierzają zmarnować. Oba kluby są więc podrażnione po ostatniej kolejce i oba kluby chcą wrócić do wygrywania bo straty punktów w tej grupie mogą skończyć się naprawdę tragicznie. Jesienią Szturm wygrał we Wronczynie 4:2 i tym razem to też oni są lekkim faworytem meczu, ale naprawdę lekkim.

Pogrom Luboń - Poznań FC
B-klasa - grupa III
20.5 - 14:00

Szalenie istotny mecz, szczególnie dla gospodarzy. Jak wiadomo, z B-klasy awansują pierwsze trzy zespoły, a czwarty będzie czekał na inne rozstrzygnięcia i może to się skończyć jakimiś barażami. Warto więc zająć miejsca 1-3. Póki co Pogrom jest czwarty, a Poznań FC trzeci. Oba zespoły mają niewielką stratę do Orkana Manieczki i Zawiszy Dolsk, ale mają mniej spotkań rozegranych. Nie da się jednak ukryć, że w gorszej sytuacji jest Pogrom, który traci trzy punkty do rywali z Poznania. Zarówno Pogrom jak i Poznań FC raczej punktują niżej notowanych rywali, więc to bezpośrednie starcia zdecydują o miejscach w czubie. Obie ekipy wiosną przegrały po razie. Pogrom z Orkanem Manieczki 3:4, a Poznań FC ostatnio z Zawiszą Dolsk 0:1. Pogrom jeśli przegrałby teraz to stanie w bardzo trudnej sytuacji w tej walce o pierwszą trójkę. Jesienią lepszy okazał się Poznań FC, który wygrał 3:1.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

miedzychod.jpg

 

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com