Co w weekend na boiskach #3

Co w weekend na boiskach #3

Przed nami sześć naprawdę ciekawie zapowiadających się meczów w okręgu poznańskim.

Unia Swarzędz - Lubuszanin Trzcianka
IV liga - grupa północna
14.4 - 14:00

Obydwa zespoły wiosną są na zupełnie innym biegunie wynikowym. Unia mimo, że w pierwszym meczu rundy jako pierwsza i jedyna urwała w tym sezonie punkty Mieszkowi Gniezno remisując 1:1 to następnych trzech meczów też nie wygrali, a dwa nawet przegrali. Oznacza to, że wiosną jeszcze nie zaznali smaku zwycięstwa. Unia spadła na 5 miejsce i co prawda przewaga nad zespołami, które biją się o utrzymanie jeszcze jakaś tam jest, ale na pewno Unia musi zacząć regularnie punktować, żeby na koniec nagle nie zrobiło się nerwowo. Przed nimi jednak trudne zadanie, bo sobotnim rywalem będzie Lubuszanin Trzcianka, który po kiepskiej jesieni, wiosną zdecydowanie gra lepiej i jest w gazie. Gracze z Trzcianki wygrali wszystkie cztery mecze i to wygrali je pewnie, bo kolejno 4:1, 6:2, 2:0 i 7:1. Nie da się więc ukryć, że to właśnie Lubuszanin będzie faworytem tego meczu, tym bardziej że w rundzie jesiennej potrafili wygrać to starcie aż 5:0. Jeśli Lubuszanin także w Swarzędzu więc wygra to na pewno stać ich nawet na walkę o drugie miejsce. Pytanie przed tym meczem jest więc takie, czy któraś seria po tym spotkaniu dobiegnie końca.

Lipno Stęszew - Orkan Konarzewo
Klasa Okręgowa - grupa zachodnia
15.4 - 15:00

Stęszew od Konarzewa dzieli dosłownie parę kilometrów i mimo, że obie miejscowości są z innych gmin to spotkanie pomiędzy nimi określane są derbami. Tym razem te właśnie derby mają naprawdę wysoką stawkę. Lipno od początku sezonu zaskakuje dobrą formą i ciągle trzyma sie w czołówce która daje awans do Ligi Międzyokręgowej. Wiosną Lipno wygrało u siebie 2:0 z Sokołem Rakoniewice i w takim samym stosunku przegrało z Sokołem Pniewy. Orkan gra za to falami i zwycięstwa potrafi przepleść jakąś niespodziewaną stratą punktów. W tym momencie Orkan jest na 8 miejscu w tabeli, ale wiosna zaczęła się dla nich bardzo dobrze bo od dwóch wysokich zwycięstw, 5:1 z Obrą Zbąszyń i 3:0 z Sokołem Duszniki i strefa awansu się przybliżyła, a w Konarzewie mówi się otwarcie, że klub chciałby ten awans uzyskać. Mecz w Stęszewie da odpowiedź czy Orkan faktycznie jest gotowy o to powalczyć. Pierwszy mecz zakończył sie po dramatycznym spotkaniu remisem 3:3

Nałęcz Ostroróg - Orzeł Słopanowo
A-klasa - grupa II
15.4 - 14:00

Spotkanie Nałęcza Ostroróg z Orłem Słopanowo to także starcie sąsiadujących miast i także mecz bardzo ważny bo oba zespoły myślą o awansie do Klasy Okręgowej. Obecnie są to zespoły na miejscach 5 i 6, a żeby być pewnym wejścia ligę wyżej dobrze byłoby się znaleźć w pierwszej czwórce. I ten mecz oba zespoły może do tego przybliżyć. Nałęcz na wiosnę wygrał z Sucharami Suchy Las i zremisował z Rzemieślnikiem Kwilcz, a Orzeł rozgromił Orła Łowyń i minimalnie przegrał z liderującym Orkanem Objezierze. Mecz na pewno będzie naładowany emocjami i chęcią zwycięstwa. Wygrany z tego meczu będzie bliżej celu jakim jest awans. Pierwszy mecz tych zespołów zakończył się wygraną Orła 5:3, i mamy nadzieję, że także tym razem padnie dużo bramek i mecz będzie emocjonujący.

KS 1920 Mosina - NKS Niepruszewo
A-klasa - grupa III
14.4 - 16:00

Mecz zespołów, które w tym momencie są na miejscach dających awans do Klasy Okręgowej. Obie ekipy liczą w tym meczu na przełamanie, gdyż w poprzedniej kolejce przegrali. Mosina przegrała nieznacznie na wyjeździe 1:2 z Orłem Granowo, a NKS przegrał u siebie 1:3 z Canarinhos Skórzewo. Lekkim faworytem meczu wydaje się być Mosina, głównie ze względu na to, że gra u siebie a tu mają nieskazitelny bilans siedmiu wygranych i tylko cztery stracone gole. NKS na siedem wyjazdów wygrał trzy razy. Zespół, który wygra znacznie przybliży się już do celu, a zespół przegrany może wypaść z pierwszej czwórki i wtedy zacznie się robić gorąco. Jesienią na własnym boisku NKS Niepruszewo wygrał aż 5:1.

Złoci Złotkowo - Polonia Poznań
B-klasa - grupa Poznań II
14.4 - 15:00

Mecz na szczycie grupy. Polonia Poznań dopiero w minionej serii gier straciła pierwsze punkty remisując na wyjeździe w Golęczewie. Nie da się jednak ukryć, że właśnie ta runda będzie dla Polonii trudniejsza bo grać będzie tylko na wyjazdach. A w Złotkowie na pewno o punkty łatwo nie będzie bo Złoci też mają póki co bardzo dobry sezon i w tym momencie sześć oczek straty do Polonii. Ewentualna wygrana zbliży ich do lidera na odległość jednego potknięcia, więc jest o co grać. Złoci na razie na koncie mają dwie porażki, oczywiście z Polonią 0:1, oraz z Czarnymi Kaźmierz 1:3. Emocji w tym starciu nie powinno zabraknąć.

Orkan Manieczki - Zawisza Dolsk
B-klasa - grupa Poznań III
15.4 - 15:00

Derby powiatu śremskiego, które mają bardzo dużą stawkę. Obydwa zespoły chcą zagrać w nowym sezonie w A-klasie i póki co są na miejscach, które powinny to zapewnić. O awansie poważnie jednak myśli pięć zespołów, więc każde punkty są na wagę złota. Wiosnę lekko lepiej zaczął Orkan, który wygrał 2:0 z UKS Śrem i 2:1 z Okoniem Sapowice. Zawisza póki dostał tylko walkower za mecz z KS Szczytniki i zremisował 1:1 z UKS Śrem. Pierwszy mecz tych zespołów wygrał Zawisza 1:0, ale powtórzyć na terenie Orkana będzie bardzo trudno, gdyż u siebie jest ich pokonać bardzo trudno. Udało się to tylko raz, niespodziewanie KS Szczytniki, który wygrał tam 2:1. Poza tym Orkan wygrał pięć na pięć meczów z bilansem bramek 26-1. Derby jak to derby na pewno będą emocjonujące, jeśli dodamy do tego stawkę tego meczu to zajrzeć do Manieczek w niedzielę naprawdę będzie warto.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com