Co w weekend na boiskach #2

Co w weekend na boiskach #2

Zapowiedź pięciu najciekawszych spotkań w zbliżający się weekend na boiskach w okręgu poznańskim.

AVIA Kamionki - Wiara Lecha
Klasa Okręgowa - Poznań Wschód
8.4 - 14:00

Bardzo istotne spotkanie dla obu drużyn. Wiara Lecha nie ukrywała ambicji walki nawet o IV ligę. Jesień trochę ich zweryfikowała, ale wydawało się, że miejsce w lidze międzyokręgowej jest raczej pewne. Start wiosny jednak i porażka z Orkanem Jarosławiec nakazuje znowu tej ekipie mocno się skupić na walce o tą ligę i szybko się przełamać. Rywalem będzie AVIA Kamionki, która w tabeli jest na miejscu szóstym i ma stratę do DWL czterech punktów. Widać więc jak na dłoni, że to dla AVII istotne spotkanie. Gdyby udało się wygrać staną w jednym szeregu z zespołami z wyższych miejsc do walki o awans, który powinny zapewnić miejsca 2-5. Niedzielny mecz w Kamionkach naprawdę ma mocny ciężar gatunkowy. Jesienią lepsi byli kibice Lecha, którzy wygrali 2:0

Spójnia Strykowo - TSG Kamieniec
Klasa Okręgowa - Poznań Zachód
8.4 - 16:00

To jest mecz jakby to powiedział Franciszek Smuda “o spadek”. Spójnia ma za sobą słabiutką jesień i cały czas zamyka tabelę, ale jest iskierka, a może nawet iskra nadziei na poprawę sytuacji i utrzymanie. Ostatni mecz w rundzie jesiennej Spójnia wygrała z Orkanem Konarzewo 3:2, a w pierwszym meczu na wiosnę zremisowała z Błękitnymi Wronki 2:2 tracąc wygraną dosłownie w ostatniej akcji meczu. Spójnia ma teraz 10 punktów i dwa punkty straty do Obry Zbąszyń i niedzielnego rywala, czyli TSG Kamieniec. Trudno wyobrazić sobie sytuację, że z tej ligi spadnie ktoś inny niż któryś z tych trzech zespołów więc mecze bezpośrednie między tymi zespołami zapowiadają się naprawdę ciekawie. Zespół z Kamieńca gra w tym sezonie bezkompromisowo, bo wygrał cztery razy, przegrał dziesięć i nie miał żadnego remisu. TSG stracił najwięcej bramek ze wszystkich zespołów bo aż 51 i w meczach wyjazdowych nie zdobył żadnego punktu. Dodając do tego, że pierwszy mecz Spójnia wygrała 5:1 to obraz dla zespołu z Kamieńca przed tym spotkaniem nie jest zbytnio optymistyczny, ale na pewno walczyć będą do końca.

Orzeł Słopanowo - Orkan Objezierze
A-klasa - Poznań II
8.4 - 11:00

Niepokonany Orkan przyjeżdża w niedzielę do Słopanowa. Orkan to dominator ligowy i w tym sezonie na 14 meczów, wygrał 12. W dwóch spotkaniach Orkan zremisował (domowe mecze z Patrią Buk i Nałęczem Ostroróg). Nie da się jednak ukryć, że Orkan był jednym z faworytów tej grupy i póki co podołał wyzwaniu bo wydaje się, że awans do Klasy Okręgowej jest niezagrożony. Wyjazd do Słopanowa jednak to będzie jedno z cięższych wyzwań w tym sezonie. Już pierwszy mecz pokazał, że Orzeł to trudny rywal, bo Orkan wygrał tylko 3:2. Orzeł jest obecnie na 6 miejscu, ale klub ma aspiracje, aby w tym sezonie włączyć się do gry o awans, a do tego potrzebne jest miejsce w pierwszej czwórce. Orzeł na pewno jest nastawiony na ten mecz pozytywnie bo inaczej nie może być skoro w pierwszej wiosennej kolejce wygrał aż 12:1 na wyjeździe z Orłem Łowyń. Na koniec rundy jesiennej Orzeł pokonał u siebie Patrię Buk, więc na pewno gracze ze Słopanowa liczą, że w niedzielny poranek są w stanie urwać jakieś punkty liderowi z Objezierza.

NKS Niepruszewo - Canarinhos Skórzewo
A-klasa - Poznań III
7.4 - 15:30

W Niepruszewie dojdzie do meczu trzeciego zespołu z tabeli z siódmym, ale nie obawiam się użyć słowa HIT przy tym spotkaniu. NKS to beniaminek, który robi furorę w tym sezonie i z 29 punktami jest w ścisłej czołówce i nie ukrywa aspiracji w walce o Klasę Okręgową. NKS ma za sobą fanatyczną grupkę kibiców, która bardzo im pomaga. Warto zauważyć, ze u siebie NKS na siedem spotkań wygrał wszystko. Co prawda WZPN wygraną z Wąsowem przekształcił w walkower na korzyść gości, ale jednak na boisku są nie do ruszenia. Wiosnę zespół z Niepruszewa zaczął dobrze bo od wygranej w Wąsowie 5:2. Rywalem w sobotę będzie zespół Canarinhos Skórzewo. Canarinhos mimo kiepskiego startu w sezon to jak już ruszyli to zaczęli seryjnie wygrywać. Zimą w sparingach spisywali się wręcz fantastycznie i podopieczni Arkadiusza Kaliszana chcą szybko doskoczyć do czołówki i włączyć się w pełni do gry o awans. Gdyby udało się wygrać na arcytrudnym terenie w Niepruszewie byłby to jasny sygnał, że należy ich traktować bardzo poważnie. Pierwszy mecz tych zespołów obfitował w emocje i zakończył się wygraną NKS-u 4:3. Oby teraz tych emocji było chociaż tyle samo.

Rożnovia Rożnowo - KS Łopuchowo
B-klasa - Poznań I
8.4 - 16:00

Mecz niemalże na szczycie grupy. Należy jednak pamiętać, że grupa ta jest bardzo płaska i miejsce pierwsze od szóstego dzieli raptem pięć punktów. KS Łopuchowo jest na ten moment liderem tabeli, chociaż wiosennego startu za strasznie udany raczej nie uważają bo remis z Pelikanem Żydowo u siebie to nie jest wynik marzeń. Na koniec jesieni KS Łopuchowo przegrał z Meblorzem Swarzędz i Błękitnymi Owińska, więc mamy tu już serię trzech meczów bez wygranej. Żeby więc utrzymać pozycję lidera trzeba w niedzielę wygrać, a nie będzie to łatwe bo rywalem będzie trzecia w tabeli Rożnovia Rożnowo. Rożnovia o ile na wyjazdach miewa problemy z dobrymi wynikami to u siebie nie przegrywają i stracili tylko pięć bramek. Rożnovia może i nie może wspiąć się na szczyt, ale ciągle kręci się na miejscach 2-4, więc ciągle awans do A-klasy jest na wyciągnięcie ręki. Rożnovia ma z Łopuchowem rachunki do wyrównania, bo pierwszy mecz przegrała 0:4. Mecz zapowiada się więc naprawdę bardzo dobrze.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com