Startuje Okręgowy Puchar Polski

Startuje Okręgowy Puchar Polski

Już w ten weekend startuje Okręgowy Puchar Polski w strefie poznańskiej.

Jako pierwsi na boisko w ćwierćfinale wyjdą ekipy Huraganu Pobiedziska i Polonii Środa Wielkopolska. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 4 marca o godzinie 16:00 wyjątkowo na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Gdańskiej w Poznaniu.

Nowymi zawodnikami Huraganu w przerwie zimowej zostali: Mikołaj Miczyński (19-letni bramkarz z Mieszka Gniezno), Marcin Jędrzejczak (21-letni pomocnik z Victorii Września), Szymon Ignaczak (20-letni pomocnik z Tura Turek) oraz juniorzy Igor Watras (17-letni pomocnik), Ryszard Wierzbiński (16-letni pomocnik) oraz Bartosz Stasiak (18-letni obrońca).

Z zespołu odeszli za to Dominik Nowicki, który zagra w Mieszku Gniezno, Mateusz Gawroński i Arkadiusz Powałowski, którzy prawdopodobnie wypożyczeni zostaną na pół roku do Piasta Kobylnica oraz Oskar Włodarczyk, Mikołaj Kidawa i Ernest Maćkowiak, którzy z przyczyn osobistych musieli zawiesić buty na kołku. Adam Napieralski z kolei z powodu zmiany miejsca zamieszkania prawdopodobnie przez najbliższe pół roku grał będzie w IV-ligowym Piaście Żerniki Wrocław.

W 1/32 Huragan wyeliminował Zjednoczonych Trzemeszno wygrywając na wyjeździe 2:0. Kolejna runda to zwycięstwo 2:1 w Czerniejewie z miejscowymi Czarnymi. Z kolei w 1 /8 finału drużyna z Pobiedzisk pokonała Akademię Reissa 2:1.

Polonia to zespół, który wygrał trzy ostatnie edycje tego pucharu i także tym razem jest faworytem tych rozgrywek. Polonia utrzymała swoją kadrę po rundzie jesiennej, a do tego bardzo solidnie wzmocniła obronę, gdyż sprowadziła byłego gracza Lecha Poznań - Luisa Henriqueza. Polonia w drodze do ćwierćfinału pokonała AVIĘ Kamionki 3:0 (hattrick Gerarda Pińczuka), Orkana Jarosławiec 6:1 i Wiarę Lecha 3:1

Komplet par ćwierćfinałowych:

HURAGAN POBIEDZISKA - POLONIA ŚRODA WLKP. 04.03 16:00
POGOŃ LWÓWEK - MIESZKO GNIEZNO 07.03 15:30
SOKÓŁ PNIEWY - KOTWICA KÓRNIK 10.03 14:00
PŁOMIEŃ PRZYPROSTYNIA - TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE 11.03 14:00

żródło: http://www.huraganpobiedziska.pl/

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com