Polonia Środa Wielkopolska zdobywcą Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim

Polonia Środa Wielkopolska po raz pierwszy w swojej historii zdobyła Puchar Polski na szczeblu województwa wielkopolskiego i już w weekend 15/16 lipca zagra w głównej edycji Pucharu Polski.

Finałowy mecz rozegrany został w Kościanie, gdzie Polonia mierzyła się z miejscową Obrą. Obra Kościan w finale na szczeblu okręgu leszczyńskiego Obra uległa Rawii Rawicz 1:2, ale po kilku dniach okazało się, że rywale nieświadomie złamali przepisy. Walkower oznaczał powrót do rywalizacji, już na szczeblu wojewódzkim. W starciu z Jarotą Jarocin z kolei Obra po niespełna pół godzinie przegrywała 0:3, a mimo to zdołali odwrócić losy meczu i wygrać go 4:3. Polonia w finale na szczeblu poznańskim wygrała spokojnie w Tarnowie Podgórnym z Tarnovią 3:0, a na szczeblu wojewódzkim w drodze do finału pewnie wygrali także na wyjeździe z Górnikiem Konin 4:1.

Faworytem starcia finałowego była Polonia i od początku meczu było to widać na boisku. Polonia miała swoje sytuacje, ale na bramkę zamienili je dopiero w 37 minucie. Zrobił to uderzeniem głową Igor Jurga. Polonia poszła za ciosem i cztery minuty później prowadziła już 2-0. Podanie z prawej strony boiska dostał na 14 metrze Krystian Pawlak i wykorzystując błędy w obronie Obry skierował piłkę do opuszczonej bramki.

Druga połowa mogła się zacząć świetnie dla gospodarzy, gdyż sędzia Maciej Pelka podyktował rzut karny dla Obry. Ten jednak został zmarnowany przez Mateusza Adamskiego, gdyż świetną interwencją popisał się Adrian Lis. Obra w drugiej połowie wyglądała już znacznie lepiej niż w pierwszej i w 81 minucie złapała kontakt z Polonią. Mateusz Adamski zrehabilitował się za niewykorzystany rzut karny i ładnym strzałem z daleka zmniejszył straty do jednej bramki. Kontakt był jednak chwilowy bo sześć minut później bramkę dla Polonii zdobył uderzeniem głową Krzysztof Bartoszak i stało się jasne, że nic nie zabierze już Polonii tej wygranej.

Polonia wygrała więc 3-1 i mogła rozpocząć świętowanie swojego największego sukcesu w historii. Puchar za wygranie edycji wojewódzkiej wręczył Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej - Paweł Wojtala. Teraz przed graczami Polonii krótkie urlopy, bo w związku z tym sukcesem, gracze ze Środy Wielkopolskiej już w weekend 15/16 lipca przystąpią do rundy wstępnej głównej edycji Pucharu Polski. W rundzie tej zagra wszystkie 16 zespołów, które wygrały edycje w swoich województwach oraz wszystkie zespoły z II ligi z minionego sezonu i dół tabeli z I ligi. Oznacza to, że Polonia może trafić chociażby na takie marki jak Stomil Olsztyn, GKS Tychy, Raków Częstochowa, GKS Bełchatów czy chociażby Warta Poznań, która też zacznie grę właśnie od tego poziomu. O tym jakiego rywala wylosuje Polonia oczywiście poinformujemy.