IKP Olimpia Poznań już w A-klasie!

IKP Olimpia Poznań już w A-klasie!

IKP Olimpia Poznań z awansem do A Klasy. Zespół piłkarski prowadzony przez trenera Dariusza Gajowieckiego na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu 2016/2017 zapewnił sobie miejsce premiujące awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Poznaniacy od początku nie mieli sobie równych w grupie pierwszej B Klasy. Olimpia w dwudziestu kolejkach wygrała dziewiętnaście razy i zanotowała tylko jeden remis - 1:1 na wyjeździe z Lotnikiem 1997 Poznań. Internetowy Klub Piłkarski zgromadził zatem 58 punktów, dlatego już na pewno zakończy sezon w pierwszej dwójce.

Olimpii przed weekendową kolejką brakowało zaledwie pięciu punktów do awansu. To oznaczało, że poznaniacy już teraz mogli zapewnić sobie promocję do A Klasy, choć oprócz ich zwycięstwa, trzeba było jeszcze liczyć na potknięcia przeciwników.

Drużyna trenera Dariusza Gajowieckiego w sobotnie popołudnie spełniła pierwszy warunek - wygrała na swoim terenie wysoko 6-1 z Meblorzem Swarzędz i w niedzielę mogła spokojnie obserwować wyniki innych zespołów. Dość nieoczekiwanie goryczy porażki zaznali zawodnicy Lechity Kłecko, którzy uznali wyższość Przemysława Poznań. Przegrali również piłkarze Błękitnych Owińskach. To oznacza, że IKP Olimpia na sześć kolejek przed końcem sezonu zapewniła sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

- To dla nas wielki sukces i motywacja do dalszej pracy. Od pierwszych meczów w sezonie pokazaliśmy, że będziemy liczyć się w walce o awans i nasz cel zrealizowaliśmy. Nie oznacza to jednak wcale, że sezon się dla nas kończy. Przed nami jeszcze sześć meczów ligowych, w których będziemy walczyć o komplet zwycięstw - powiedział dyrektor sportowy Sebastian Walkowiak.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com