Ilość widzów: 7100

Data: środa, 03 kwiecień 2019 18:00

Lokalizacja: Poznań - Stadion Miejski

W Lechu nastał czas kolejnej rewolucji. Parę dni temu ze swojego trenerskiego stoła wywalony został Adam Nawałka, gdyż Lech zarówno w ofensywie jak i defensywie spisał się tragicznie.

Po raz drugi w tym sezonie trenerem gaszącym pożar został Dariusz Żuraw, który ma poprowadzić Kolejorza do końca sezonu. Pierwszym rywalem w tej nowej misji była Pogoń Szczecin. Trener Żuraw zdecydował się posadzić na ławce Rafała Janickiego, Macieja Gajosa i Macieja Makuszewskiego, co bardzo ucieszyło większość poznańskich kibiców.

I w pierwszej połowie przez sporą część meczu gracze Lecha byli jakby nie do poznania. Biegali, walczyli, strzelali, Jevtic grał ładne klepki, prostopadłe piłki. Naprawdę przyjemnie się na to patrzyło, a co najważniejsze Kolejorz prowadził 2:0. W 25 minucie ładną piłkę w pole karne zagrał Jevtić, dopadł do niej Kamil Jóźwiak i w sprytny sposób strzałem po ziemi pokonał bramkarza Pogoni i mieliśmy 1:0. Drugą bramkę Lech zdobył tuż przed przerwą.Z rzutu rożnego dośrodkował Jevtić, a uderzeniem głową piłkę do bramki skierował Nikola Vujadinović. Gdy w 54 minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Kamil Jóźwiak wydawało się, że jest po meczu. Lech kontrolował spotkanie, a na boisku pojawili się kolejno Makuszewski, Marchwiński i Gajos. W 86 minucie w  pole karne wbiegł jednak Iker Guarrotxena i płaskim strzałem przy słupku pokonał Buricia. Pogoń dostała wiatru w żagle i w kolejnej akcji zdobyła kontaktowego gola. Po zamieszaniu przed bramką piłkę do siatki wepchnął rezerwowy Japończyk Jin Izumisawa. Zrobiło się niepotrzebnie nerwowo, ale jednak Lech dowiózł wygraną do końca i zainkasował ważne trzy punty i zbliżył się do gry w grupie mistrzowskiej.

Swój wyraz niezadowolenia z tego co dzieje się w klubie dali kibice. Raz, że przyszło ich tylko ledwo ponad 7000, a dwa zawieszonych została spora liczba transparentów skierowanych głównie do piłkarzy. I tak jak pokazane zostało na końcu, mam też nadzieję, że ta wygrana nic nie zmieni i wraz z końcem sezonu grupa ponad 10 "piłkarzy" zostanie z klubu pogoniona.

Lech Poznań – Pogoń Szczecin 3:2 (2:0)

Kamil Jóźwiak 25, 54, Nikola Vujadinović 45 - Iker Guarrotxena 86, Jin Izumisawa 89

Żółte kartki: Pedro Tiba Łukasz Trałka, Kamil Jóźwiak - Adam Buksa

Lech Poznań: Jasmin Burić - Robert Gumny, Thomas Rogne, Nikola Vujadinović, Volodymyr Kostevych - Tymoteusz Klupś (55’ Maciej Makuszewski), Łukasz Trałka (82’ Maciej Gajos), Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak - Darko Jevtić (79’ Filip Marchwiński), Christian Gytkjaer

Pogoń Szczecin: Łukasz Załuska - David Stec, Mariusz Malec, Jarosław Fojut, Ricardo Nunes - Spas Delev (63’ Jin Izumisawa), Radosław Majewski, Tomas Podstawski, Sebastian Kowalczyk (59’ Santeri Hostikka) - Iker Guarrotxena, Adam Buksa (62’ Michał Żyro)