Ekstraklasa

Data: sobota, 23 luty 2019 24 500

Lokalizacja: Poznań - Stadion Miejski

W sobotni wieczór na stadionie przy ulicy Bułgaskiej doszło do ligowego klasyku. Lech Poznań podejmował Legię Warszawa.

Biorąc pod uwagę formę obu ekip klasyk zapowiadał się jako nieco przyblakły. O tym, że mecz ten nie robi takiego wrażenia jak przeważnie świadczyła frekwencja. Nieco ponaf 24 000 widzów to jak na mecz z Legią wynik kiepski, bo o ile nie zawsze sprzedawał się komplet, to te 30 000 przeważnie na takich meczach było.

Spotkanie ropoczęło się od szybkich akcji z obu stron, a lepiej w mecz wszedł Kolejorz. W 8 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Maciej Gajos, a po zamieszaniu piłka trafiła do Nikoli Vujadinovicia, który przy pomocy Marko Vesovicia umieścił ją w bramce. Biorąc pod uwagę krytykę jaka spada na Vujadinovicia ostatnio to całkiem prztyczek dla wszystkich. W kolejnym kwadransie gra się wyrównała i żadna z drużyn nie tworzyła sytuacji podbramkowych, jednak z minuty na minutę przewagę zyskiwał Lech. O ile jednak mecz może był i szybki to klarownych sytuacji brakowało. Do przerwy mieliśmy więc 1:0. Druga połowa rozpoczęła się od bardzo dobrej sytuacji dla Lecha. Na indywidualną akcję zdecydował się Kamil Jóźwiak, ale jego  strzał wybronił Radek Majecki. Potem do głosu zaczeła dochodzić Legia i gospodarze dłuższy czas mieli problem, aby na poważnie wyjść z własnej połowy. Bardzo dobrze jednak spisywał się tego dnia Thomas Rogne, który wyjaśniał wszystko co się da, a gdy już dochodziło do strzałów to dobrze bronił Jasmin Buric. W końcu jednak to Lech zdobył drugą bramkę. W 78 minucie w polu karnym faulowany był Kamil Jóźwiak, a chwilę potem rzut karny na bramkę pewnie zamienił Christian Gytkjaer. Trybuny eksplodowały i stało się jasne, że Lech raczej tego meczu już nie przegra. Po bramce na zmiany zaczął decydować się trener Nawałka i kolejno na boisko wchodzii De Marco, Wasielewski i Marchwiński. Legia nie była w stanie już poważnie zagrozić bramce Buricia i Lech wygrał 2:0 i oby był to mecz przełomowy na wiosnę i w końcu Kolejorz zacznie cieszyć grą swoich kibiców.

Co do kibiców to na meczu zjawiła się pokaźna grupa kibiców Legii, która na początku spaliła fanę kibiców Lecha, a zaraz potem zaprezentowała racowisko. Kibice Lecha, którzy szczelnie wypełnili dwa piętra Kotła poza głośnym dopingiem zaprezentowali bardzo estetyczną oprawę poświęconą wygranemu Powstaniu Wielkopolskiemu, a w drugiej połowie wisiał śmiechawy trans nawiązujący do niedawnej wygranej ustawki, gdzie głównymi bohaterami byli bohaterowie "Blok Ekipy". Wracając na boisko dobrze było widzieć zaangażowanych piłkarzy walczących o swoje i gryzących trawę. Za tydzień ponownie u siebie Lech zagra z Arką Gdynia i oby był to kolejny krok w górne rejony tabeli.

Lech Poznań – Legia Warszawa 2:0 (1:0)

Nikola Vujadinović 8, Christian Gytkjaer 79 k.

Lech Poznań: Jasmin Burić – Robert Gumny, Thomas Rogne, Nikola Vujadinović, Volodymyr Kostevych – Maciej Makuszewski (85’ Marcin Wasielewski), Maciej Gajos, Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak (87’ Filip Marchwiński) – Darko Jevtić (80’ Vernon De Marco), Christian Gytkjaer

Legia Warszawa: Radosław Majecki – Marko Vesović, Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Adam Hlousek – Cafu, Andre Martins (80’ Iuri Medeiros) – Salvador Agra (63’ Dominik Nagy), Sebastian Szymański, Michał Kucharczyk (80’ Sandro Kulenović) - Carlitos

Lech-Legia 2-0. (1)
Lech-Legia 2-0. (3)
Lech-Legia 2-0. (4)
Lech-Legia 2-0. (5)
Lech-Legia 2-0. (6)