Młodzieżowa Liga Mistrzów

Grupa: I runda

Data: środa, 24 październik 2018 16:00

Lokalizacja: Poznań - Stadion Miejski

Po porażce w pierwszym meczu 0:2 młodzi zawodnicy Lecha Poznań do rewanżu z Herthą Berlin podchodzili z trudnej pozycji wyjściowej.

Młodzi gracze Lecha nie zagrali w Berlinie źle, ale Hertha wykorzystała swoje okazje i do Poznania przyjechała pewna swego. Lechici przystąpili do meczu mocno osłabieni, gdyż powołania do kadry Polski U-17 dostali Jakub Kamiński, Filip Marchwiński, Jakub Niewiadomski i Filip Szymczak. Szkoda, że ci ważni gracze dla Lecha nie mogli zagrać w tym meczu, ale konflikt terminów nie pozwolił im niestety na to nie pozwolił.

Mecz zaczął sie niestety od ataków gości. Widać było, że to Hertha jest zespołem lepszym i Lechici nie mogli sie odnaleźć i złapać rytmu gry. Najlepszym graczem Herthy na początku meczu był zdecydowanie Dennis Jastrzembski, który raz po raz dawał pokaz swoich bardzo wysokich umiejętności. W 16 minucie to właśnie on minął bardzo łatwo Michała Zimmera i dośrodkował do Jessica Ngankama. Ten oddał strzał, który potem dobił i pokonał Bartosza Przybysza. Było 1:0 dla Herthy i sytuacja stała się jeszcze bardziej kiepska.Dominacja Herthy po zdobyciu gola trwała nadal. Dało to efekt w 38 minucie meczu, gdy Ngankam pokonał po raz drugi tego dnia golkiepra Lecha. Jeszcze w pierwszej połowie Jastrzembski zabawił się ponownie z obroną Lecha i został sfaulowany. Sam poszkodowany podszedł do jedenastki, ale tym razem Przbysz okazał się lepszy i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla Herthy. W dwumeczu było 4:0 i jasnym było, że druga połowa będzie ostatnimi 45 minutami Lecha w tych rozgrywkach.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli bardzo dobrze. W polu karnym Herthy kilka razy dochodziło do groźnych sytuacji, ale piłka nie chciała wpaść do bramki gości. W boczną siatkę trafił Karol Smajdor, w słupek Hubert Sobol, a w poprzeczkę Kacper Janiak. W 57 mincie jednak po świetnej indywidualnej akcji Oskara Nowaka i wykończeniu Huberta Sobola Lechici zdobyli kontaktowego gola. Kontakt jednak minął szybko, bo ledwo 60 sekund później sytuację sam na sam z Przybyszem wykorzystał Julian Albrecht. Lech nie poddawał sie jednak. Ostatnie pół godziny grali naprawdę nieźle, przede wszystkim widać było walkę i zaangażowanie. Dało to efekt w postaci jeszcze jednej bramki. W 76 minucie Mateusz Skrzypczak zachował się najprzytomniej w polu bramkowym Herthy i było to ustalenie wyniku spotkania na 2:3.

skrót meczu - Lech TV:

Dalej awansowała więc Hertha, która zagra w II rundzie z azerską Qabalą. Szkoda trochę, że Lech trafił na Herthę już tak szybko i przygoda z UEFA Youth League trwała tak krótko. Walki zawodnikom Lecha odmowić nie można bylo, ale różnica jakości była naparwdę widoczna. Paru zawodników na pewno pokazało się z dobrej strony i jeśli potwierdzą swoją dobrą formę w Centralnej Lidze Juniorów, to może któryś z nich za czas jakiś dostanie szansę na pokazanie sie w pierwszym zespole.

Lech Poznań – Hertha Berlin 2:3 (0:2)

Hubert Sobol 57, Mateusz Skrzypczak 76 – Jessic Ngankam 16,38, Julian Albrecht 58

Lech: Bartosz Przybysz – Michał Zimmer, Mateusz Skrzypczak, Kacper Andrzejewski, Karol Smajdor – Eryk Kryg (60. Jakub Białczyk), Bartosz Bartkowiak (46. Paweł Tupaj), Łukasz Norkowski – Kacper Janiak, Hubert Sobol (84. Bartłomiej Burman), Oskar Nowak (60. Jakub Karbownik)

Hertha: Luis Klatte – Elias Tamim, Florian Baak, Panzu Ernesto, Mateo Kastrati – Florian Krebs, Julian Albrecht, Jonas Michelbrink – Miralem Ramić, Jessic Ngankam, Dennis Jastrzembski