Ilość widzów: 9 500

Data: sobota, 20 październik 2018 20:30

Lokalizacja: Poznań - Stadion Miejski

W 12 kolejce Ekstraklasy Lech Poznań podejmował Koronę Kielce.

Przed meczem gruchnęła informacja, że na stadion przy Bułgarskiej wróci zorganizowany doping. Jako, ze jednak marazm wokół klubu ciągle jakoś trwa to na przyjście na mecz zdecydowało się tylko niecałe 10 000 widzów.

Mecz w pierwszej połowie był całkiem ciekawym widowiskiem. W 25 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Łukasz Trałka przerzucił piłkę na skrzydło do Pedro Tiby, który zgrał w pole karne do Amarala, a ten nieczysto uderzył piłkę. Ta jednak trafiła do Christiana Gytkjaera, który pewnie umieścił ją w siatce i było 1:0. Dobrą okazję miał w tej połowie jeszcze Kostevych, a dla gości Soriano. Wynik jednak się nie zmienił i Lech prowadził 1:0.

Druga połowa była zdecydowanie słabszym meczem i na boisku działo się niewiele. W 73 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Gytkjaer i po ładnym strzale z dalszej odległości zdobył swoją drugą bramkę i Lech prowadził 2:0 i był o krok od wygranej. W 82 minucie Korona zdobyła gola kontaktowego dzieki trafieniu Elii Soriano. To wszystko jednak na co było stać tego dnia gości i to Lech zapisał na swoim koncie trzy punkty.

Lech Poznań - Korona Kielce 2:1 (1:0)

Christian Gytkjaer 25,73 - Elia Soriano 82

Lech Poznań: Jasmin Burić – Marcin Wasielewski, Dimitris Goutas, Thomas Rogne, Vernon De Marco, Volodymyr Kostevych – Łukasz Trałka, Pedro Tiba – Joao Amaral (70’ Maciej Makuszewski) – Darko Jevtić (70’ Dioni Villalba), Christian Gytkjaer

Korona Kielce: Matthias Hamrol – Łukasz Kosakiewicz, Ivan Marquez Alvarez, Pape Diaw, Ken Kallaste – Matej Pucko (46’ Jakub Żubrowski), Oliver Petrak, Adnan Kovacević (67’ Vato Arveladze), Marcin Cebula (76’ Maciej Górski) – Zlatko Janjic, Elia Soriano