Ekstraklasa

Ilość widzów: 13 300

Data: niedziela, 19 sierpień 2018 18:00

Lokalizacja: Stadion Miejski

Lech Poznań, który w tym sezonie wygrał wszystkie cztery mecze podejmował Wisłę Kraków.

Mecz dla Lechitów zaczął się kapitalnie. Najpierw bramkę zdobył Amaral, a w 18 minucie rzut karny pewnie wykorzystał Gytkjaer. Kilka minut później mogło być już 3:0, gdy po zablokowanym strzale Gajosa sam przed Lisem stanął Amaral, ale strzał Portugalczyka był minimalnie niecelny. Wydawało się wtedy, że Lechowi w tym meczu nic złego stać się nie może. Nawet gdy w 24 minucie błąd Janickiego wykorzystał Kostal można to było uznać za wypadek przy pracy.

Druga połowa jednak odkryła jaką obecnie Lech ma beznadziejną obronę. Mówiono o tym od dawna, ale jakoś przy furze szczęścia udało się to kamuflować. Fatalnie wypadł nie po raz pierwszy Vujadinovic. Wisła robiła z obroną Lecha co chciała, wchodziła jak w masło. Dwie bramki zdobył Ondrasek, jedną wpakował sobie sam Gytkjaer, a na koniec dobił nas jeszcze Kolar. Śmiało można powiedzieć, że Lech na drugą połowę nie wyszedł z szatni.

Trener Djurdjevic ma teraz nie lada ból głowy, bo okazuje się, że budowanie obrony na chłopakach z trzecilgowych rezerw nie zdało egzaminu. O ile gra do przodu wygląda w miarę ok, to defensywa została tego dnia mocno obnażona. Zakup jednego porządnego stopera, a najlepiej to dwóch to priorytet dla Lecha na końcówkę okna transferowego.

Lech Poznań - Wisła Kraków 2:5 (2:1)

Bramki: Joao Amaral (8’), Christian Gytkjaer (18’k.) - Martin Koštál (24’), Zdeněk Ondrášek (50’, 61’), Christian Gytkjaer (sam.)(55’), Marko Kolar (89’)

Żółte kartki: Vernon De Marco (47’), Joao Amaral (58’), Paweł Tomczyk (85’), Mihai Radut (90’) - Martin Koštál (57’), Jesus Imaz (84’), Marcin Wasilewski (87’)

Lech Poznań: Jasmin Burić - Rafał Janicki, Nikola Vujadinović, Vernon De Marco - Maciej Makuszewski, Tomasz Cywka (76’ Paweł Tomczyk), Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak (61’ Piotr Tomasik) - Maciej Gajos (83’ Mihai Radut), Joao Amaral - Christian Gytkjaer

Wisła Kraków: Mateusz Lis - Jakub Bartkowski, Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak - Vullnet Basha, Dawid Kort - Jakub Bartosz (62’ Rafał Boguski), Jesús Imaz, Martin Koštál (79’ Zoran Arsenić) - Zdeněk Ondrášek (74’ Marko Koral)

Lech Poznań - Wisła Kraków 2-5.. (1)
Lech Poznań - Wisła Kraków 2-5.. (2)
Lech Poznań - Wisła Kraków 2-5.. (3)
Lech Poznań - Wisła Kraków 2-5.. (4)
Lech Poznań - Wisła Kraków 2-5.. (5)