Ekstraklasa

Ilość widzów: 37 000

Data: sobota, 07 kwiecień 2018 18:00

Lokalizacja: Inea Stadion

Lech Poznań przystępował do meczu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego z Górnikiem Zabrze w bardzo dobrych nastrojach i z wiarą, że może wskoczyć na pozycje lidera przed najważniejszymi meczami.

Mecz rozpoczął się dość specyficznie, bo w pierwszych 15 minutach gry było może około 70 sekund. Wszystko przez to, że trwa zorganizowana akcja kibiców "Nic o nas bez nas", która ma na celu zwrócenie uwagi na zaostrzające się represje dla środowiska kibicowskiego. Kibice trzykrotnie przerywali mecz rzucając na boisko serpentyny. Mecz więc na poważnie zaczął się w 16 minucie i tyle właśnie minut do pierwszej połowy doliczył sędzia. Lech strzelanie rozpoczął w pierwszej minucie tego doliczonego czasu, gdy świetnym podaniem ze środka pola popisał się Maciej Gajos, który wypuścił Kamila Jóźwiaka, a ten ładnym strzałem pokonał Tomasza Loskę i wyprowadził Lecha na prowadzenie. Parę minut wcześniej dobrą okazję miał Tymoteusz Klupś, ale piłka wylądowała na słupku.

W drugiej połowie to nadal Lech nadawał ton grze , ale Gornik co jakiś czas odpowiadal kontrą. Sytuacja Lecha skomplikowała się w 74 minucie, gdy wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Nicklas Barktoth zagrał piłkę ręką i sędzia Frankowski podyktował dla Górnika rzut karny. Ten na bramkę zamienił Damian Kądzior i na kwadrans przed końcem zrobiło się nerwowo. Lech jednak kolejny raz pokazał, że ostatnio są naprawdę w świetnej formie, nie tylko fizycznej, ale i psychicznej i ta bramka tylko dodała im skrzydeł. W 81. minucie Łukasz Trałka otrzymał podanie od Radka Majewskiego z lewej strony i uderzył na bramkę. Piłka jeszcze skozłowała przed golkiperem gości i wpadła do siatki. W 88. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Khoblenko, ale w sytuacji sam na sam strzelił nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry indywidualną akcją i strzałem zza pola karnego wynik rywalizacji ustalił Majewski.

Lech wygrał 3:1 i dzięki wpadce Jagielloni Białystok, która przegrała u siebie z Wisłą Płock to Lech zakończył fazę zasadniczą na czele tabeli. Jest to bardzo istotne, gdyż dzieki temu mecze z Jagiellonią i Legią, Lech zagra u siebie. Już dziś możno śmiało zalożyć, że 20 maja w ostatniej kolejce w meczu z Legią na trybunach będziemy mieć komplet publiczności, gdyż trudno wyobrazić sobie, że ten mecz nie będzie decydujący w walce o Mistrzostwo Polski.

Na koniec prywatna prośba do trenera Bjelicy. Weź pan tego Barkrotha spakuj, kup bilet do Sztokholmu i dajmy sobie spokój z tym gościem i nie wpuszczajmy go na siłę na boisko, gdyż nie ma to najmniejszego sensu.

LECH POZNAŃ - GÓRNIK ZABRZE 3:1 (1:0)

Bramki: Jóźwiak (45+1), Trałka (81), Majewski (90+3) - Kądzior (75 k)

Lech: Matus Putnocky - Robert Gumny, Emir Dilaver, Nikola Vujadinović, Volodymyr Kostevych - Łukasz Trałka, Maciej Gajos, Radosław Majewski - Tymoteusz Klupś (73. Nicklas Barkroth), Christian Gytkjaer (87. Piotr Tomasik), Kamil Jóźwiak (78. Oleksiy Khoblenko)

Górnik: Tomasz Loska - Mateusz Wieteska, Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz - Damian Kądzior, Szymon Matuszek (89. Dariusz Pawłowski), Wojciech Hajda (67. Maciej Ambrosiewicz), Rafał Kurzawa - Szymon Żurkowski, Marcin Urynowicz (89. Bartłomiej Olszewski)