Ekstraklasa

Ilość widzów: 14 100

Data: piątek, 16 marzec 2018 20:30

Lokalizacja: Inea Stadion

Lech Poznań w meczu 28 kolejki ekstraklasy rozbił bez większych kłopotów Lechię Gdańsk 3:0. Bramki dla Kolejorza zdobywali Łukasz Trałka Christian Gytkjaer i Darko Jevtić.

Sam mecz zgromadził prawie dwukrotnie mniejszą publiczność niż 5 dni temu z Jagiellonią, a wszystko dlatego, że do Poznania wróciła zima i w piątkowy wieczór odczuwalna temperatura wahała się między -10 a -12 stopni.

Spotkanie lepiej zaczęli gościa z Gdańska, gdyż blisko zdobycia bramki był Sławczew, ale jego strzał wylądował w bocznej siatce. I tak naprawdę to tyle z groźnych akcji ze strony Lechii w tej połowie. Do głosu doszedł Lech i jako pierwszy dobrą okazje miał Vujadinović. Serb uderzył piłkę głową, ale trafił prosto w Kuciaka. W pierwszej połowie Lech ukąsił Lechię dwukrotnie. Najpierw w 17 minucie zamieszanie pod bramką gości wykorzystał Trałka, który strzałem lewą nogą pokonał Kuciaka. Drugi gol padł tuż przed przerwą, gdy Gajos odebrał piłkę pod własnym polem karnym i wykonał kilkudziesięciometrowe podanie do Gytkjaera, który wbiegł w pole karne i uderzeniem na długi słupek ustalił wynik do przerwy.

Radość trenera Bjelicy studziły kontuzje, które jeszcze przed przerwą wymusiły aż trzy zmiany w Lechu. Boisko z powodu urazów musieli opuścić kolejno Situm, Burić i Radut. Do gry weszli Jevtic, Putnocky i Jóźwiak, a na drugą połowę trener Bjelica został bez zmian.

Po przerwie Kolejorz potwierdził swoją przewagę i w 55 minucie Jevtić wygrał w polu karnym rywali pojedynek o piłkę z Łukasikiem, minął go i uderzeniem po krótkim słupku pokonał Kuciaka, zdobywając już ósmą bramkę w tym sezonie. Kolejorz przeważał, ale musiał uważać na kontry Lechii. Po jednej z nich Sławczew znalazł się w dobrej sytuacji do zdobycia bramki, ale został zablokowany. Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania i mecz nie miał zbytnio wysokiego tempa w drugiej połowie. Lechia miała jedną świetną sytuację gdy w 86 minucie Krasić zamiast uderzyć podał piłkę do niepilnowanego Peszki, który stojąc na 6 metrze nie trafił w nią i zaliczył przepiękną glebę godną reprezentanta Polski.

Mecz zakończył się więc wynikiem 3:0 i teraz czas na przerwę reprezentacyjną, która trafia się Lechowi w kiepskim momencie bo zespół wygląda na rozpędzony i pewny swoich możliwości.

LECH POZNAŃ - LECHIA GDAŃSK 3:0 (2:0)

Bramki: Trałka (17), Gytkjaer (45+2), Jevtić (55)
Żółte kartki: Situm, Dilaver - Peszko, Nunes, Łukasik, Chrzanowski

Lech: Jasmin Burić (30. Matus Putnocky) - Robert Gumny, Emir Dilaver, Nikola Vujadinović, Volodymyr Kostevych - Łukasz Trałka, Maciej Gajos, Radosław Majewski - Mario Situm (18. Darko Jevtić), Christian Gytkjaer, Mihai Radut (45+1. Kamil Jóźwiak)

Lechia: Dusan Kuciak - Joao Nunes, Michał Nalepa, Adam Chrzanowski - Paweł Stolarski, Daniel Łukasik, Simeon Sławczew (71. Milos Krasić), Sławomir Peszko - Patryk Lipski - Grzegorz Kuświk, Marco Paixao (46. Ariel Borysiuk)

Lech-Lechia 3-0 (1)
Lech-Lechia 3-0 (2)
Lech-Lechia 3-0 (3)