Ekstraklasa

Ilość widzów: 28 587

Data: niedziela, 11 marzec 2018 15:30

Lokalizacja: Inea Stadion

Blisko 30 tysięcy widzów zgromadzonych na INEA Stadion w Poznaniu było świadkami wysokiego zwycięstwa gospodarzy. Lech nieoczekiwanie łatwo rozbił aż 5:1 prowadzącą w tabeli Jagiellonię Białystok.

Piękna wiosenna pogoda sprowadziła na trybuny prawie 30 tysięcy widzów, którzy liczyli w końcu na dobry mecz Lecha. Zadanie było niełatwe bo do Poznania przyjechał lider tabeli. I to właśnie Jagiellonia lepiej zaczęła mecz. Goście uzyskali przewagę w środku pola i z łatwością dochodzili do pola karnego Kolejorza. Po trzech nieudanych akcjach udało się zdobyć bramkę w 18 minucie. Po stałym fragmencie gry dla Kolejorza, goście wyprowadzili kontratak. Frankowski uprzedził Raduta i Kostewycha i wyszedł sam na sam z Buriciem. Zagrał on do niepilnowanego Novikovasa, który umieścił piłkę w pustej bramce.

Lech odpowiedział bardzo szybko bo już w 25 minucie, gdy po zamieszaniu podbramkowym piłkę w bramce Jagi umieścił Mario Situm. Jednak po długiej weryfikacji VAR sędzia Musiał cofnął bramkę, gdyż dopatrzono się reki właśnie Situma. W 39 minucie nie było już jednak wątpliwości, gdy Situm dośrodkował piłkę w pole karne, a Gytkjaer uderzeniem głową pokonał Kelemena, zdobywając swoją czternastą bramkę w lidze.

Od początku drugiej połowy Lech przejął zdecydowaną inicjatywę co podkreślił już w 54 minucie. Po dośrodkowaniu Kostewycha w polu karnym najlepiej zachował się Dilaver, który już upadając głową skierował piłkę do bramki. Jaga po tym golu zamiast ruszyć do przodu kompletnie zgubiła swoją formę i oddała pole Lechowi. Gospodarze to skrzętnie wykorzystali i jeszcze trzykrotnie ukłuli gości. Na 3;1 z rzutu karnego strzelił Jevtic, a siedem minut później swoją bramkę zdobył młody Kamil Jóźwiak. Ostatnia bramka padła w 89 minucie, gdy po dośrodkowaniu Jevticia najlepiej w polu karnym zachował się Trałka, który głową pokonał bramkarza Jagiellonii, ustalając wynik rywalizacji na 5:1.

Ta wygrana może być kluczowa dla dalszej części sezonu. Jeśli nie był to jednorazowy wybryk to Kolejorz dostał właśnie solidne paliwo na końcówkę rundy zasadniczej i rundę finałową.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 5:1 (1:1)
0:1 - Arvydas Novikovas (18.)
1:1 - Christian Gytkjaer (39.)
2:1 - Emir Dilaver (54.)
3:1 - Darko Jevtić (78. karny)
4:1 - Kamil Jóźwiak (85.)
5:1 - Łukasz Trałka (89.)

Lech Poznań: Jasmin Burić - Robert Gumny, Emir Dilaver (68. Rafał Janicki), Nikola Vujadinović, Wołodymyr Kostewycz - Mario Situm (83. Kamil Jóźwiak), Maciej Gajos, Łukasz Trałka, Radosław Majewski, Mihai Raduț (74. Darko Jevtić) - Christian Gytkjaer.

Jagiellonia Białystok: Mariusz Pawełek (29. Marian Kelemen) - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Guti, Guilherme - Przemysław Frankowski, Piotr Wlazło, Taras Romanczuk, Martin Pospisil (75. Karol Świderski), Arvydas Novikovas - Roman Bezjak (65. Cillian Sheridan).

Żółte kartki: Trałka - Runje, Świderski, Burliga.