Ekstraklasa

Ilość widzów: 14 348

Data: niedziela, 18 luty 2018 18:00

Lokalizacja: Inea Stadion

W niedzielny wieczór w pierwszym meczu po zimowej przerwie rozgrywanym na Inea Stadionie Lech Poznań pokonał Pogoń Szczecin 2:0.

Lechici na mecz wyszli mocno zmobilizowani nieudanym meczem z Arką Gdynia. Na początku meczu dwie dobre sytuacje do zdobycia bramki miał Gytkjaer, a po kwadransie najlepszą sytuację w tej polowie miała Pogoń po strzale Piotrowskiego. Lech na prowadzenie wyszedł w 20 minucie, gdy po dobrym podaniu Gajosa, świetnie z prawej strony do środka zbiegł Jevtic i pewnym strzałem po krótkim  słupku pokonał Załuskę. Lech do końca pierwszej połowy miał przewagę, ale raz serca kibiców mocniej zadrżały. Nie jednak przy akcji bramkowej Pogoni, a przy nieforutynnym stanięciu Jevticia. Wyglądało to, że kolano pomocnika Kolejorza nie wytrzymało, ale na całe szczęście dla drużyny Bjelicy po kilkumintowej interwencji lekarskiej Szwajcar wrócił na boisko.

Druga połowa na początku nie była zbyt dobrym widowiskiem. W 65 minucie kapitalną intwerencją popisał sie Buric który w  świetnym stylu obronił strzał z główki Zwolińskiego. Po tej akcji Lech odzyskał prowadzenie gry i doprowadziło to do podwyższenia wyniku. W 81 minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Jevticia najwyżej do piłki wyszedł Dilvaer i strzałem głową ustalił wynik na 2:0.

Warto zauważyć, że w końcowce meczu w piewrszym zespole w barwach Lecha zadebiutował Tymoteusz Klupś. Lech pokazal się w tym meczu z dobrej strony i na pewno wlał w serca kibiców trochę więcej nadziei po kiepskim meczu w Gdyni.

LECH POZNAŃ - POGOŃ SZCZECIN 2:0 (1:0)

Bramki: Jevtić (20), Dilaver (81)
Żółte kartki: Trałka, Jevtić - Drygas, Fojut, Piotrowski

Lech: Jasmin Burić - Robert Gumny, Nikola Vujadinović, Emir Dilaver, Volodymyr Kostevych - Łukasz Trałka, Maciej Gajos, Radosław Majewski (68. Mihai Radut) - Darko Jevtić (89. Tymoteusz Klupś), Christian Gytkjaer (60. Oleksyi Khoblenko), Mario Situm

Pogoń: Łukasz Załuska - Cornel Rapa, Jarosław Fojut, Lasha Dvai, Ricardo Nunes - Spas Delew (62. Adam Buksa), Jakub Piotrowski, Rafał Murawski (53. Marcin Listkowski), Kamil Drygas (82. Morten Rasmussen), Adam Frączczak - Łukasz Zwoliński

Widzów: 14 348