Ekstraklasa

Ilość widzów: 20 700

Data: niedziela, 10 grudzień 2017 18:00

Lokalizacja: Inea Stadion

Przedostatnim meczem u siebie w rundzie jesiennej dla Lecha Poznań było starcie z Cracovią.

Kolejorz nie ma ostatnio dobrych momentów. Gra wygląda kiepsko, zespół gubi punkty co chwilę remisując. Wszystko to spowodowało, że gdyby nie kolejna akcja "Kibicuj z Klasą" to trybuny w niedzielny wieczór zapełniły by się ledwie 10 000 widzów. A tak pojawiło się prawie 21 000 widzów i stadion wyglądał całkiem znośnie.

Sam mecz zaczął się dla Lecha kiepsko, bo już w 3 minucie piłkę do bramki skierował Krzysztof Piątek. Sędzia jednak po analizie VAR bramkę wycofał ze względu na faul Piątka na Dilaverze. Lech na poważnie do gry przystąpił po pierwszym kwadransie. Swoje szanse mieli Jevtic i Makuszewski. Zostając przy reprezentancie Polski to w 26 minucie doznał on fatalnej kontuzji bez kontaktu z rywalem. Dzisiaj Maciej przejdzie szczegółowe badania, ale w najgorszym wypadku mówi się nawet o 5-6 miesięcznej przerwie co wykluczyłoby go z marzeń o wyjeździe na Mundial w Rosji, a i Lech na całą wiosnę pozostałby bez jednego z najlepszych graczy obecnie. Mam nadzieję, że jednak diagnozna będzie bardziej pozytywna. W 38 minucie padła jedyna bramka w tym meczu. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Jevticia najwyżej w polu karnym wyskoczył Dilaver i skierował piłkę głową do bramki Sandomierskiego. Jeszcze przed przerwą sędzia nie uznał gola Gajosa z powodu pozycji spalonej.

W drugiej połowie przewaga Lecha była bardzo wyraźna, ale żadna z akcji nie spowodowała większego zagrożenia dla bramkarza Cracovii. Najwięcej zagrożenia swoimi akcjami i strzałami, co nie dziwi, siał Jevtic. Kolejorz wygrał więc 1-0 i jest w tym momencie czwarty w tabeli ze stratą czterech punktów do lidera z Zabrza. Naprawdę jak na taką mizerię jaką jest gra Lecha szczególnie w drugiej połowie tej rundy sytuacja w tabeli jest całkiem niezła. Do końca roku Lecha czekają jeszcze dwa mecze. W środę czeka ich wyjazd do Lubina, a w niedzielę zakończą rozgrywki domowym meczem z Bruk Betem Nieciecza.

Zima to powinien być czas przemyśleń dla wszystkich. Na porządne rozliczenie swojej roboty zasługują zarówno trener Bjelica (kolejny mecz obejrzany z trybun za swój niewyparzony język), jak i piłkarze, których za dużo jest tu przeciętnych. Nie ma sie co oszukiwać, ale dla takich piłkarzy jak Radut, Barkroth, Gytkjaer czy Bille Nielsen moim zdaniem miejsca w klubie nie ma. Jest więc spora szansa, że znowu czeka nas mała rewolucja, bo jeśli Piotr Rutkowski spełni swoje zapowiedzi to dla takich przeciętniaków nadszedł właśnie koniec.

Lech Poznań – Cracovia 1:0 (1:0)

Bramki: Dilaver (38)

Żółte kartki: Trałka, Aziz Tetteh - Wdowiak, Fink

Lech Poznań: Matus Putnocky – Robert Gumny, Rafał Janicki, Emir Dilaver, Volodymyr Kostevych – Łukasz Trałka, Maciej Gajos (46. Abdul Aziz Tetteh) – Mihai Radut, Darko Jevtić, Maciej Makuszewski (28. Nicklas Barkroth)– Chritian Gytkjaer (80. Deniss Rakels)

Cracovia: Grzegorz Sandomierski – Matic Fink, Michał Helik, Piotr Malarczyk, Kamil Pestka – Adam Deja, Szymon Drewniak – Jakub Wójcicki (59. Mateusz Wdowiak), Javier Hernandez (54. Mateusz Szczepaniak), Jaroslav Mihalik (72. Diego Gustavo Ferraresso) – Krzysztof Piątek

Lech-Cracovia 1-0 (1)
Lech-Cracovia 1-0 (3)
Lech-Cracovia 1-0 (4)