Ilość widzów: 26 500

Data: piątek, 27 październik 2017 20:30

Lokalizacja: Inea Stadion

W meczu 14 kolejki Ekstraklasy Lech Poznań podejmował Wisłę Kraków.

Spotkanie zapowiadało się hitowo, bo w końcu Lech mimo ostatnich remisów znajdował się ciągle na czele tabeli, a Wisła w tym sezonie pokazuje naprawdę dobry futbol. Mecz miał być też epicentrum obchodów 15 lecia działalności grupy ultras e-Lech'02. Wszystko to spowodowało, że mimo chłodnego wieczoru na trybunach pojawiło się ponad 26000 widzów.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęła Wisła, bo już w 8 minucie bramkę zdobył Carlitos. W początkowych minutach to właśnie Carlitos do spóki z Wojtkowskim i Imazem naprawdę porządnie kręcili obronę Lecha i chociażby Lasse Nielsen w pewnym momencie wyglądał na gościa, który do końca nie wie gdzie jest. Jednak od 25 minuty obraz meczu zaczął się zmieniać diamteralnie. To Lech ruszył do ataków i jeszcze przed przerwą swoje szanse na bramki mieli Gytkjaer, Makuszewski czy Gajos. W drugiej połowie Lechici praktycznie nie schodzli z polowy Wisły. Każda próba wyjścia była kasowana czy to przez Gumnego, Kostevycha czy nawet przez Majewskiego i Gytkjaera. Lech raz po raz zagrażał bramce Buchalika, ale ta była jak zaczarowana. W końcu w 87 minucie drogę do bramki znalazł Mihai Radut, i gdy stadion oszalał, wszystko po chwili ucichło bo sedzia po konsultacji VAR bramki nie uznał ze względu na spalonego. Wydawało się więc, że mimo takiej ilości strzałów i tak ogromnej przewagi Wisła dowiezie wygraną. Jednak dosłownie w ostatniej akcji meczu po dośrodkowaniu Majewskiego piłka wylądowała pod nogami Jevticia a ten wcisnął ją do bramki. Ta eksplozja radości już była niepohamowana. Remis wywalczony w takich okolicznościach naprawdę daje pozytywny zastrzyk energii. Niemniej to jednak Wisła mimo okoliczności powinna się cieszyć z remisu, gdyż jak spojrzymy chociażby na statystykę strzalów (29-3 dla Lecha) to wydaje się aż niemożliwe aby takiego meczu nie wygrać. Za tydzień w meczu zamykającym rundę jesienną Lech zagra w Zabrzu.

Warto jeszcze wspomnieć o drugim ważnym aspekcie tego meczu. O kibicach. Podobnie jak w meczu z Koroną gdy swoje święto miała grupa UL'01 tak tego wieczoru można było nacieszyć oko efektownymi oprawami, racami, a na koniec mecz wręcz nawet fajerwerkami. Zreszta tu akurat za wiele nie ma co pisać, tu po prostu trzeba to obejrzeć.

LECH POZNAŃ - WISŁA KRAKÓW 1:1 (0:1)