Jesteśmy optymistami - rozmowa z członkiem zarządzu Poznań FC

Jesteśmy optymistami - rozmowa z członkiem zarządzu Poznań FC

Poznań FC kolejny rok miał plany podboju B-klasy, ale kolejny raz pewnie się nie uda i trzeba marzenia o awansie odłozyć na sezon kolejny. O tym jak wyglądała sytuacja w klubie w okresie przygotowawczym rozmawiamy z Maciejem Szymańskin - członkiem zarządu klubu.

Za nami już start rundy wiosennej. Proszę o ocenę jak minął okres przygotowawczy do tej rundy.

Przede wszystkim doszło do drastycznej zmiany, która wywróciła nasz klub do góry nogami - odszedł od nas nasz pierwszy trener Chojnicki. Został nam wyrwany przez IV-ligowy GKS Dopiewo, gdzie pełni obecnie rolę asystenta pierwszego trenera w seniorach. Z całego serca życzymy mu tam sukcesów i gratulujemy zespołowi z Dopiewa, bo trafił im się trenerski skarb. W tym momencie drużynę prowadzi dwóch naszych zawodników i wywiązują się z tego zadania lepiej niż byśmy się spodziewali. Zawodnicy podeszli do nowej sytuacji bardzo profesjonalnie i okres przygotowawczy minął nam bardzo sprawnie. Opieraliśmy się na sprawdzonych schematach: od połowy lutego zamordyzm siłowo-biegowo-wytrzymałościowy na poznańskiej Cytadeli (dwóch zawodników do tej pory nie odnaleźliśmy) następnie równolegle - treningi na boisku i sparingi. Same sparingi wyszły mocno średnio i trzeba przyznać, że nie jesteśmy do końca zadowoleni ani z wyników ani z naszej gry. Jednakże pozostajemy dobrej myśli ponieważ to wszystko, co zrobiliśmy przez zimę musi przynieść dobre efekty.

Jak zmieniła się kadra zespołu? Czujecie się mocniejsi niż jesienią?

Jak co przerwę między rundami przeprowadziliśmy nabór do klub, z którego w tym roku jesteśmy bardzo zadowoleni. Wzmocniliśmy się na kilku pozycjach i w końcu mamy sytuację, gdzie o miejsce w kadrze meczowej walczy blisko 30 zawodników. Jest to niesamowity komfort i sytuacja, która wymaga od nas dobrej dyspozycji wiosną. Trzon drużyny gra już razem od blisko dwóch lat a napływ świeżej krwi zawsze daje dodatkową motywację oraz bodziec do rozwijania się. Jesteśmy optymistami.

W ligowej tabeli jesteście można śmiało powiedzieć w samym środku. Nie grozi Wam raczej awans ani spadek w otchłań B-klasy. Jaki więc macie cel na tą rundę?

Walczymy o Mistrzostwo Wiosny!

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 

 

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 ranking polskich bukmacherów

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com