Podsumowanie rundy jesiennej - Jastrząb Rudniki

Podsumowanie rundy jesiennej - Jastrząb Rudniki

Jastrząb Rudniki to ekipa, która w rozgrywkach seniorskich gra dopiero trzeci sezon. Runda jesienna obecnego sezonu nie była dla Jastrzębia zbyt udana, gdyż klub zdobył raptem sześć punktów. Warto jednak zwrócić uwagę, że tylko dwa z dwunastu spotkań rozegrał na własnym boisku, więc wiosną klub zamierza zdobyć o wiele więcej punktów. Rozmawiamy na ten temat z Damianem Koniecznym - trenerem zespołu.

 

Jak oceniacie rundę jesienną w swoim wykonaniu? Patrząc na tabelę, chyba nie możecie być zadowoleni.

Zgadza się. Nie jesteśmy zadowoleni z naszej postawy, w szczególności z drugiej części rundy jesiennej. W większości z pierwszych siedmiu kolejek byliśmy często zespołem lepiej grającym w piłkę. Niestety nie potrafiliśmy udokumentować tego podniesieniem punktów z murawy. Często brakowało nam poprostu szczęścia i doświadczenia. Jesteśmy zespołem, który jest na zupełnie innym etapie, niż nasi rywale z czołówki ligowej. Do tego należy dodać, że rok 2016 przeżyliśmy bez żadnego dofinansowania i aby obniżyć koszty naszej działalności złożyliśmy wniosek o rozegranie większej ilości spokań na wyjeździe. Tylka dwa w rundzie rozegraliśmy u siebie. Mamy za sobą bardzo trudną część sezonu, w której pomimo problemów powinniśmy wypaść lepiej i jestem
przekonany, że stać nas na dużo więcej. Pozytywy? W końcu kadra jest stabilna. Skończyły się spotkania rozgrywane w dziesięciu czy dwunastu. Pozostaje nam się dobrze przygotować do rundy wiosennej i pokazać, że jednak jesteśmy w stanie walczyć o wyższe lokaty. Na pewno pomogą nam w tym "własne ściany". Mamy wiernych kibiców, a nasze boisko odwiedza spora liczba fanów. Za to im w tym miejscu dziękujemy. Dwa najmłodsze i z najmniejszym doświadczeniem zespoły w naszej grupie zajmują obecnie dwa ostatnie miejsca. Czas i kolejne minuty na boisku również będą działały na naszą korzyść. Jeszcze w tym sezonie pokażemy lepszą i skuteczniejszą grę.

Jaki patrząc na układ tabeli będzie Was cel na rundę wiosenną?

Cel główny pozostaje niezmienny - minimum 7 miejsce na koniec sezonu. Stał się sporym wywaniem w kontekście obecnej różnicy punktowej ale jest do zrealizowania.Pozostałe to dalsza praca nad zgraniem zespołu i elementami taktycznymi oraz naszą bolączką, stałymi fragmentami gry. Myślimy również, nad kolejnymi wzmocnieniami na dwóch-trzech pozycjach. Ale to już raczej w przerwie międzysezonowej. Nasza sytuacja kadrowa jest na tyle komfortowa, że będą to już wzmocnienia mocno przemyślane i podnoszące jakość zespołu.

Kto według Was ma w tym momencie najwieksze szanse awansować?

Głównych kandydatów do awansu upatrujemy w Huraganie Michorzewo oraz w NKS Niepruszewo. Bardzo dobre wrażenie na nas wywarła również postawa Lasu Puszczykowo, który jest trochę niżej w tabeli, a w dwóch rozegranych pomiędzy nami meczach, ligowym i pucharowym, nie pozostawili żadnych złudzeń, który zespół jest lepszy.

W czasie trwania rozgrywek doszło do zmiany rządów w WZPN. Czego oczekujecie od nowych władz?

Większego wsparcia dla tych najmniejszych i najmłodszych klubów często w tych najdrobniejszych sprawach. Wszystkiego uczymy się od podstaw, popełniając masę błędów. Również dobrego pomysłu oraz jego realizacji na obniżenie najwyższych kosztów, które dotykają kluby. Wszyscy wiemy o jakie koszty chodzi i jakimi środkami kluby dysponują wiążąc koniec z końcem.

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com