Podsumowanie sezonu - Orzeł Granowo

Podsumowanie sezonu - Orzeł Granowo

Miejsce na podium Orła Granowo w zachodniej grupie okręgówki to jedna z większych niespodzianek na tym poziomie rozgrywkowym.

Po tym udanym sezonie na nasze pytania odpowiedział Robert Izydroczyk - prezes klubu.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w waszym wykonaniu. Zajęliście 3 miejsce, mieliście naprawdę udaną wiosnę, więc chyba powodów do optymizmu jest sporo.

Przystępując do nowego sezonu naszym założeniem jako beniaminek było zająć miejsce w górnej połowie tabeli. Po słabym starcie naszej drużyny  zaczęliśmy wygrywać. Niestabilna gra była spowodowana poniekąd wprowadzaniem młodych zawodnikow do zespołu, lecz bardzo się to opłaciło. Po rundzie  jesiennej mieliśmy 6 punktów straty do lidera i byliśmy pełni optymizmu. Do rundy wiosennej przystąpiliśmy z nowym trenerem który dodał więcej stabilności w grze obronnej naszemu zespołowi. Jesienią niestety jej zabrakło. Efekt był taki, że na 3 kolejki przed końcem sezonu byliśmy ciąle w grze o awans. Podsumowując, sezon był naprawdę dobry i nikt prócz nas nie wierzył, że jesteśmy w stanie powalczyć o awans.

Jaki mecz był waszym najlepszym, a jaki najgorszym w minionym sezonie?

Może zacznę od najsłabszych. Na pewno porażka jesienią w Objezierzu tkwiła nam bardzo długo w głowie, jak również  przegrana w  Obrowie z Bykami. Jednak  każda porażka motywowała nas do jeszcze większej pracy, a przede wszystkim wyciągamy z niej wnioski i staramy się  korygować nasze błędy, by było ich jak najmniej. Najlepszy mecz w naszym wykonaniu...na wiosnę było ich sporo, ale na pewno na wyróżnienie zasługuje mecz  z Orkanem Obiezierze. Orkan zagrał dobre spotkanie i postawił nam wysoko poprzeczkę, do tego obie drużyny zdobyły piękne bramki. Jednak my tego dnia byliśmy lepsi, a nasz bombadier Arek Kubicki był nie do zatrzymania.  Cały zespół był bardzo skoncentrowany i zagrał bardzo dobrze taktycznie, co przyniosło nam wygraną tego dnia. Chłopaki byli bardzo zmotywowani, by pokazać iż porażka  z Orkanem jesienią była tylko wypadkiem w pracy.

Jaki będzie wasz cel w nowym sezonie? Jesteście w stanie realnie włączyć się do gry o najwyższe cele?

Nasz cel pozostaje bez zmian. Zamierzamy wprowadzać do zespołu kolejnych młodych zawodników. W lidze chcemy po prostu wygrywać i zdobyć na miarę możliwości najlepsze miejsce w tabeli.  Czy jesteśmy w stanie walczyć o awans? Odpowiedź na to pytanie zweryfikuje liga.

Kiedy wróciliście do treningów? Wasza kadra zmieni się znacznie, czy będzie to raczej drobna kosmetyka?

Do treningów wróciliśmy 18 lipca -  jak już wiadomo z nowym trenerem. Nasz zespół opuściło trzech zawodników,  natomiast nasza kadra powiększy się o 7 zawodników, w tym 5 naszych wychowanków, którzy do nas wrócili.

Orzeł Granowo w liczbach:

Miejsce w tabeli: 3

Bilans meczowy: 16-3-7

Bilans bramkowy: 58-44

Najwyższe zwycięstwo: Sokół Duszniki - Orzeł Granowo 0:4

Najwyższa porażka: Orkan Objezierze - Orzeł Granowo 8:3

Najlepsi strzelcy: Arkadiusz Kubicki 20, Jacek Kossowski 10, Paweł Rozumek 5

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com