Podsumowanie sezonu - Nałęcz Ostroróg

Podsumowanie sezonu - Nałęcz Ostroróg

Nałęcz Ostroróg po rundzie jesiennej wydawał się być faworytem do awansu do Klasy Okręgowej.

Tymczasem po nienajlepszej rundzie wiosennej Nałęcz wylądował na 4 miejscu i kolejny rok z awansu nici. Ten więc nieudany sezon podsumujemy w rozmowie z Pawłem Stachowiakiem - zawodnikiem zespołu.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w waszym wykonaniu. Zajeliście 4 miejsce w lidze i awans kolejny rok wam uciekł. Nie jesteście chyba zadowoleni z tego?

Z jesieni jesteśmy w pełni zadowoleni. Większość spotkań kontrolowaliśmy, czego skutkiem była tylko jedna porażka. W pełni zasłużenie prowadziliśmy w tabeli po połowie rozgrywek. Niestety o rundzie wiosennej nie możemy powiedzieć nic dobrego. Głupio tracone punkty poprzez błędy indywidualne lub brak skuteczności doprowadziło do spadku aż na 4 lokatę i brak awansu. Patrząc na przebieg rundy wiosennej nie pomogła nam też kontuzja naszego najlepszego strzelca Bartka Rody. Po raz kolejny sezon kończymy bez awansu, co po rundzie jesiennej jest niemałą sensacja.

Jaki mecz był waszym najlepszym, a jaki najgorszym w minionym sezonie?

Najlepszymi meczami było jesienne zwycięstwo u siebie z drużyną Przemysława Poznań oraz wyjazdowe z Golnicą w Ryczywole, w których kontrolowaliśmy przebieg spotkania przez 90 minut. Jeśli chodzi o najgorsze mecze to było ich kilka w rundzie wiosennej plus mecz w Złotkowie na jesień.

Jaki będzie wasz cel w nowym sezonie w nowym podziale w A-klasie?

Celem na nowy sezon jest walka o zwycięstwo w każdym meczu i o górną część tabeli. Będziemy chcieli walczyć o awans, a co z tego wyjdzie to zobaczymy na koniec rundy wiosennej.

Kiedy planujecie wrócić do treningów? Wasza kadra zmieni się znacznie, czy będzie to raczej drobna kosmetyka?

Do treningów wróciśmy pod koniec lipca aczkolwiek niektórzy z zawodników są w regularnym treningu poprzez uczestnictwo w różnych turniejach. A co do kadry, nie zmieni się drastycznie. Na pewno nie będziemy mogli korzystać z najlepszego ligowego strzelca Bartka, który doznał w rundzie wiosennej poważnej kontuzji. Wszyscy życzymy mu powrotu do zdrowia i pełni sił!

Nałęcz Ostroróg w liczbach:

Miejsce w tabeli: 4

Bilans meczowy: 17-4-5

Bilans bramkowy: 73-42

Najwyższe zwycięstwo: Nałęcz Ostroróg - Warta Obrzycko 6:0

Najwyższa porażka: Suchary Suchy Las - Nałęcz Ostroróg 7:0

Najlepsi strzelcy: Bartłomiej Roda 34, Wiesław Rzeszowski 13, Łukasz Roda 12

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com