Podsumowanie sezonu - Piast Jabłonna

Podsumowanie sezonu - Piast Jabłonna

Piast Jabłonna po bardzo udanej rundzie jesiennej, wiosną zaprzepaścił szansę na dobry wynik.

Dlaczego tak się stało i o paru innych kwestiach rozmawiamy z Patrykiem Nitschke - kierownikiem zespołu.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w waszym wykonaniu. Zajeliście 9 miejsce w grupie III i to chyba wynik mocno poniżej oczekiwań, czyż nie?

Zgadza się, po bardzo fajnej rundzie jesiennej, kiedy to byliśmy na 5 pozycji ze stratą 2-3 punktów do miejsca trzeciego apetyty były na prawdę wysokie. Większość w klubie liczyła na TOP 5. Potem jednak przyszła wiosna i wszystko się posypało. Nie jestem w stanie powiedzieć co było tego powodem w 100%, ale na pewno fakt iż na treningi przychodziło zaledwie kilka osób miał na to spory wpływ.

Jaki mecz był waszym najlepszym, a jaki najgorszym w minionym sezonie?

Według mnie najlepszy mecz rozegraliśmy z Huraganem Łomnica w rundzie rewanżowej. Pojechaliśmy do nich w osłabionym składzie, szybko strzeliliśmy bramkę, lecz później straciliśmy aż cztery. Pod koniec meczu pokazaliśmy na co nas stać i zdobyliśmy dwie piękne bramki. Jedną z nich strzelił Michał Haraszczak, który kilka dni temu ogłosił, że dziękuje każdemu za wspólne chwile spędzone w klubie, ale aktualnie chce skupić się na życiu prywatnym. Publicznie w imieniu całego klubu chciałbym mu serdecznie podziękować za jego wkład w klub. A jeśli chodzi o najgorszy mecz... to chyba mecz z Koroną Bukowiec na ich boisku. Wolę jednak o tym nie rozmawiać.

Jaki będzie wasz cel w nowym sezonie?

Chcemy wypaść lepiej niż w poprzednim. Z pewnością chcemy poprawić pozycję jak i dorobek punktowy, ale przede wszystkim chcemy aby nasza gra cieszyła oko

Kiedy planujecie wrócić do treningów? Wasza kadra zmieni się znacznie, czy będzie to raczej drobna kosmetyka?

Do treningów wróciliśmy już 11 lipca, także dość szybko. Mamy zaplanowane dwa sparingi, jeden z Orlikiem Sepno a drugi z bardzo wymagającym przeciwnikiem Grom Wolsztyn Juniorzy.  Jeśli chodzi o skład to dojdzie do nas dwóch młodych perspektywicznych zawodników, którzy wprowadzą świeżości do drużyny. Klub opuści dwóch piłkarzy. O jednym mówiłem wcześniej a drugi to Dominik Kramski. Jest to osoba, która była w klubie od samego początku. Niestety kontuzja zerwanych więzadeł sprawiła, że już więcej nie pojawi się na murawie w ligowym spotkaniu. Wielka szkoda. Jemu również serdecznie dziękuje za grę w klubie.

Korzystając z okazji chciałbym wszystkich kibiców zaprosić do śledzenia naszych poczynań w klubowej telewizji którą prowadzimy na YouTube pod nazwą „PIAST JABŁONNA TV”. W ligowym sezonie będzie się tam wiele działo. Bramki, skróty itp itd. Pracujemy również nad turbokozakiem.

Piast Jabłonna w liczbach:

Miejsce w tabeli: 9

Bilans meczowy: 7-3-14

Bilans bramkowy: 51-86

Najwyższe zwycięstwo: Piast Jabłonna - Okoń Sapowice 5:2

Najwyższa porażka: Korona Bukowiec - Piast Jabłonna 13:0

Najlepsi strzelcy: Włodzimierz Nitschke 8, Michał Woźniak 7, Dominik Kramski 6

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com