Podsumowanie sezonu - Pogrom Luboń

Podsumowanie sezonu - Pogrom Luboń

Pogrom Luboń po raz pierwszy w swojej historii zagrał na poziomie A-klasy.

I mimo, że cel jakim było utrzymanie się został osiągnięty to w klubie czuć lekki niedosyt. Te rozgrywki podsumujemy w rozmowie z prezesem Pogromu - Szymonem Owsiannym.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w waszym wykonaniu. Zajeliście 12 miejsce w lidze, i się utrzymaliście w lidze. To dla was dobry wynik czy jednak liczyliście na coś więcej?

Naszym celem na ten sezon było utrzymanie się w lidze. Cel ten zrealizowaliśmy, mimo tego nie jesteśmy zadowoleni. Zdobyliśmy zdecydowanie za mało punktów jak na potencjał zespołu, wielu zawodników zagrało w tym sezonie poniżej swojego optymalnego poziomu. Czasem brakowało nam też zwyczajnie szczęścia, bo w aż pięciu spotkaniach traciliśmy gola w doliczonym czasie gry i to na wagę punktów. W aż dwunastu spotkaniach schodziliśmy przegrani różnicą jednej bramki, potrafiliśmy zagrać dobre mecze z czołówka ligi, by tydzień później przegrywać z zespołami z dołu tabeli. Ten sezon był dla nas przede wszystkim nowym doświadczeniem. Jako beniaminek ligi czujemy niedosyt, bo stać nas było na zdecydowani więcej. Teraz czas na wyciąganie wniosków i budowanie formy w okresie przygotowawczym, by w kolejnym sezonie być lepszym zespołem.

Jaki mecz był waszym najlepszym, a jaki najgorszym w minionym sezonie?

Dobrze zaprezentowaliśmy się w wygranych 2:1 derbach z Lubońskim KS. Fatalnie wyglądaliśmy w wielu spotkaniach wyjazdowych, najbardziej bolała porażka z NAP Nowy Tomyśl gdzie wszystkie stracone bramki wynikały z naszych tragicznych błędów

Jaki będzie wasz cel w nowym sezonie?

Ponownie chcemy się utrzymać, tylko tym razem dobrze byłoby to zrobić z większym spokojem i zdobyć więcej punktów. Grupa wydaje się jednak cięższa niż rok temu więc łatwo nie będzie

Kiedy planujecie wrócić do treningów? Wasza kadra zmieni się znacznie, czy będzie to raczej drobna kosmetyka?

Treningi rozpoczęliśmy już w lipcu. Kadra zespołu nie uległa większym zmianom, cały czas testujemy nowych zawodników więc być może ktoś nas wzmocni.

Pogrom Luboń w liczbach:

Miejsce w tabeli: 12

Bilans meczowy: 7-1-18

Bilans bramkowy: 50-64

Najwyższe zwycięstwo: Obra Zbąszyń - Pogrom Luboń 2:7

Najwyższa porażka: KS 1920 Mosina - Pogrom Luboń 5:1

Najlepsi strzelcy: Przemysław Latosi 8, Mateusz Jóźwiak, Daniel Powierża i Dawid Kubiak po 6

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com