Podsumowanie sezonu - Odlew Poznań

Podsumowanie sezonu - Odlew Poznań

Odlew Poznań ma za sobą kolejny rok w B-klasie.

Tym razem zespół zajął 12 miejsce, co jest wynikiem gorszym niż sezon 2017/2018. Sezon podsumuje w rozmowie z nami Jan Andrzejewski - wiceprezes HKS Odlew Poznań i asystent trenera zarazem.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w waszym wykonaniu. Zajęliście 12 miejsce w grupie I i to chyba wynik mocno poniżej oczekiwań, czyż nie?

Sezon był organizacyjnie przyzwoity, piłkarsko względnie zadowalający, a jeżeli chodzi o wyniki, to rzeczywiście mocno poniżej oczekiwań. Najbardziej bolała seria porażek rozpoczęta jesienią i zakończona dopiero na którymś spotkaniu na wiosnę. Na pewnym etapie nie bardzo już wiedzieliśmy, czy wołać psychologa, czy egzorcystę. Ostatecznie przełamanie nastąpiło i zwłaszcza na finiszu widać było „buzię w tym tęczu” ?

Jaki mecz był waszym najlepszym, a jaki najgorszym w minionym sezonie?

Nie dało się oglądać naszej drugiej połowy z jesiennego meczu z Orłami Plewiska na wyjeździe (przegrana 1:2). Na wiosnę jednak wzięliśmy rewanż. Wygrana z Orłami u siebie 4:1 była jednym z naszych lepszych spotkań w sezonie.
Swoją drogą Orły Plewiska to w ostatnich latach dla nas pewien punkt odniesienia: solidna seniorska ekipa B-klasowych wyjadaczy, zgrana, grająca twardo, ale bez much w nosie. Fajnie, jakby znowu byli z nami w grupie.  

Jaki będzie wasz cel w nowym sezonie?

Cel jest krótki - mniej ładnych porażek, więcej brzydkich zwycięstw.

Kiedy planujecie wrócić do treningów? Wasza kadra zmieni się znacznie, czy będzie to raczej drobna kosmetyka?

Lipiec mieliśmy aktywny, bo graliśmy w „Mistrzostwach Świata” organizowanych przez Kartofliska.pl. Zajęliśmy mocne drugie miejsce, co dostarczyło nam mnóstwo frajdy. To była świetna impreza, nie zapomnimy jej nigdy. Jeżeli chodzi o przygotowania, to przez wakacje utrzymaliśmy jedno rekreacyjne granie w tygodniu. Do treningów wracamy z końcem lipca. Zagramy jeden albo dwa sparingi, po drodze Puchar Polski - i na drugą połowę sierpnia będziemy gotowy do zmagań w B-klasie.

Zbliżający się sezon będzie naszym 18 w historii. Cały czas staramy się godnie reprezentować miejską stronę B-klasy. Mamy w kadrze ponad 20 ludzi, którzy czują ten klimat i chcą z Odlewem zwiedzać peryferia regionu. Rewolucji tradycyjnie nie będzie. Co rundę parę osób odchodzi (z różnych przyczyn). Na ich miejsce przyjdą nowe osoby. Od razu zaznaczę, że u nas nie ma jakiś "castingów" czy innych zorganizowanych "naborów". Jak ktoś wierzy w siebie i czuje powołanie do gry na najniższym poziomie rozgrywkowym, niech śmiało do nas pisze i przychodzi. Rekrutacja trwa cały rok.   

Odlew Poznań w liczbach:

Miejsce w tabeli: 12

Bilans meczowy: 5-2-19

Bilans bramkowy: 42-68

Najwyższe zwycięstwo: Odlew Poznań - Jadwiżański KS 9:2

Najwyższa porażka: WKS Owieczki - Odlew Poznań 6:1

Najlepsi strzelcy: Jakub Wika i Adrian Czechowski po 9, Sami Mhatchane i Arkadiusz Nowak po 5

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com