Podsumowanie sezonu - Obra Kościan

Podsumowanie sezonu - Obra Kościan

Obra Kościan w minionym sezonie miała sporo problemów na głowie.

Pojawił się kłopot z miejską dotacją, a do tego wycofał się główny sponsor. Wieściło się nawet wycofanie Obry w trakcie rozgrywek. Klub jednak dograł sezon kończąc go na 7 miejscu, a teraz wszystko budowane jest po nowemu. Naszym rozmówcą jest prezes klubu - Igor Rudawski.

Poprzedni sezon Obra Kościan zakończyła na siódmym miejscu. Jak przez pryzmat problemów, jakie borykały klub w ostatnim półroczu ocenia Prezes miejsce na koniec sezonu?

Uważam, że wynik jest bardzo dobry. Przy tylu kontuzjach, które trapiły drużynę sądzę, że chłopacy dali z siebie wszystko. Dodać należy, że Obra wywalczyła również po raz trzeci z rzędu Puchar Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Lesznie. Dało nam to przepustkę do rozgrywek wojewódzkich, jednak tam minimalnie lepszy okazał się bardzo silny zespół Sokoła Kleczew, który występuje, na co dzień w trzeciej lidze.

We wtorek rozpoczęły się przygotowania do nowego sezonu. Czy wiadomo już, kto dołączy do zespołu a kogo w zbliżającym się sezonie nie zobaczymy już w barwach Obry?

Z zawodników, którzy grali w poprzedniej rundzie w zbliżającym się sezonie nie zobaczymy Michała Gelerta, Patryka Krawczyka, Dawida Jarki oraz Krystiana Łukaszyka. Pierwsza dwójka definitywnie kończy z graniem w piłkę. Dawid Jarka otrzymał lepszą ofertę finansową i zdecydował się wrócić bliżej Poznania gdzie mieszka. Krystianowi Łukaszykowi klub nie przedstawił oferty nowej umowy i zawodnik dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Niewiadomo, co będzie z Piotrem Sznablem oraz Danielem Tomczakiem. Te kwestie mają się wyjaśnić jeszcze przed startem przygotowań. Na pewno pojawi się również kilku nowych zawodników. Będziemy ich obserwować i pod kontem przydatności do zespołu zostaną podjęte decyzje, co do podpisania z nimi kontraktów.

Wycofanie się głównego sponsora na pewno bardzo ogranicza wasz budżet. Jaki cel stawiany będzie przed sztabem szkoleniowym oraz zawodnikami w nadchodzącym sezonie?

Tak na pewno mamy ograniczone możliwości finansowe przez wycofanie się firmy Agro-Handel i Pana Jana Ludwiczaka. Nie jest też tak, że Obra zostaje bez pieniędzy i jak pojawiają się głosy, że nie damy rady dograć rundy do końca. Większość sponsorów, którzy byli z nami w poprzednim sezonie zostaje z nami. Firma Magik Piotra Domagały będzie sponsorem strategicznym klubu i wierzę, że uda nam się stworzyć fajny projekt. A co do miejsca to pierwsza dziesiątka będzie dobrym wynikiem. Ale realnie patrząc głównym celem będzie spokojne utrzymanie w IV lidze. Wierzę w chłopaków, że te wszystkie problemy ich wzmocniły i po sezonie będziemy razem cieszyć się z dobrego wyniku.

Ostatni pojawił się temat, że Obra planuje powołać do życia Akademię Piłkarską. Czy może Prezes powiedzieć coś więcej na ten temat?

Tak jesteśmy bardzo blisko powołania do życia Akademii Piłkarskiej Obry Kościan. Ma ona na celu poprawę szkolenia oraz stworzenie jasnej ścieżko rozwoju dla każdego zawodnika. Jako jedyna Akademia w mieście będziemy szkolić od przedszkola do seniora. Powstanie Akademii będzie też skutkować połączeniem się UKS Czwórka i Obry Kościan. Trenerem koordynatorem będzie Waldemar Wojtkowiak, który ma bardzo duże doświadczenie w pracy z młodzieżą.

Obra Kościan w liczbach:

Miejsce w tabeli: 7

Bilans meczowy: 17-8-13

Bilans bramkowy: 53-47

Najwyższe zwycięstwo: Obra Kościan - Olimpia Koło 7:2

Najwyższa porażka: Lubuszanin Trzcianka - Obra Kościan 6:1

Najlepsi strzelcy: Tomasz Marcinkowski 14, Marcin Masełkowski 9, Mateusz Adamski i Krystian Łukaszyk po 5

O autorze

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com