Podsumowanie sezonu - LKS Baborówko

Podsumowanie sezonu - LKS Baborówko

LKS Baborówko pewnie i zdecydowanie zapewnił sobie awans do A-klasy.

Nic więc dziwnego, ze rozmowa z Rafałem Kuzą - grającym trenerem zespołu przebiegła w dobrych humorach.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w waszym wykonaniu. Chyba jesteście z niego zadowoleni, bo awans do A-klasy wywalczyliście bardzo pewnie.

Przed sezonem nie stawialiśmy sobie konkretnego celu sportowego – chcieliśmy stworzyć zgraną grupę, sumiennie trenować i cieszyć się z gry w piłkę. Po kilku meczach stało się jasne, że będziemy walczyli o awans. Jesień zakończyliśmy na pierwszym miejscu z przewagą 7 punktów. Miało to ogromny wpływ na dalszą część sezonu, chcieliśmy jak najszybciej zapewnić sobie A-klasę i mistrzostwo. Po ciężkich zimowych przygotowaniach czuliśmy się jeszcze pewniej, każdy z nas miał świadomość pracy jaką wykonaliśmy i kontynuowaliśmy to co rozpoczęliśmy jesienią. Udało się zrealizować wszystko co zakładaliśmy przed sezonem, a przy okazji awansowaliśmy i wygraliśmy ligę. Podsumowując, każdy w klubie jest zadowolony z poprzedniego sezonu i z niecierpliwością czeka co przyniesie nowy.

Czy mimo tak udanego sezonu, był moment lub mecz, z którego nie jesteście zadowoleni, czy wszystko przebiegło zgodnie z planem?

Do momentu zapewnienia sobie awansu wszystko przebiegało zgodnie z planem (prawie, ponieważ niespodziewanie zremisowaliśmy mecz w Bininie). Nie jesteśmy zadowoleni z ostatnich 4 meczów w naszym wykonaniu, brakowało w nich pełnego zaangażowania i koncentracji od pierwszej do ostatniej minuty. Dopiero wydarzenia boiskowe powodowały, że nasza gra fragmentami wyglądała jak powinna. Na szczęście to wystarczyło, żeby na końcu rozgrywek być na 1 miejscu w tabeli.

Jaki będzie wasz cel w nowym sezonie w A-klasie?

W nowym sezonie chcemy po prostu tworzyć zgrany zespół z dobrą atmosferą, trenować w jak najliczniejszej grupie, grać w piłkę najlepiej jak potrafimy i w każdym meczu walczyć o 3 punkty.

Kiedy planujecie wrócić do treningów? Wasza kadra zmieni się znacznie, czy będzie to raczej drobna kosmetyka?

Oficjalnie zaplanowaliśmy rozpoczęcie przygotowań na 15 lipca, jednak w związku z wyjątkowo szybkim startem sezonu już przed tym terminem zorganizowaliśmy kilka treningów. W planach mamy rozegranie 4 sparingów. Zmiany w kadrze to raczej drobna kosmetyka, kilku zawodników najprawdopodobniej nie będzie kontynuowało swojej przygody w Baborówku, a w ich miejsce pojawią się nowi, którzy będą wzmocnieniem zespołu.

LKS Baborówko w liczbach:

Miejsce w tabeli: 1 - awans do A-klasy

Bilans meczowy: 20-2-2

Bilans bramkowy: 88-23

Najwyższe zwycięstwo:

Najwyższa porażka:

Najlepsi strzelcy: Marcin Janicki 23, Paweł Stachura 19, Sebastian Koniuszy 16

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com