Podsumowanie sezonu - Polonia Środa Wielkopolska

Podsumowanie sezonu - Polonia Środa Wielkopolska

Polonia Środa Wielkopolska w minionym sezonie III ligi zajęła 6 miejsce i wygrała wojewódzki Puchar Polski.

O tym czy to sukces czy nie do końca i jakie są plany na następny sezon porozmawialiśmy z Rafałem Ratajczakiem - prezesem Polonii.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w waszym wykonaniu. Zajeliście 6 miejsce w tabeli i ponownie wygraliście Puchar Polski w województwie. To wszystko oznacza sukces czy jest niedosyt w związku z ligową pozycją?

W ubiegłym sezonie mielismy trzy cele. Po pierwsze awans do drugiej ligi. Tego celu nie udało się uzyskać, głównie przez zbyt słabą dyspozycję zespołu w rundzie jesiennej. Po drugie wprowadzanie do zespołu kolejnych młodzieżowców i co za tym idzie zdobycie wysokiego miejsca w PRO JUNIOR SYSTEM. Mimo, że średnio grało u nas w każdym meczu 4 młodzieżowców zajęlismy 6 miejsce w lidze. To pokazuje, że połączenie doświadczenia (Wilk, Henriquez) i młodości (Apolinarski, Skrobosiński, Kujawa, Górzyński, Kozłowski, Gwit, Wujec, Spychała) moze dać świetny wynik w PJS i bardzo dobry wynik w lidze. Uzyskaliśmy nagrodę w wysokości 300 tysięcy złotych co bardzo nam pomoże finansowo. Po trzecie marzyliśmy o kolejnym, trzecim z rzędu Pucharze Polski na szczeblu województwa. Spełmilismy swoje marzenia i jesteśmy z tego bardzo dumni.

Jaki mecz był waszym najlepszym, a jaki najgorszym w minionym sezonie?

Najgorszy mecz to dwie wysokie porażki. Z Mieszkiem w Gnieźnie (0:3) i z KKS Kalisz u siebie (0:4). Najlepsze dwa mecze to pojedynki pucharowe: zwycięstwo z Radomiakiem Radom (4:3) i wygrana w finale wojewódzkim z KKS Kalisz (4:2)

Jaki będzie wasz cel w nowym sezonie? 

Na ten sezon mamy tradycyjnie kilka celów. W lidze chcemy walczyć o spokojne utrzymanie i dobre wprowadzanie kolejnych zawodników młodzieżowych co ma pozwolic zająć nam wysokie miejsce w PJS. W Totolotek Pucharze Polski chcielibyąmy w I rundzie zagrać z zespołem z Ekstraklasy i go pokonać! Oczywiście znowu marzymy o zwycięstwie w woejwódzkim Pucharze Polski.

Sporo zawodników z pierwszego składu opuści drużynę, co na pewno stanowi problem. Kim zostaną zastąpieni ci którzy odchodzą? Rozumiem, że kadra mocno się odmłodzi i liczycie też mocno na punkty w Pro Junior System.

Z różnych względów kilku bardzo ważnych zawodników nie bedzie grało w nowym sezonie w Polonii Środa. Planujemy jeden, dwa transfery z 3 ligi. Pozyskalismy juz Łukasza Żeglenia, piłkarza o ciekawym CV i po dwóch sparingach oceniamy go pozytywnie. Pozostałe uzupełnienia to zawodnicy młodzieżowi . Z naszej Akademii to będą bramkarze : Mateusz Janczar, Miłosz Garstkiewicz i Łukasz Spychała. Z rezerw dołączyli Damian Słabikowski i Kacper Gołębiewski. Ciekawym uzupełnieniem skłądu powinien być Kacper Robaczyński z czwartoligowej Polonii Leszno, który został wypatrzony przez naszego skauta. Kolejnymi uzupełnieniami Polonii maja być zawodnicy kończący wiek juniora z różnych wielkopolskich klubów. To mają być piłkarze o sporym potencjale, którym bardzo zalezy na uprawianiu piłki noznej na dobrym poziomie.

Zapraszam gorąco na mecze Polonii w Środzie. U nas nie brakuje prawdziwych emocji, zawsze tez kibice maja do dyspozycji pyszną gastronomie i zimne napoje :)

Polonia Środa Wielkopolska w liczbach: 

Miejsce w tabeli: 6

Bilans meczowy: 19-3-12

Bilans bramkowy: 59-44

Najwyższe zwycięstwo: Polonia Środa Wlkp. - Bałtyk Koszalin 6:0

Najwyższa porażka: Polonia Środa Wlkp. - KKS Kalisz 0:4

Najlepsi strzelcy: Krzysztof Bartoszak 12, Jakub Apolinarski 6, Adam Gajda, Piotr Skrobosiński po 5

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com