Podsumowanie sezonu - Warta Międzychód

Podsumowanie sezonu - Warta Międzychód

Warta Międzychód po kilku sezonach gry w czołówce 4 ligi tym razem dopiero w ostatniej kolejce utrzymała się przed spadkiem.

 

Dzięki wygranej w ostatniej kolejce w Trzemesznie 4:1 i jednoczesnej porażce Sokoła Pniewy udało się Warcie utrzymać w IV lidze, co było bardzo istotne, gdyż gdyby Warta spadła przyszłość klubu mogła wyglądać różnie. Naszym rozmówcą po tym ciężkim dla Warty sezonie jest Adam Krzyżański - prezes klubu.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w waszym wykonaniu. Utrzymaliście się w lidze w ostatniej chwili, więc pewnie jakaś nutka radości jest, ale patrząc na ubiegłe sezony, to regres jest drastyczny.

Utrzymaliśmy się w lidze w ostatniej kolejce i z tego należy się cieszyć. Po trzech sezonach, w których z powodzeniem walczyliśmy o czołowe miejsca w IV lidze grupy północnej nikt w klubie przed rozpoczęciem sezonu w nowej połączonej IV lidze nie dopuszczał myśli, że Warta będzie broniła się przed spadkiem. Określiłbym to mianem sportowej zadyszki, która przychodzi po paśmie sukcesów. Rundę jesienną zakończyliśmy na 14 miejscu i liczyliśmy, że po przepracowaniu zimowego okresu przygotowawczego będziemy wiosną silniejszą drużyną. Niestety wiosną graliśmy jeszcze gorzej, czego efektem było zdobycie zaledwie 16 punktów. Niewątpliwie wpływ na tak słabą postawę było odejście trzech podstawowych zawodników (Sz.Sawala, G.Pińczuk i J.Budzyń), których zastąpili wychowankowie klubu. Mimo wszystko uważamy, że zakończony sezon pozwolił naszym młodym zawodnikom nabrać doświadczenia i zaprocentuje dobrą grą w kolejnych sezonach. Dobra gra dziewiętnastoletniego wychowanka Michała Zachciała została zauważona przez skautów i od nowego sezonu będzie występował w rezerwach mistrza Polski - Piasta Gliwice.

Jaki mecz był waszym najlepszym, a jaki najgorszym w minionym sezonie?

Najlepszym spotkaniem był jesienny wygrany 8:1 mecz z Zjednoczonymi Trzemeszno, jak również minimalna porażka 1:2 w rundzie wiosennej z Lubuszaninem w Trzciance. Moim zdaniem najgorsze spotkanie rozegraliśmy wiosną w Kole z miejscową Olimpią ponosząc sromotną porażkę aż 0:5.

Jak oceniacie jedną, połączoną IV ligę i jaki będzie wasz cel w nowym sezonie?

Na pewno poziom sportowo – organizacyjny jest wyższy. W obecnym kształcie jest to mocna IV liga, w której bardzo ciężko walczy się o punkty co pokazał miniony sezon. Położenie geograficzne Międzychodu powoduje dalekie wyjazdy co jest wyzwaniem organizacyjnym dla klubu oraz zawodników, które generuje dodatkowe niemałe koszty. Cel na nowy sezon? Chcemy być solidną, stabilną drużyną czwartoligową a gdy to się uda osiągnąć to przełoży się to na wyniki w lidze. Klub organizacyjnie-finansowo jest stabilny dlatego z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Kiedy planujecie wrócić do treningów? Wasza kadra zmieni się znacznie, czy będzie to raczej drobna kosmetyka?

Do treningów wróciliśmy 8 lipca. Trenować będziemy na obiektach Mosir w Międzychodzie. W okresie przygotowawczym planujemy rozegrać pięć meczów kontrolnych. Jeżeli chodzi o kadrę to na pewno ruchy kadrowe będą, planujemy wzmocnić zespół wartościowymi zawodnikami, i będziemy też stawiać na zawodników młodych aby móc z powodzeniem walczyć o wyższe cele niż utrzymanie.

Warta Międzychód w liczbach: 

Miejsce w tabeli: 16

Bilans meczowy: 10-10-18

Bilans bramkowy: 59-77

Najwyższe zwycięstwo: Warta Międzychód - Zjednoczeni Trzemeszno 8:1

Najwyższa porażka: Olimpia Koło - Warta Międzychód 5:0

Najlepsi strzelcy: Gerard Pińczuk 15, Patryk Smolarek 8, Bartosz Nowak 6

 

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com