Podsumowanie sezonu - Meblorz Swarzędz

Podsumowanie sezonu - Meblorz Swarzędz

Meblorz Swarzędz zanotował drugi awans z rzędu.

 

Meblorz długo próbował wydostać się z B-klasy, ale gdy już z niej wyszedł to idzie jak burza i A-klasę wziął rozpędem. Czy w Klasie Okręgowej będzie dalej tak samo dobrze? O minionym sezonie i oczekiwaniach na nowe rozgrywki rozmawiamy z Jackiem Brandtem - kierownikiem zespołu.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w waszym wykonaniu. Chyba jesteście z niego zadowoleni, bo awans do Klasy Okręgowej to spory sukces, a osiągneliście go w naprawdę dobrym stylu.

Trzeba przyznać, że zagraliśmy niemal perfekcyjnie. Będąc beniaminkiem A-klasy od pierwszego meczu narzuciliśmy niesamowite tempo notując rekordową dla nas passę 21 meczów bez porażki. W czasie tej serii tylko dwukrotnie musieliśmy podzielić się punktami. To właśnie ta regularność zdecydowała o naszym awansie. Kiedy bezpośredni przeciwnicy łapali zadyszkę i tracili punkty, my je zbieraliśmy. Pod koniec rundy jesiennej odskoczyliśmy na 6 oczek i mieliśmy psychiczny luz przed wiosną. To inni musieli nas gonić, my spokojnie, bez oglądania się do tyłu, mogliśmy konsekwentnie realizować marsz do klasy okręgowej. Zdobyliśmy mistrzostwo na dwie kolejki przed końcem, wywalczyliśmy drugi awans z rzędu, morale w zespole są na bardzo wysokim poziomie, mamy niesamowitą atmosferę na meczach, wspiera nas coraz więcej ludzi. Tak, to był bardzo dobry sezon!

Czy mimo tak udanego sezonu, był moment lub mecz, z którego nie jesteście zadowoleni, czy wszystko przebiegło zgodnie z planem?

Na pewno dwie porażki, które zaliczyliśmy w rundzie wiosennej nie są powodem do dumy. Mogliśmy więcej zrobić w starciu z Pelikanem Niechanowo, tym bardziej że mieliśmy okazje by odwrócić losy meczu. Przegraną z Lechitą Kłecko można próbować usprawiedliwić rozluźnieniem po zdobytym trzy dni wcześniej awansie, jednak byłoby to nieprofesjonalne. Porażki uczą pokory. My wyciągniemy z nich wnioski i będziemy starać się zniwelować wszystkie błędy.

Jaki będzie wasz cel w nowym sezonie w okręgówce?

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej mocno zamieszał w kotle z drużynami z klas okręgowych. Wyszły z tego propozycje grup, których nikt się nie spodziewał. Nie mnie oceniać słuszność tych decyzji, choć patrząc na mapkę okręgów podział wydaje się logiczny (poza kilkoma wyjątkami). Tym samym grupa do której spodziewaliśmy się, że awansujemy przestała istnieć. Jeśli tak pozostanie to zmierzymy się z drużynami, których nie znamy, nie potrafimy ocenić ich umiejętności i potencjału. Nie możemy więc dzisiaj określić celu. Na pewno będziemy mierzyć jak najwyżej. W każdym kolejnym meczu będziemy dawać z siebie wszystko by zdobyć komplet punktów, a do czego to w konsekwencji doprowadzi zobaczymy na koniec sezonu.

Kiedy planujecie wrócić do treningów? Wasza kadra zmieni się znacznie, czy będzie to raczej drobna kosmetyka?

Treningi wznawiamy 16 lipca. Czeka nas bardzo intensywny okres przygotowawczy. Rozegramy 5 sparingów, niemal wszystkie z zespołami występującymi w wyższych ligach. Jeśli chodzi o kadrę to najważniejsze, że udało nam się utrzymać trzon zespołu. Ponadto wzmocnimy się kilkoma nowymi twarzami. Do zespołu już dołączyło dwóch zawodników z Piasta Kobylnica - Maciej Kmieciak i Marek Kulczak. Lada dzień ogłosimy transfer pomocnika, który ostatnio przebywał w jednym z IV-ligowych zespołów. Wzmocnimy się również młodymi zawodnikami z Unii Swarzędz, którym kończy się wiek juniora starszego. Jak widać kadra będzie szeroka, wzmocni się rywalizacja i wierzymy, że przyniesie to skutki w postaci dobrych wyników.

Meblorz Swarzędz w liczbach: 

Miejsce w tabeli: 1 - awans do Klasy Okręgowej

Bilans meczowy: 22-2-2

Bilans bramkowy: 98-20

Najwyższe zwycięstwo: Meblorz Swarzędz - Clescevia Kleszczewo 10:0

Najwyższa porażka: Meblorz Swarzędz - Pelikan Niechanowo 1:2

Najlepsi strzelcy: Piotr Gawron 17, Wojciech Niklaus 16, Patryk Niemczyk, Tomasz Filusz po 12

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com