Podsumowanie sezonu - Sparta Orzechowo

Podsumowanie sezonu - Sparta Orzechowo

Sparta Orzechowo ma za sobą sezon w którym nie dało się spaść z ligi.

 

Konińska okręgówka w trakcie sezonu straciła dwa zespoły i w liczbie 14 ekip dokończono sezon, w którym tak naprawdę sportowo nikt nie spadał. Sparta zajęła 12 miejsce, co nie jest jakimś dobrym wynikiem. Najważniejsze dla Sparty, że okręgówki przeszły reformę i w nowym sezonie w końcu czekają ich zdecydowanie bliższe wyjazdy, bo będą one w kierunku Poznania, a nie Konina. Naszym rozmówcą jest Sebastian Szelągiewicz - sekretarz Sparty.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w waszym wykonaniu. Zajeliście 12 miejsce w lidze, i czy to starczy żeby uznać sezon za udanym czy oczekiwaliście czegoś więcej?

Sezon 2018/2019 uważam za mocno średni. Mieliśmy bardzo słaba rundę jesienną, w związku z czym nie przedłużyliśmy umowy z trenerem i zatrudniliśmy nowego. Odeszło od nas kilku graczy ,ale też kilku zasiliło nasz zespół. Wiosną było już trochę lepiej, a to wszystko dzięki dobrze przepracowanej zimie. Klub nie miał założonych konkretnych celów. Ważne było aby się utrzymać, ale wiem że spokojnie pierwsza 10-tka była w naszym zasięgu.

Jaki mecz był waszym najlepszym, a jaki najgorszym w minionym sezonie?

Najlepszym meczem był wyjazdowy remis 3:3 ze Zjednoczonymi Rychwał. Pojechaliśmy na mecz tylko w 12 zawodników, skazani na pożarcie, a gdyby mecz trwał o 5 minut dłużej mogliśmy pokusić się o zwycięstwo. Najgorszy to chyba porażka z rundy jesiennej aż 0:10 w Dobrowie z Wartą.

Jaki będzie wasz cel w nowym sezonie?

Cel na nowy sezon to spokojne utrzymanie w nowej formule klasy okręgowej. W sezonie 2018/19 nasz zespół przejechał prawie 2000 kilometrów. Po reorganizacji będzie to tylko niecałe 1100. Co dla naszego budżetu będzie wielkim oddechem.

Kiedy planujecie wrócić do treningów? Wasza kadra zmieni się znacznie, czy będzie to raczej drobna kosmetyka?

Przygotowania zaczęliśmy już 9 lipca. Na pierwszym treningu pod wodzą nowego trenera Marcina Lewandowskiego stawiło się 20 zawodników. Jest to dobry prognostyk, z uwagi na to że w poprzednim sezonie często borykaliśmy się z brakami kadrowymi. Na pewno dojdzie 3-4 zawodników, ale jest też ryzyko że ubędzie 2-3. W każdym razie trzon zespołu powinien zostać bez zmian.

Sparta Orzechowo w liczbach: 

Miejsce w tabeli: 12

Bilans meczowy: 7-7-14

Bilans bramkowy: 48-67

Najwyższe zwycięstwo: Sparta Orzechowo - Zryw Dąbie 9:0

Najwyższa porażka: Warta Dobrów - Sparta Orzechowo 10:0

Najlepsi strzelcy: Kornel Witczak 15, Michał Pawlak 10

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

 

 logo_wybrane.png

 

 

Instagram

ppx

 

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com