Podsumowanie sezonu - Stella Luboń

Podsumowanie sezonu - Stella Luboń

Stella Luboń sezon w A-klasie przeszła bez porażki.

 

Stella była jednym z faworytów do awansu do okręgówki, ale tego że przejdą sezon praktycznie suchą stopą to mało kto się spodziewał. Jedyna strata punktów to remis z Ogrolem Sielinko 0:0. Stella z przytupem awansowała i jak zapewniają w klubie to nie musi być koniec awansów tej ekipy. Naszym rozmówcą jest Szymon Dorna - prezes klubu.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w waszym wykonaniu. Chyba jesteście z niego zadowoleni, bo awans do Klasy Okręgowej to spory sukces, a osiągnięty został w bardzo dobrym stylu.

W poprzednim sezonie broniliśmy się przed spadkiem do B-klasy, jednak w letnim okienku dzięki dobrej współpracy zarządu i „przyjaciół” klubu udało się dość mocno wzmocnić kadrę zespołu o kilku doświadczonych zawodników. Efekt to 25 zwycięstw w 26 meczach (tylko jeden remis) i stosunek bramek 136-10. Trudno nie być zadowolonym szczególnie, że klub w ostatnich miesiącach przeszedł wiele zmian w sposobie zarządzania, czego efekty po prostu widać. Wszyscy się cieszymy, że Stella po 4 latach wraca do Klasy Okręgowej, a styl w jakim ten zespół tego dokonał jest wprost imponujący.

Czy mimo tak udanego sezonu, był moment lub mecz, z którego nie jesteście zadowoleni, czy wszystko przebiegło zgodnie z planem?

Cały sezon mieliśmy pod pełną kontrolą, co oczywiście nie oznacza że nie było słabszych momentów. Do takich można zaliczyć choćby mecz w Sielinku zremisowany 0:0. Jednak tak naprawdę najbardziej niezadowoleni jesteśmy z tego, że dwukrotnie w tym sezonie wygraliśmy mecze walkowerem. Niestety nie dojechały do nas zespoły ze Zbąszynia oraz Sielinka co bardzo smuci, ponieważ nie na tym polega rywalizacja w sporcie. Oczywiście życzymy tym drużynom wszystkiego dobrego i oby w przyszłości podobne mam nadzieję incydenty im się nie zdarzały.

Jaki będzie wasz cel w nowym sezonie w okręgówce?

Ciężko na dzień dzisiejszy wyznaczać sobie cele w okręgówce. Jestem przekonany, że mam bardzo dobrą drużynę, która zasłużyła sobie na granie na wyższym poziomie i sprawdzenie swoich umiejętności z bardziej wymagającymi rywalami. Nasi zawodnicy nie mogą doczekać nowego sezonu, są w pełni zmobilizowani i pragną wygrywać kolejne mecze. I właśnie wygranie jak największej ilości spotkań niech pozostanie naszym celem na kolejny sezon, a jeśli nadarzy się okazja zaatakować miejsce premiowane awansem to na pewno spróbujemy. Luboń jest na to gotowy.

Kiedy planujecie wrócić do treningów? Wasza kadra zmieni się znacznie, czy będzie to raczej drobna kosmetyka?

Do treningów wracamy 22 lipca, a w okresie przygotowawczym planujemy rozegrać 3-4 mecze, biorąc po uwagę poprzednie lata ten sposób przygotowań się sprawdzał, a zawodnicy zawsze byli dobrze przygotowani do sezonu. Co do kadry to cały czas pracujemy nad tym aby zespół był bardziej wzmacniany niż osłabiany. Liczę mocno na 2-3 nowych zawodników z którymi prowadzimy rozmowy, ale jeszcze bardziej liczę że nikt z klubu nie odejdzie. Co przyniesie czas zobaczymy podczas pierwszych treningów naszego zespołu.

Stella Luboń w liczbach: 

Miejsce w tabeli: 1 - awans do Klasy Okręgowej

Bilans meczowy: 25-1-0

Bilans bramkowy: 136-10

Najwyższe zwycięstwo: Stella Luboń - LZS Wąsowo 18:0

Najwyższa porażka: -

Najlepsi strzelcy: Jakub Solarek 35, Dawid Jakubiak 22, Daniel Baran 16

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com