Podsumowanie sezonu - Przemysław Poznań

Podsumowanie sezonu - Przemysław Poznań

MKS Przemysław Poznań był jednym z faworytów do awansu do Klasy Okręgowej i swoje zadanie wykonał.

Osiedlowy klub z Poznania wygrał swoją grupę, chociaż w pewnym momencie w rundzie jesiennej zaczęło się robić nerwowo, gdy przyszły porażki z Nałęczem Ostroróg czy Złotymi Złotkowo. Wiosną Przemysław jednak już nie pozostawił wątpliwości i przypięcztował wygraną w swojej grupie. O tym bardzo udanym sezonie rozmawiamy z Przemysławem Kaźmierczakiem - trenerem zespołu.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w waszym wykonaniu. Chyba jesteście z niego zadowoleni, bo awans do Klasy Okręgowej to spory sukces, a osiągnięty został w bardzo dobrym stylu.

Głównym założeniem na miniony sezon było mistrzostwo. Drużyna bardzo potrzebowała, nie tylko awansu ale i sukcesu w postaci zdobycia pierwszego miejsca. Rok temu większość tego zespołu przegrało walkę o Mistrzostwo Wielkopolski Juniorów Starszych kończąc na drugim miejscu, a z B-klasy awansowaliśmy tylko dzięki reformie. Udało się nam zjednoczyć i udowodnić sobie samym, że w przeciągu sezonu możemy osiągnąć szczyt tabeli, a nie być tylko chwalonym za kilka dobrych spotkań. Dużo ważniejszym sukcesem niż awans dla klubu jest fakt iż nareszcie posiada drużynę ktora za sobą pójdzie w ogień i jest wzorem dla młodszych roczników.

Czy mimo tak udanego sezonu, był moment lub mecz, z którego nie jesteście zadowoleni, czy wszystko przebiegło zgodnie z planem?

Każda porażka boli nas tak samo mocno. Jest to lekcja dla całego zespołu z której zawsze staramy się wyciągnąć wnioski na kolejne spotkania. Najbardziej boli remis 2:2 w Pucharze Polski przeciwko Unii Swarzędz. Powinniśmy rozbić rywala, lecz doświadczenie czwarigowca przechyliło szalę zwycięstwa na ich korzyść w serii rzutów karnych.

Jaki będzie wasz cel w nowym sezonie w okręgówce?

Mamy zaplanowany cel długoterminowy który realizujemy krok po kroku. Krótkoterminowy cel to kolejny mecz, jesteśmy świadomi że traktowanie każdego następnego rywala z szacunkiem i gra przeciw niemu w pełnym zaangażowaniu będzie nas przybliżała z każdym krokiem do gry w wyższej klasie rozgrywkowej.

Kiedy planujecie wrócić do treningów? Wasza kadra zmieni się znacznie, czy będzie to raczej drobna kosmetyka?

Zawodnicy cały czas są w treningu, aktywnie odpoczywają i jesteśmy z nimi w stałym kontakcie. Pierwszy trening rozpoczynamy 16 lipca. Sparingi zagramy z Gromem Plewiska, Spartą Oborniki, Sokołem Pniewy, Patrią Buk, Orkanem Konarzewo oraz KS 1920 Mosina. Musimy się uczyć od lepszych od nas. Co do transferów to zależy nam na powrocie wychowanków, którzy grali kiedyś w MKS-ie. Chcemy by wrócili i pomogli nam spełnić marzenia każdego zawodnika w tym klubie jak i swoje. Do drużyny może dołączyć każdy, wystarczą chęci by przyjść na trening i dać z siebie 100%.

Przemysław Poznań w liczbach: 

Miejsce w tabeli: 1 - awans do Klasy Okręgowej

Bilans meczowy: 21-0-5

Bilans bramkowy: 108-24

Najwyższe zwycięstwo: Przemysław Poznań - Golnica Ryczywół 9:1

Najwyższa porażka: Złoci Złotkowo - Przemysław Poznań 5:2

Najlepsi strzelcy: Kacper Banasiak i Bartosz Filipiak po 14, Mariusz Dotka 13, Tobias Rottmann 12

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com