Podsumowanie sezonu - Złoci Złotkowo

Podsumowanie sezonu - Złoci Złotkowo

Złoci Złotkowo i ich awans do Klasy Okręgowej to jedna z większych niespodzianek tego sezonu na boiskach strefy poznańskiej.

Po pierwszym meczu w A-klasie i domowej porażce z Golnicą Ryczywół nikt nie postawiłby grosza, że Złoci ten sezon zakończą z awansem. A jednak. Z meczu na mecz ta drużyna rosła i co najważniejsze, punktowała w najważniejszych meczach, a w kluczowym momencie sezonu nie zawiodła i w Złotkowie cieszą się z awansu. O tym udanym sezonie porozmawialiśmy krótko z Waldemarem Sobkowiakiem - trenerem zespołu.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w waszym wykonaniu. Chyba jesteście z niego zadowoleni, bo awans do Klasy Okręgowej to spory sukces, a rywali mieliście naprawdę mocnych.

Jest to spory sukces ponieważ pierwszy raz w historii od powstania klubu Złoci znaleźli się w Klasie Okręgowej. Jako zespół pokazaliśmy że potrafimy dążyć do celu, który nie od razu był wyznaczony, a jednak z meczu na mecz robił się coraz bardziej realny. Jeśli chodzi o rywali, to do każdego podchodzilismy z szacunkiem (odwrotnie bywało różnie). Wygraliśmy po dwa spotkania z Przemysławem, Nałęczem, a remis i porażka z Sucharami trochę bolały, bo to dla nas prestiżowe spotkania. Przy okazji gratuluję Sucharom awansu z 3 miejsca, bo ten też im się należał.

Czy mimo tak udanego sezonu, był moment lub mecz, z którego nie jesteście zadowoleni, czy wszystko przebiegło zgodnie z planem?

Oczywiście były momenty złe, ale nie mówmy o nich w tym momencie. Lepiej wspominać te lepsze i na tym się skupiać.

Jaki będzie wasz cel w nowym sezonie w okręgówce?

Grając jako beniaminek naszym celem oczywiście będzie bezpieczna pozycja w środku tabeli. Jesteśmy realistami i będziemy każdy punkt szanować. Wypowiedziane słowa to nie minimalizm, a realna ocena sił.

Kiedy planujecie wrócić do treningów? Wasza kadra zmieni się znacznie, czy będzie to raczej drobna kosmetyka?

Przygotowania rozpoczynamy 3 lipca i rozegramy pięć spotkań kontrolnych, w których sprawdzimy nowych zawodników. Przede wszystkim chcemy wzmocnić kadrę, a nie tylko uzupełnić i myślę że będzie to 3-4 nowych zawodników.

Złoci Złotkowo w liczbach: 

Miejsce w tabeli: 2 - awans do Klasy Okręgowej

Bilans meczowy: 19-4-3

Bilans bramkowy: 76-37

Najwyższe zwycięstwo: Złoci Złotkowo - Poznań FC i Złoci Złotkowo - Nałęcz Ostroróg - po 5:1

Najwyższa porażka: Złoci Złotkowo - Golnica Ryczywół 2:4

Najlepsi strzelcy: Jakub Czajka 11, Maciej Schober 10, Łukasz Bagrowski 10

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj





Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com