Podsumowanie sezonu - KP Piła

Podsumowanie sezonu - KP Piła

Do Piły w końcu wróciła seniorska piłka.

 

Klub Piłkarski Piła postanowił zająć miejsce na pustyni jaką była piłka seniorska w tym mieście. I to zajął z przytupem bo wygrał zdecydowanie I grupę B-klasy. Po tym bardzo udanym sezonie na nasze pytania odpowiedział Maciej Reinke zajmujący się w klubie marketingiem i komunikacją.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w waszym wykonaniu. W pierwszym sezonie zrobiliście awans i nie daliście złudzeń rywalom, kto był w tych rozgrywkach najlepszy, więc chyba szczęście jest pełne?

Tak jesteśmy bardzo szczęśliwi. Udał nam się sezon idealny. Seniorzy w pierwszym roku istnienia awansowali do A klasy. W sezonie 2018/2019 rozegrali 24 spotkania. 22 z nich wygrali, 1 zremisowali i 1 przegrali. Uzyskali bilans bramkowy 119-17. Przewaga nad drugą drużyną w tabeli wyniosła 19 punktów. Nie ma więc wątpliwości, która z drużyn w pilskiej B-klasie w grupie 1 była najlepsza i najbardziej zasłużyła na awans.  Oprócz drużyny seniorskiej bardzo ważne dla nas są także zespoły juniora młodszego i starszego. Obie drużyny zdecydowanie wygrały swoje ligi, następnie wygrały spotkania barażowe i awansowały do ligi wojewódzkiej. Czyli trzy drużyny i trzy awanse. Więcej w tym sezonie wygrać się nie dało.

Kto jest największym architektem tego sukcesu? Czy jest ktoś komu chcecie najbardziej podziękować za awans?

Tegoroczny sukces jest wypadową dwóch funkcji: zaangażowania i pasji ludzi w nim pracujących oraz pieniędzy naszych sponsorów.
Hasło naszego klubu brzmi: pasja rodzi profesjonalizm. Od momentu założenia klubu w 2016 roku umówiliśmy się, że będziemy działać tak profesjonalnie jak tylko się da przy naszych ograniczeniach czasowych i finansowych. Każda z osób biorąca udział w tym projekcie: piłkarze, trenerzy, zarząd daje z siebie maksa i wszyscy ciągną wózek w jednym kierunku. Sukces z tego sezonu pokazuje, ile można ugrać systematyczną i uporządkowaną pracą u podstaw.

Wyniki te jednak nie byłyby możliwe bez wsparcia finansowego. Co prawda większość osób pracujących w klubie, z wyjątkiem trenerów, wykonuje swoją pracę za darmo, ale pieniądze są i tak potrzebne. Transport, sprzęt sportowy, opłaty za boiska, sędziów, działania marketingowe to wszystko generuje koszty. Dzięki naszym sponsorom mamy jednak duży spokój w działaniu. Możemy skupić się na tym co robić aby rozwijać klub, a nie na tym skąd pozyskać brakujące środki. W tym miejscu chciałbym podziękować naszemu głównemu sponsorowi – firmie Miralex, bo głównie dzięki niej udało się odbudować piłkę w Pile. Mamy też sporą grupę mniejszych darczyńców, którzy nam zaufali i pomagają nam w rozwoju klubu. Są to: StudioK2, Asta-net, NordPartner, Solar czy SwissPol. Od momentu powstania klubu wspiera nas miasto Piła. W ostatnim czasie to wsparcie rośnie. Prezydent Piotr Głowski obiecał pomóc w rozwiązaniu naszej największej bolączki, czyli problemów z infrastrukturą do treningów.

Dużo mówiło się o Pile, jako o największym mieście w Polsce bez drużyny seniorów. Wy to miejsce wypełniliście. Czujecie na sobie jakieś większe brzmienie tego, że jesteście jedynym klubem w mieście z seniorską piłką?

Nie czujemy z tego powodu jakiegoś dodatkowego obciążenia. Czujemy się zwyczajnie dumni, że w wyniku naszych działań seniorska piłka nożna wróciła do Piły. Hasło „Piła największa pustynia piłkarska w Polsce” otworzyło nam kilka drzwi i pozwoliło uzyskać potrzebną pomoc.

Jaki będzie wasz cel w nowym sezonie w A-klasie? Idziecie po kolejny awans, czy podchodzicie do tego na spokojnie.

Oczywiście, że chcielibyśmy awansować wyżej. A klasa dla tak dużego miasta jak Piła nie jest na pewno szczytemmożliwości. Ale podchodzimy do tego tematu na spokojnie. Nie będziemy robili jakiś szalonych transferów czy płacili dużych pieniędzy piłkarzom. Mamy bardzo dobrych trenerów, ciężko pracujemy na treningach, wprowadzamy do drużyny juniorów starszych i zobaczymy na ile to wystarczy. Będziemy chcieli wygrać pierwszy i każdy kolejny mecz. Wierzymy w siebie i z pewnością będziemy niewygodnym przeciwnikiem dla każdej drużyny. Jeśli jednak nie awansowalibyśmy do okręgówki, to trener Paweł Nawrocki pracy na pewno nie straci. Warto w tym miejscu przypomnieć, że A klasa od sezonu 2019/2020 ulegnie reformie. Z dwóch grup powstanie jedna, więc poziom rozgrywek na 100% się podniesie i awans do wyższej ligi będzie trudniejszy. 

Kiedy planujecie wrócić do treningów? Wasza kadra zmieni się znacznie, czy będzie to raczej drobna kosmetyka?

W tym roku bardzo szybko ruszają rozgrywki ligowe, bo już 15 sierpnia. Dlatego powrót do treningów zaplanowaliśmy na 10 lipca. 13 lipca gramy pierwszy sparing. Pojedziemy też na kilkudniowy obóz przygotowawczy, który z jednej strony będzie dla zawodników nagrodą za awans do A klasy, a z drugiej pozwoli im lepiej przygotować się do rozgrywek. Jeśli chodzi o kadrę zostanie ona wzmocniona, ale rewolucji nie będzie. Do zespołu dojdzie 2 – 3 doświadczonych piłkarzy. W wiek seniora weszło 5 naszych juniorów starszych i oni także zostaną włączeni do pierwszej drużyny. Przy podnoszeniu poziomu drużyny seniorów bardziej liczymy na ciężką pracę na treningach niż na fajerwerki transferowe.

KP Piła w liczbach: 

Miejsce w tabeli: 1 - awans do A-klasy

Bilans meczowy: 22-1-1

Bilans bramkowy: 119-17

Najwyższe zwycięstwo: KP Piła - Korona Dębno 10:0

Najwyższa porażka: KP Piła - Korona Dębno 1:2

Najlepsi strzelcy: Kacper Dybziński 24, Paweł Nawrocki 17, Łukasz Ograbek 16

 

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com