Podsumowanie sezonu - Lechita Kłecko

Podsumowanie sezonu - Lechita Kłecko

Lechita Kłecko po pięciu latach wraca do Klasy Okręgowej.

Lechita w okręgówce był w sezonie 2013/2014 i po rundzie jesiennej przy dorobku 0 punktów wycofał się z ligi. Po dwóch latach zespół wrócił do żywych i na zdrowych zasadach właśnie zanotował spory sukces jakim jest awans kosztem chociażby Pelikana Niechanowo czy Piasta Łubowo. O tym udanym sezonie rozmawiamy z Arturem Borowiakiem - kierownikiem zespołu.

Proszę w kilku zdaniach podsumować sezon w waszym wykonaniu. Chyba jesteście z niego zadowoleni, bo awans do Klasy Okręgowej to spory sukces, a rywali mieliście naprawdę mocnych.

Z sezonu oczywiście, że jesteśmy zadowoleni. Zrobiliśmy, jako cały zespół kawał dobrej roboty, która dała nam awans. Przed startem rozgrywek na pewno nie byliśmy wymieniani w gronie faworytów, inne zespoły robiły mocne transfery ściągając graczy z wyższych lig. My natomiast stworzyliśmy mocny, zgrany kolektyw, a trener Piotr Kubalewski podniósł poziom właściwie każdego zawodnika. Podsumowując, nasz awans to z pewnością niespodzianka, ale w pełni zasłużona, co pokazała chociażby końcówka sezonu.

Czy mimo tak udanego sezonu, był moment lub mecz, z którego nie jesteście zadowoleni, czy wszystko przebiegło zgodnie z planem?

Takim momentem z pewnością była pierwsza od 340 dni porażka na własnym boisku z Polonią Poznań (1:2). Zdawaliśmy sobie sprawę, że w końcu kiedyś ta porażka musi przyjść, lecz nikt nie spodziewał się, że akurat w tym spotkaniu. Jak się jednak później okazało, przyszła w dobrym momencie, ponieważ pozostałe siedem meczów do końca sezonu wygraliśmy. W tym te najważniejsze bezpośrednio z trójką pozostałych zespołów, które również walczyły o awans.

Jaki będzie wasz cel w nowym sezonie w okręgówce?

Wydaje mi się, że o realnych celach będziemy mogli porozmawiać po rundzie jesiennej, kiedy poznamy realia okręgówki od środka. Jedno jest pewne, nie chcemy być drużyną, która walczy tylko o utrzymanie.

Kiedy planujecie wrócić do treningów? Wasza kadra zmieni się znacznie, czy będzie to raczej drobna kosmetyka?

Jako, że liga startuje już 15 sierpnia, to powrót do treningów zaplanowaliśmy na 9 lipca. Mamy już zaplanowane pięć gier towarzyskich, w których zmierzymy się głównie z rywalami z wyższych lig, a do tego tradycyjnie zagramy w organizowanym przez nasz klub turnieju im. R.Rubla i A.Kroenke. W tym roku odbędzie się już 4 edycja tego memoriału. Jeśli chodzi o kadrę, to na pewno chcemy zatrzymać zawodników, którzy stanowili o naszej sile w A-klasie. Zmiany będą bardziej kosmetyczne, chcemy ściągnąć 3-4 nowych zawodników, aby mieć szerszą kadrę podczas długiego sezonu, jaki czeka nas w prawdopodobnie powiększonej Klasie Okręgowej. Kadra naszego zespołu opiera się głównie na graczach z Gminy Kłecko i tego chcemy się trzymać.

Lechita Kłecko w liczbach: 

Miejsce w tabeli: 2 - awans do Klasy Okręgowej

Bilans meczowy: 20-4-2

Bilans bramkowy: 61-16

Najwyższe zwycięstwo: Lechita Kłecko - Błękitni Owińska 6:0

Najwyższa porażka: Lechita Kłecko - Polonia Poznań 1:2

Najlepsi strzelcy: Paweł Kadłubowicz 11, Sławomir Kasprzak 10, Bartosz Wiśniewski, Jakub Wiśniewski i Mateusz Kriger po 7

O autorze

Łukasz Duszczak Łukasz Duszczak

Redaktor Naczelny tego przedsięwzięcia. Z zawodu Groundhopper i kibic LP.

Skomentuj

Instagram

 

PF.jpg

budzik

 

gazeta

 

 

mojfyrtel logo png

 mojeWronkiWersjaPlakatowa 2

 

 

Chcesz nas zaprosić na mecz swojej drużyny?

A może chciałbyś do nas dołączyć?

W tych i w każdych innych sprawach pasujących do tematyki strony piszcie śmiało na:

peryferiafutbolu@gmail.com